Tick Tock: Świat jest zadłużony i pozbawiony czasu

image

Zegar zadłużenia tyka.

Wszędzie, jak się wydaje, długi

rosną

jak

balony

.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2017 roku globalne zadłużenie osiągnęło najwyższy poziom 184 bilionów dolarów. Teraz Instytut Finansów Międzynarodowych donosi, że globalne zadłużenie jest bliższe 244 bilionów dolarów.

W Stanach Zjednoczonych dwa z gwałtownie rosnących długów, które wymagają natychmiastowej uwagi, to dług narodowy i dług korporacyjny. Te podwójne długi stanowią potencjalny podwójny cios dla gospodarki - i potencjalnie również dla Ciebie.

Najnowszy raport specjalny U.S. Money Reserve zagłębia się w różne formy długu, z jakimi borykają się Stany Zjednoczone i wiele innych krajów. Oto specjalna zapowiedź tego, co znajduje się w raporcie. Pobierz cały raport za darmo, aby zobaczyć pełny obraz.

Dług narod

owy USAJest

na dobrej drodze do osłabienia walki z kolejnym kryzysem finansowymDług

narodowy można podzielić na dwie części:

  • Dług posiadany przez społeczeństwo, czyli tych, którzy kupują amerykańskie obligacje.
  • Dług wewnątrzrządowy, który rząd jest winien sobie lub innym agencjom federalnym.

W lutym 2019 roku dług krajowy skoczył do rekordowego poziomu 22 bilionów dolarów - największego długu państwowego na świecie, według MarketWatch. Jako część amerykańskiej gospodarki, dług krajowy wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 lat, głównie dzięki kryzysowi mieszkaniowemu i następującej po nim Wielkiej Recesji.

W opublikowanej przez The Hill opinii z lutego 2019 r., konsultant bankowy i polityki pieniężnej Bert Ely ostrzegł przed "fiskalnym dniem rozliczenia", jeśli ustawodawcy i urzędnicy państwowi w Waszyngtonie nie zdołają "stawić czoła bardzo szkodliwym konsekwencjom" gwałtownie rosnącego długu krajowego. Jeśli tego nie zrobią, to ból kolejnego spowolnienia gospodarczego "będzie prawdopodobnie niezwykle dotkliwy" - napisał Ely.

Zegar długu narodowego USA: Czas rzeczywisty

W ostatniej dekadzie

amerykańskie

korporacje

skorzystały z historycznie niskich stóp procentowych, aby rozwinąć swoje

firmy

, przejąć

konkurentów, zaangażować się w powódź wykupu akcji i wycisnąć z nich soki

.

Uzyskały

biliony tanich kredytów, zwiększając zadłużenie korporacyjne znacznie powyżej poziomów obserwowanych podczas Wielkiej Recesji.

Dług korporacyjny w USA wynosi obecnie około 6,3 biliona dolarów, zwiększając się o 80% od czasu kryzysu finansowego - tworząc największe zadłużenie korporacyjne w historii. Rok 2019 to niebezpieczny czas, by siedzieć na starych pożyczkach o starych stopach procentowych, zwłaszcza w późnych fazach ekspansji gospodarczej, z podszeptami recesji w powietrzu i rosnącymi kosztami pożyczek

.

Wyższe koszty pożyczek i refinansowania mogą zjeść zyski korporacji, a niegdyś rentowne firmy mogą zostać postawione w stan upadłości.

Ciekawi Cię, które długi poza długiem narodowym USA i długiem korporacyjnym stanowią zagrożenie? Pobierz najnowszy raport specjalny już dziś!

Dług nie jest twoim przyjacielem

Może prowadzić do wyższych stóp procentowych, podatków i kłopotówDług

wydaje się być jednym z tych koniecznych złych. W końcu wydatki na deficyt napędzają wzrost gospodarczy. Mówi się, że pewien stopień zadłużenia jest zrównoważony, a nawet niezbędny do rozwoju gospodarki.

Niektórzy doradcy twierdzą nawet, że dług jest formą bogactwa. Tak długo, jak stopy procentowe pozostają niskie, a kraje kupują amerykańskie obligacje, wszystko będzie dobrze, prawda?

Stany Zjednoczone mogą zaciągnąć więcej długu niż większość innych krajów, biorąc pod uwagę silną

gospodarkę

, solidną historię płatności i atrakcyjne terminy spłaty - przynajmniej na razie

.

Co wtedy? Czy Stany Zjednoczone będą miały trudności z dokonaniem minimalnych spłat swojego zadłużenia? Niemal każda realna strategia redukcji zadłużenia może uderzyć konsumentów w portfel w krótkim i długim okresie - i to powinno cię martwić.

Rosnący dług federalny i deficyty powodują, że rząd emituje obligacje lub papiery dłużne, aby wspierać budżet federalny. Stopy procentowe i ceny obligacji mają odwrotną relację, więc gdy zbyt wiele obligacji zalewa rynek, cena rządowych papierów wartościowych spada - a stopy procentowe następnie rosną.Ros

nące

stopy procentowe wpływają na to, ile kosztuje kupno domu lub samochodu albo finansowanie edukacji. Zwiększają one również koszty pożyczania pieniędzy na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności gospodarczej.

W ostatecznym rozrachunku może to oznaczać mniej pieniędzy w kieszeni i mniej do schowania na 401(k), IRA lub inne konto emerytalne.

Wysokie zadłużenie - zarówno krajowe, jak i korporacyjne - może również spowolnić wzrost gospodarczy i pociągnąć gospodarkę w dół.

Obrona przed długiemDowiedz się

,

co możesz zrobić, aby pomóc chronić swoją finansową przyszłośćW

świetle ponurych perspektyw dla krajowych i korporacyjnych (nie wspominając o długu konsumenckim i różnych innych rodzajach długu), nadszedł czas, aby przejść do obrony przed długiem i zachęcić urzędników państwowych do ograniczenia wydatków i uchwalenia reform niezbędnych do zrównoważenia budżetów i spłacenia krajowych zobowiązań

.

W ciągu najbliższej dekady dług publiczny USA może wyprzedzić całą gospodarkę, a dług korporacyjny wejdzie w strefę zagrożenia

.

W tym samym czasie

banki centralne, między innymi, coraz częściej postrzegają fizyczne złoto jako zabezpieczenie przed balonowym kryzysem

zadłużenia.

W obliczu spowalniającego globalnego wzrostu, słabnącego dolara i niestabilnych rynków finansowych, złoto może zapewnić codziennym oszczędzającym strategiczną ochronę przed kryzysem

.

W obliczu spowolnienia globalnego wzrostu, osłabienia dolara i niestabilności rynków finansowych, złoto może zapewnić codziennym oszczędzającym strategiczną ochronę przed kryzysem, a

konsumentom pragnącym bezpieczeństwa

w

niepewnym i zadłużonym świecie, oferuje dywersyfikację portfeli emerytalnych

.

Aby dowiedzieć się więcej o tykającym zegarze długu i o tym, jak może on wpłynąć na Ciebie, pobierz najnowszy raport specjalny

.

Ale nie poprzestawaj na tym. Zadzwoń do U.S. Money Reserve, aby ustalić plan obrony przed zadłużeniem, który będzie zawierał tarczę z metali szlachetnych. Account Executives czekają pod numerem 1-844-307-1589.

debt crisiseBooknational debtShare this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Siła kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11