Potężny niemiecki silnik się zatrzaskuje - czy strefa euro też?

image

Europa właśnie zamieściła wręcz dismal PMI (Purchasing Managers' Index) Numery. Indeks Managerów Zakupów to a wiodącym wskaźnikiem aktywności wytwórczej. oraz a uważnie obserwowany barometr zdrowia gospodarczego. Ostatni PMI dane flash które obejmuje 19 krajów w Unii Europejskiej sugeruje, że strefa euro może być zbliża się do recesji.

Odczyt PMI powyżej 50 generalnie sugeruje . gospodarczą ekspansję, podczas gdy wszystko poniżej 50 wskazuje na kurczenie się. Miesięczny raport flash za wrzesień (zaawansowany wskaźnik) spadł z już słabego 47 w sierpniu do 45,6. Jest to najniższy odczyt od prawie siedmiu lat.

Jeszcze w 2012 roku Europa była w samym środku euro recesji. Wprowadzono środki oszczędnościowe, trwały protesty, i terminy "Brexit", "Grexit," i "Fixit" były chwytliwymi frazami z "euro skeptics" licząc na powolny rozpad unii. Tymczasem tEuropejska Central Bank (EBC) obniżał stopy procentowe, oraz euro urzędnicy zostali uwikłani w grecki kryzys zadłużeniakryzys kredytowy we Francji, kryzys obligacji włoskich i hiszpańskich oraz szereg wniosków o dofinansowanie..

NiemcyJednak, ze swoją potęgą eksportową i produkcjąrzędzie, był ton rozgrzany do czerwoności spalania silnik wzrost. Berlin zawsze był . fiskalnym gigantem w sercu Unii Europejskiej.Unii Europejskiej, ratującna stronie stały strumień narodów zależnych starając sięo utrzymanie UE na powierzchni. W 2019, jednak, the Deutsch drivetrain ma powolny. dramatycznie jak Niemiecki wskaźnik PMI spadł do 41,4 we wrześniu, najniżej od ponad dwóch lat. od ponad 10 lat.

Niemcy są największą gospodarką Europy, oraz ich napędzany eksportem przemysł sektor przemysłowy, zwłaszcza produkcja samochodów, został mocno uderzony przez wojnę handlową USA-Chiny, niepewność Brexitu, oraz wzrost popularności pojazdów elektrycznych. Nawet ikoniczny Frankfurt Auto Sjak, uważane za największe i najlepsze na świecie, raport. mniej cars i mniej ludzi w tym miesiącu.

Strona Niemiecka gospodarka skurczyła się. w drugim kwartale tego roku i wydaje się, że może to zrobić ponownie. Aa jeśli Niemcy wpadną w recesję, fale uderzeniowe będą będą odczuwalne w całym regionien-szczególnie w Francji, Włoszech, Hiszpanii, i Portugalii.

Perspektywa, że Berlin nie będzie już "ratował", jest poważnym ciosem dla Europejskiej Unii państw członkowskich. Rosnący chór analityków a właściwie uważa, że Niemcy są już w recesji-i topo części, napędzaed . EBC nowe "wszystko, co trzeba" stymulacja środki zaradcze i skłonił Fortune magazyn Fortune oświadczyć, że "Europa Hma problem z Niemcami". Rzeczywiście, wiele niemieckich firm już redukuje godziny pracy i płace, zatrudniając krótkoterminowe umowylubrozważając powszechne zwolnienia, i porównując obecne warunki do mrocznych dni kryzysu finansowego z 2008 roku.

Christine Lagarde, ckobitka Międzynarodowego Funduszu Walutowego Funduszu i przewidywana na następną prezydentem Europejskiego Banku Centralnego, ma przypisał dużą część gospodarczą ponurość na stronie trade wojna, którą jest która może zmniejszyć globalny wzrost o 0,8% w przyszłym roku..

"To ogromna liczba" - powiedziała Lagarde w wywiadzie dla CNBC. "To mniej miejsc pracy. To mniej rozwijających się interesów. To mniej inwestycji. To więcej niepewności. To waży jak wielka, ciemna chmura na globalnej gospodarce".

The fatalne prognozy i negatywne UE dane hamają były dobrodziejstwem dla złotajednak.

Słabnący gwzrost globalny oraz rosnąca niechęć do ryzyka zwiększają złoto bezpieczne-haven appeal. Rosnącenapięcia z Iranem, a pogłębienie Brexit chaos, trwające Protesty "Hongkongu, niestrudzony handel wojna, oraz kontrowersyjne wybory w USA. wybory . na horyzoncie mogą uczynić złoto bykiem zakład na rok 2020.

Z rosnący chorus prognostyków putting żółty metal na $1,600/oz., 1$,800/oz., lub jeszcze wyższy w przyszłym roku, to najwyższy czas aby zejść z linii bocznej i zdywersyfikować.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes
to
Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc edukacji ustawicznej dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11