Robert Shiller z Yale: Żadna regulacja nie powstrzyma następnego globalnego kryzysu finansowego

image

Profesor ekonomii z Uniwersytetu Yale i laureat Nagrody Nobla Robert Shiller ostrzega, że żadna ilość regulacji nie może tak naprawdę ochronić świata przed kolejnym kryzysem finansowym, ponieważ natura ludzka jest nieprzewidywalna.

"Międzynarodowe ramy regulacyjne zmieniły się na lepsze od 2008 roku, ale żadne takie zmiany nie są w stanie przewidzieć wszystkich rodzajów zmian w narracjach, które leżą u podstaw publicznych zwierzęcych duchów" - napisał dla Project Syndicate.

"Tak długo, jak mamy system gospodarczy, który wytwarza wzrost poprzez nagradzanie zainspirowanych aktorów i inwestorów, będziemy mieli do czynienia z ryzykiem, że niekorzystne wypowiedzi i historie mogą nagle i tymczasowo przytłoczyć inspirację. Regulatorzy muszą przeciwdziałać ryzyku implikowanemu przez struktury, które są z natury destabilizujące, tak jak były nimi fundusze rynku pieniężnego" - wyjaśnił.

"Ale najpilniejsze regulacje będą zawsze zależne od czasu i kontekstu, ponieważ narracje się zmieniają. A to, jak te narracje rezonują z opinią publiczną, może ponownie ujawnić luki w naszej finansowej zbroi."
A regulacja Wall Street, aby być pewnym, będzie kluczowym pivotem nadchodzących wyborów.

Donald Trump powiedział, że pracuje nad planem, który jest "bliski demontażu" ustawy Dodd-Frank z 2010 roku, która powstała w odpowiedzi na kryzys finansowy z lat 2007-2008. "Wiele z tego jest bardzo złe. Duża jej część daje tak dużo władzy regulatorom, że bankierzy nie są w stanie funkcjonować" - powiedział Trump agencji Reuters o ustawie. "Dodd Frank uniemożliwił bankierom funkcjonowanie. ... Bardzo utrudnia bankierom pożyczanie pieniędzy ludziom, by tworzyli miejsca pracy, by ludzie z firmami tworzyli miejsca pracy. I to musi się skończyć. A czy będą udzielane złe pożyczki? Tak, ale są złe kredyty wykonane teraz z Dodd-Frank, OK, mam na myśli wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć.

""Zasady i przepisy Dodd Frank uczynił to tak niemożliwe do prowadzenia działalności gospodarczej i do, zwłaszcza w odniesieniu do kredytów dla przedsiębiorstw, które będą zatrudniać wielu ludzi. Więc zamierzam złożyć oświadczenie w tej sprawie. Ale Dodd-Frank - mam na myśli, że są pewne rzeczy w Dodd-Frank, które mogą zostać, ale ogólnie Dodd-Frank był bardzo zły. "

This story originally appeared on Newsmax by F McGuire on May 19, 2016. View article here.

financial crisisNewsmaxrecessionRobert ShillerShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11