Dlaczego myślę jak bank

image

Czy kiedykolwiek rozpocząłeś długą podróż drogową do miejsca przeznaczenia tak odległego, że odległość powinna być mierzona w dniach, a nie w milach? Jeśli tak, to czy zacząłeś tę podróż z ćwierć bakiem paliwa, bez pieniędzy i bez niczego spakowanego na podróż lub na wypadek awarii?

Podczas gdy możesz odpowiedzieć "tak" na pierwsze pytanie, prawdopodobnie nie odpowiedziałeś "tak" na drugie pytanie.

Jednak jeśli chodzi o życie w ogóle, wydaje się, że zdumiewająca liczba ludzi nie przygotowuje się na trudności w dłuższej perspektywie.

Prawie 30% dorosłych Amerykanów nie posiada ŻADNYCH oszczędności na wypadek sytuacji awaryjnych.

Informacja ta pochodzi z badania Financial Security Index przeprowadzonego przez globalną firmę świadczącą usługi finansowe Bankrate. Badanie wykazało również, że większość Amerykanów nie posiada wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie niespodziewanego wydatku w wysokości 1000 dolarów. Co więcej, CNBC podaje, że miliony Amerykanów nie są w stanie pokryć nawet nagłego wydatku w wysokości 400 dolarów.

Nietrudno zauważyć, dlaczego może to być problem. Życie byłoby o wiele prostsze, gdyby istniała spójna, pewna rutyna w codziennym życiu. Niestety, każdy może mieć do czynienia z nieoczekiwanymi problemami od czasu do czasu. Czasami wydaje się, że jedyną rzeczą, która jest pewna, jest niepewność.

Może to być szczególnie prawdziwe w przypadku rodzin, które mają wiele do stracenia.

Jako matka siedmiorga dzieci wiem o tym aż za dobrze. Dlatego dbam o to, by przygotować się na kłopoty i nie pozwolić, by drobne życiowe nieszczęścia całkowicie mnie zaskoczyły. Ostatnio opracowałam filozofię, która moim zdaniem byłaby korzystna dla większości Amerykanów: "Myśl jak bank". Konkretnie, myśl jak bank centralny.

Myślę, że taka postawa może być pomocna dla rodzin i jednostek na wiele sposobów. Chociaż istnieją oczywiste różnice między sposobem, w jaki powinien funkcjonować bank, a sposobem, w jaki powinien funkcjonować człowiek, istnieją pewne kluczowe cele banków, na których Amerykanie powinni się skupić.

Były gubernator Reserve Bank of India dr Duvvuri Subbarao stwierdził, że banki rezerw centralnych mają trzy cele dla swoich aktywów: bezpieczeństwo, płynność i zwroty.

Uważam, że to świetny pomysł, aby Amerykanie przyjęli te cele w odniesieniu do swoich własnych pieniędzy.

To ma sens na całym świecie, że chcesz, aby twoje pieniądze były przechowywane w sposób, który daje ci spokój. A kto nie chciałby, aby jego pieniądze były łatwo dostępne, a nie zamknięte w kontraktach na wypadek, gdyby pojawiła się nagła potrzeba posiadania gotówki? I oczywiście, kiedy masz swoje pieniądze w bezpiecznych aktywach, nie powinieneś musieć poświęcać swojej zdolności do osiągania zysków i obserwowania wzrostu swoich pieniędzy.

Zwykłe banki, przynajmniej te w Stanach Zjednoczonych, poznały niebezpieczeństwo braku dostępu do gotówki w krótkim czasie podczas Wielkiego Kryzysu. Runy na banki zmusiły wiele z nich do zamknięcia, gdy nie były w stanie oddać klientom wystarczającej ilości gotówki. Obecnie banki są wspierane przez FDIC i nie martwią się tak bardzo o zagrożenie nagłym brakiem gotówki - ale ludzie zazwyczaj nie mają takiej siatki bezpieczeństwa.

Gdy spojrzymy na banki centralne państw, które muszą przygotować się na problemy, które mogłyby zaszkodzić wartości ich własnych walut fiat, wspierają one swoje waluty bezpiecznymi aktywami w rezerwie. To właśnie z takich powodów banki centralne na całym świecie gromadziły w ostatnim roku setki ton złota. Postrzegają złoto jako aktywo stanowiące bezpieczną przystań i mogą je odsprzedać, jeśli będą miały pilną potrzebę płynności. Widzą w nim również potencjał wzrostu.

Amerykanie powinni zobaczyć, gdzie ich zdaniem ich własne pieniądze również najlepiej sprawdzą się w realizacji tych trzech celów.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11