Jak dotrzymać noworocznych postanowień

image

Miliony Amerykanów niedawno podjęły postanowienia noworoczne, do których będą dążyć w 2020 roku. Zmierzenie się z nowym rokiem może często wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale ta coroczna tradycja często pomaga ludziom zaplanować nadchodzący rok. Rozmawiałem z wieloma przyjaciółmi, rodziną i kolegami z pracy o ich celach i coś mi się rzuciło w oczy.

Wiele osób uważa, że nie osiągnie swoich noworocznych postanowień.

Raz po raz słyszałem sarkastyczne żarty w stylu: "W tym roku planuję, że nie uda mi się..." lub samobójcze sentencje w stylu: "...ale prawdopodobnie całkowicie zapomnę o tym do końca grudnia". Niektórzy ludzie, z którymi rozmawiałem, nie mają nawet noworocznego postanowienia, a ich pomysł brzmi: "Po co próbować? I tak mi się to nie uda". Te pomysły są powszechne nie tylko wśród ludzi, z którymi rozmawiałem. Dotrzymywanie postanowień noworocznych wydaje się być uniwersalną walką.

W rzeczywistości, niedawno dowiedziałem się, że 17 stycznia jest "Ditch New Year's Resolutions Day". Chociaż może nie jest to najbardziej znane święto, samo jego istnienie jest dowodem na to, jak często ludzie porzucają postanowienia w dzisiejszym społeczeństwie. Psychology Today donosi, że 80 procent postanowień zawodzi do drugiego tygodnia lutego. To daje większości noworocznych postanowień zaledwie półtora miesiąca na wejście na ścieżkę sukcesu.

Dlaczego uważam, że tak ważne jest, aby ludzie realizowali swoje noworoczne postanowienia? Dlaczego mnie to obchodzi? Głównie z jednego prostego powodu:

Wiele postanowień noworocznych dotyczy pieniędzy, czy to oszczędzania, czy zarabiania więcej pieniędzy.

Harris Poll odkrył, że "poprawa moich finansów" była drugim najczęstszym postanowieniem Amerykanów w 2020 roku za "ćwiczeniem więcej". CNBC odkryło, że prawie połowa Amerykanów chce "zaoszczędzić więcej pieniędzy", a jedna trzecia chce poprawić swój wynik kredytowy.

Myślę, że posiadanie celów finansowych jest ważne. Myślę też, że nowy rok to doskonały czas dla ludzi, aby myśleć o przyszłości i stawiać cele dotyczące tego, jak będą chronić i rozwijać swoje pieniądze.

Jednak jest to problem, jeśli wiele osób jest również pewnych, że nie uda im się zrealizować swoich noworocznych postanowień. Nie chcę, aby moja rodzina, moi przyjaciele i moi pracownicy mieli trudności ze swoimi pieniędzmi.

Postanowiłem więc sprawdzić, jakie rady mogę dać, które mogą pomóc. Ponieważ wiele osób ma problemy z trzymaniem się swoich celów, pytanie, które powinno być na czele umysłów wszystkich staje:

"Jak mogę dotrzymać swoich finansowych postanowień noworocznych?"

Psychologowie podzielili się kilkoma sekretami, które wydają się działać. Po pierwsze, często pomocne jest posiadanie zdefiniowanego, konkretnego celu. Zamiast po prostu myśleć: "Chronić moje oszczędności", może być bardziej korzystne, aby myśleć: "Przechowywać X ilość dolarów bezpiecznie do końca roku. "

Po drugie, należy mieć strategię. Teraz, gdy masz już na myśli punkt końcowy, możesz zaplanować, jak go osiągnąć w ciągu roku. Rozłóż to na czynniki pierwsze - co musisz zrobić w każdym miesiącu? Jak osiągniesz ten cel? Jeśli celem jest ochrona pieniędzy, jakie kroki podejmiesz, aby to osiągnąć?

Hipotetyczną strategią ochrony pieniędzy może być przechowywanie ich w postaci metali szlachetnych. Metale szlachetne, takie jak złoto, są powszechnie uważane za bezpieczne aktywa, które mogą pomóc chronić twój majątek w trudnych czasach.

Wreszcie, ważne jest, aby pamiętać, dlaczego cel jest ważny dla Ciebie w pierwszej kolejności. Czasami znaczenie celu może wydawać się oczywiste, tak jak w przypadku ochrony pieniędzy. Nie zaszkodzi jednak dokopać się nieco głębiej do tego, dlaczego jest to ważne. Po co, a nawet dla kogo, oszczędzasz te pieniądze?

Myśląc o tych rzeczach teraz, możesz dotrzymać swoich noworocznych postanowień i mieć mocny plan na nadchodzący rok.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11