Zadaj sobie 5 pytań, aby dokonać realistycznego przeglądu finansowego

image

Niewiele jest osób, które w 2020 roku żyły na finansowym luzie. Mimo to wiele z nich musi zmierzyć się z rzeczywistością swojej obecnej sytuacji i wyznaczyć sobie drogę naprzód.

Jak zauważa Angela Roberts, Dyrektor Generalny U.S. Money Reserve, w artykule "Learning and Moving Forward" (Nauka i postęp): "Nic nie uwypukliło w tak dramatyczny sposób znaczenia ostrożności i przygotowania w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jeśli naród rzeczywiście powróci do "normalnego trybu życia", to może nie być lepszej okazji, by przygotować się na kolejną katastrofę. Najlepszym momentem na przygotowanie się na zmianę na gorsze jest zawsze czas przed jej wystąpieniem - kiedy nadchodzi zmiana na lepsze. "

Upewnij się, że przygotowujesz się na lepszą przyszłość finansową i "zmianę na lepsze", zadając sobie pięć poniższych pytań i odpowiednio się do nich dostosowując.

5 pytań kontrolnych dotyczących finansów1

. Czy masz plan finansowy?

Stworzenie planu finansowego może skierować Cię na właściwą drogę do osiągnięcia Twoich celów finansowych. Dzięki planowi finansowemu można uzyskać dobre wyczucie tego, jak wyglądają nasze finanse teraz, a jak chcemy, aby wyglądały w przyszłości.

Na przykład, można dążyć do wcześniejszego przejścia na emeryturę, zakupu domu wakacyjnego lub wysłania wnuków na studia. Plan finansowy może poprowadzić Cię w kierunku osiągnięcia tych celów.

W przeciwnym razie "nieplanowanie to planowanie porażki" - mówi Alan Lakein, autor książek na temat zarządzania czasem.

Plan finansowy powinien zawierać następujące elementy:

  • obliczanie wartości netto
  • ustalanie budżetu domowego
  • radzenie sobie z zadłużeniem
  • przygotowanie do emerytury

Pozycja po pytaniu do zrobienia: Spisz swoje cele finansowe i współpracuj z zaufanym doradcą, który pomoże Ci stworzyć plan ich osiągnięcia. Jak mówi Alan Lakein: "Planowanie to wprowadzanie przyszłości w teraźniejszość, tak abyś mógł coś z nią zrobić już teraz. "

2. Czy masz wystarczające oszczędności?

Według najnowszego Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego Bankrate, trzy na dziesięć osób dorosłych w USA nie ma żadnych oszczędności na nagłe wydatki. Jedna na cztery osoby ma fundusz na czarną godzinę, ale nie wystarcza on na pokrycie trzymiesięcznych wydatków na życie.

Eksperci finansowi zazwyczaj zalecają odkładanie funduszu awaryjnego, który pokryłby od trzech do sześciu miesięcy wydatków na życie, w tym kredyt hipoteczny, rachunki za żywność i media. Powinniśmy sięgać do tego funduszu tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z prawdziwą sytuacją awaryjną, np. utratą pracy, niespodziewaną hospitalizacją lub naprawą domu w ostatniej chwili.

Experian zaleca przechowywanie tych awaryjnych oszczędności na wysokodochodowym koncie oszczędnościowym, rachunku rynku pieniężnego lub certyfikacie depozytowym (CD). Aby uniknąć pokusy wydawania pieniędzy z funduszu awaryjnego w sytuacjach innych niż awaryjne, należy oddzielić to konto od innych posiadanych przez siebie rachunków.

Zadanie do wykonania po pytaniu: Postaw sobie wyzwanie, aby każdego miesiąca oszczędzać więcej. Liczy się każdy cent. Rozważmy następujący scenariusz obliczony przez Fidelity Investments. Ustalili oni, że 25-letnia pracownica zarabiająca 40 000 dolarów rocznie, która zwiększyła stopę oszczędności o zaledwie jeden procent (około 33 dolarów miesięcznie w pierwszym roku), może uzyskać dodatkowe 190 dolarów oszczędności miesięcznie.

3. Jak duże masz zadłużenie?

W 2019 r. przeciętny Amerykanin posiadał zadłużenie osobiste w wysokości nieco ponad 90 000 USD, wliczając w to karty kredytowe, pożyczki osobiste i zadłużenie związane z mieszkaniem. Czy wiesz, jak duże masz zadłużenie? Bez względu na kwotę, Twoje zadłużenie może stać na drodze do realizacji Twoich priorytetów i celów finansowych, zwłaszcza jeśli zadłużenie jest wysoko oprocentowane.

