5 niezwykłych faktów o Pearl Harbor

image

Zgodnie z przewidywaniami Franklina D. Roosevelta, 7 grudnia 1941 roku to rzeczywiście data, która żyje w niesławie. To właśnie tego dnia Cesarstwo Japonii zaatakowało nasz naród drogą powietrzną i morską, pozbawiając życia około 2400 osób.

7 grudnia przypada Narodowy Dzień Pamięci o Pearl Harbor - data, która pomaga nam rozpoznać wolność, jaką daje nam nasz naród i uhonorować odważnych mężczyzn i kobiety, którzy ciężko pracują, aby zachować i chronić tę wolność.

Ponieważ bieg czasu coraz bardziej oddala nas od tej kluczowej daty, coraz ważniejsze staje się zatrzymanie, przypomnienie i dowiedzenie się czegoś więcej. Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej niezwykłymi faktami dotyczącymi Pearl Harbor.

1. Na długo przed atakiem: Woda Perłowa obok długiego

wzgórzaOstrygi

perłowe,

które kiedyś rosły na tym terenie, zainspirowały Hawajczyków do nazwania tego obszaru Wai Momi- czyli "Woda Perłowa"- zanim jego nazwa stała się

Pearl Harbor.

Obszar ten był również kiedyś znany pod nazwą Puuloa, czyli "Długie Wz

górze

"

2. Opóźnienie przygotowańW dniu

6 grudnia 1941 roku amerykański kryptolog - czyli osoba zdolna do rozszyfrowania kodów - przechwycił japońską wiadomość o statkach z Pearl Harbor. Kryptolog przekazała informację swojemu przełożonemu, który zdecydował, że sprawdzenie tych danych może poczekać do 8 grudnia, czyli do poniedziałku.

W międzyczasie doszło oczywiście do jednej z najbardziej znaczących strat militarnych USA w historii.

3. Dwie godziny terroru - i niezliczona ilość bohaterówAtak

trwał około dwóch godzin, przy czym pierwsza fala przybyła o 7:55 czasu hawajskiego. Było to tuż przed godziną 14:00 w Waszyngtonie.Pomiędzy 7:55 a około 9:55 amerykańscy bojownicy wystrzelili do agresorów prawie 300 000 sztuk amunicji.

Choć działania członków amerykańskich służb były samą definicją odwagi, Doris Miller był jednym człowiekiem, który się wyróżnił. Posiadając stopień kucharza okrętowego trzeciej klasy, Miller przysporzył Japończykom prawdziwych kłopotów. Przejął kontrolę nad przeciwlotniczym karabinem maszynowym Browning kaliber .50 na U.S.S. West Virginia i zestrzelił od czterech do sześciu japońskich samolotów.

4. Five Americans Took FlightPięciu

pilotów Army Air Corps było w stanie podjąć lot podczas ataku. Choć nikt nie wie dokładnie, ile japońskich samolotów udało im się zestrzelić, dwóm pilotom (Ken Taylor i George Welch) przypisuje się zestrzelenie co najmniej siedmiu z 29 japońskich samolotów, które zostały zmiecione z nieba przez amerykańskie działa.

Welch był nominowany do Medalu Honoru, ale niestety nie otrzymał go, ponieważ jego dowódca powiedział, że wystartował bez rozkazu, zauważa GovX.

5.

U.S.S.

Arizona

otrzymała pełny ładunek paliwa - 1,5 miliona galonów - dzień przed atakiem. To właśnie dlatego z rozbitego statku do dziś, prawie 80 lat po ataku, nadal wycieka paliwo.

Chociaż niewielu ocalałych członków załogi statku pozostało wśród nas, Arizona zajmuje szczególnie uroczyste miejsce w ich sercach. To jeden z powodów, dla których po śmierci mają możliwość złożenia swoich prochów pod jedną z zatopionych wieżyczek działowych.

Pochowani na Arizonie nigdy nie będą sami. U.S.S. Arizona Memorial, który spoczywa nad zatopionym statkiem, odwiedza od jednego do dwóch milionów osób rocznie. Specjalne wydarzenia organizowane w ciągu roku pomagają zachować pamięć o bohaterach.

Godne uwagi monety dla pamięciU

.S. Money Reserve jest jedną z niewielu firm zajmujących się metalami szlachetnymi na świecie, która sprzedaje ekskluzywne, legalne złote monety, takie jak 1-oz. złota moneta Pearl Harbor

.

Zapraszamy do przeczytania więcej o naszym związku z Pearl Harbor i upamiętnieniu odwagi wszystkich, którzy tam walczyli i zginęli.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem złotej monety Pearl Harbor lub srebrnej monety Pearl Harbor, nie zwlekaj. Złote i srebrne monety Pearl Harbor okazały się niezwykle poszukiwane i w związku z tym nie są już dostępne online. Na szczęście wciąż możesz zadzwonić pod numer 1-844-307-1589, aby kupić swoją przez telefon już dziś.

pearl harborus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11