Buffett: Mógłbym rozważyć wyjęcie pieniędzy z banków, gdyby pobierały opłaty za depozyty

image

Przy utrzymujących się niskich stopach procentowych na całym świecie, inwestor miliarder Warren Buffett powiedział w poniedziałek w CNBC, że rozważy wyprowadzenie pieniędzy z banków, zwłaszcza jeśli ujemne stopy procentowe spowodują, że klienci będą obciążani opłatami za parkowanie swoich pieniędzy na kontach.

"Może być punkt, w którym naprawdę chciałbyś zacząć wycofywać walutę" - powiedział Buffett w szerokim wywiadzie "Squawk Box" z Omaha, Nebraska, po tym jak w sobotę był gospodarzem dorocznego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway.

"Jeśli waluta w banku jest warta mniej niż waluta w twoich rękach ... to może wytworzyć coś w sposobie zachowania", powiedział. "To jest inny świat. Jeśli masz dużo pieniędzy w euro, tak jak my ... lepiej jest umieścić je pod materacem niż w banku. "

Polityka łatwego pieniądza z banków centralnych na całym świecie jest "fascynującym filmem do oglądania", powiedział Buffett, podkreślając, że nie próbuje zarabiać na ruchach stóp procent

owych banków centralnych.

Przyznał jednak, że wynikająca z tego niska rentowność jest czynnikiem wpływającym na możliwości zarobkowe Berkshire.

"Mamy blisko 60 miliardów dolarów, które są zainwestowane na poziomie około jednej czwartej procenta lub mniej" - powiedział prezes i dyrektor generalny Berkshire. "Jeden punkt na 60 mld dolarów to 600 mln dolarów rocznie. Gdybyśmy dostawali 3 lub 4 procent od tych pieniędzy, to jest to dla nas kilka miliardów. Zauważasz to. "

This story originally appeared on CNBC by Matthew J. Belvedere on May 2, 2016. View article here.

banksCNBCnegative ratesWarren BuffetShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11