Spłata zadłużenia pozwoli Ci skoncentrować się na celach finansowych, takich jak oszczędzanie na emeryturę.

Zadanie do wykonania po pytaniu: Aby zmniejszyć swoje zadłużenie, zrób listę wszystkich zaległych pieniędzy i odsetek związanych z każdą kartą kredytową, pożyczką i innym długiem długoterminowym. Następnie opracuj strategię redukcji zadłużenia. Można na przykład skupić się na spłaceniu najpierw najwyżej oprocentowanego długu, a następnie przejść do długu o kolejnym najwyższym oprocentowaniu i tak dalej, aż do wyeliminowania zadłużenia.

4. Czy oszczędzasz na emeryturę?

Porady dotyczące tego, ile pieniędzy należy odkładać na emeryturę, różnią się w zależności od sytuacji. Generalnie jednak eksperci zalecają, aby docelowo odkładać 70 procent rocznego dochodu uzyskiwanego przed przejściem na emeryturę.

Jeśli nie utworzyłeś jeszcze jakiegoś funduszu emerytalnego, nie jest jeszcze za późno, aby to zrobić (i nie jesteś w tym osamotniony). "Prawie dwie trzecie czterdziestolatków ma mniej niż 100 000 USD oszczędności emerytalnych, a 28% osób po sześćdziesiątce ma mniej niż 50 000 USD" - czytamy w raporcie TD Ameritrade z 2020 roku.

Zacznij od rozmowy z zaufanym doradcą finansowym o tym, w jaki sposób możesz nadrobić zaległości emerytalne. Na przykład, być może warto szybko zmienić bieg i skupić się na zmniejszeniu zadłużenia i ograniczeniu wydatków, aby uwolnić środki na oszczędzanie na emeryturę.

Jeśli już oszczędzasz na emeryturę, gratuluję. Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia większego spokoju finansowego. Pamiętaj jednak, że powinieneś regularnie monitorować swoje alokacje emerytalne, aby upewnić się, że jesteś na właściwej drodze. Być może trzeba będzie okresowo dokonywać korekty aktywów, aby zapewnić sobie lepsze perspektywy na komfortową emeryturę.

Czynności do wykonania po pytaniu: Sprawdź dwukrotnie stan swoich oszczędności emerytalnych. Jeśli jesteś na dobrej drodze, poszukaj sposobów, aby uczynić ją doskonałą. Jeśli masz możliwość powiększenia swoich oszczędności, zacznij od prostych rzeczy. Tutaj dowiesz się więcej o planach emerytalnych.

5. Czy Twój portfel jest odpowiednio zdywersyfikowany?

Dywersyfikacja portfela pozwala zrównoważyć ryzyko i zyski oraz potencjalnie pomóc w "zabezpieczeniu" aktywów na przyszłość. Nie ma jednoznacznej dobrej lub złej odpowiedzi na pytanie, jak prawidłowo zdywersyfikować swój portfel, ale istnieją pewne zasady. Wiek użytkownika, pożądany wiek emerytalny, wartość netto i inne czynniki powinny decydować o alokacji.

Jeśli chodzi o metale szlachetne, niektórzy eksperci sugerują, aby przeznaczyć od 5% do 10% portfela na złoto i srebro. Inni szacują ten udział nawet na 25%.

Złoto jest zwykle gwiazdą wśród metali szlachetnych w portfelu. Ale jakim typem nabywcy złota jesteś? Dowiedz się, czy masz agresywne, umiarkowane czy konserwatywne poglądy, rozwiązując quiz zawarty w bezpłatnym raporcie Gold 101 przygotowanym przez U.S. Money Reserve. Quiz dostarcza korzystnych spostrzeżeń dla każdego - od początkujących posiadaczy złota po ekspertów rynkowych.

"Srebro i złoto są częścią każdego zrównoważonego portfela. Nie ma magicznego procentu srebra i złota, który powinieneś uwzględnić" - radzi GuruFocus.com.

"

Dostosuj swoją pozycję w srebrze i złocie

do

swoich celów, wieku i wielkości swoich oszczędności":

Podejmij działania tam, gdzie trzeba je podjąć. Badania finansowe są tak samo ważne jak badania zdrowotne. Wykonuj je co najmniej raz w roku. Aby dowiedzieć się więcej o metalach szlachetnych, zadzwoń do U.S. Money Reserve. Doświadczeni Account Executives czekają, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o roli, jaką metale szlachetne mogą odegrać w Twojej finansowej przyszłości.

bezpieczeństwo finansowe finanse osobisteShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11