Skorzystaj z tej finansowej listy kontrolnej, aby już teraz rozpocząć planowanie podatkowe na koniec roku

image

Planowanie podatkowe na koniec roku może zajść tylko do pewnego stopnia. Nie czekaj do grudnia. Najlepsze strategie oszczędzania podatku wymagają czasu na wdrożenie, na szczęście możesz zacząć już teraz. Rozważ strategie, które mogą być pomocne, jeśli zaczniesz je realizować w połowie roku.

Oto sześć elementów związanych z podatkami, które warto umieścić na swojej finansowej liście kontrolnej.

Uporządkuj swoje dokumentyCzy

dokumentacja finansowa, która posłuży Ci do wypełnienia zeznania podatkowego jest w nieładzie? Jeśli tak, poświęć teraz trochę czasu na uporządkowanie swojej dokumentacji finansowej. W ten sposób nie będziesz musiał w ostatniej chwili szukać paragonów i innych dokumentów potrzebnych do złożenia zeznania podatkowego.

Praca nad swoimi podatkami może być wyczerpująca. Ale możesz sprawić, że proces ten będzie przebiegał sprawniej, wprowadzając całoroczny plan gromadzenia i śledzenia dokumentacji finansowej. Skorzystaj z technologii, takich jak przechowywanie w chmurze, aby ułatwić sobie przechowywanie dokumentów.

Rozważ datki na cele charytatywne W

roku podatkowym 2021, możesz zakwalifikować się do odliczenia od podatku aż $300 za datki pieniężne, jeśli skorzystasz ze standardowego odliczenia na swoim zeznaniu podatkowym. Jeżeli dokonasz odliczeń, możliwość odliczenia darowizn na cele charytatywne znacznie przekracza kwotę $300 na osobę przy standardowym odliczeniu.

Zanim kalendarz zmieni się na rok 2022, zastanów się nad dokonaniem wpłat na ulubione organizacje charytatywne, abyś mógł czynić dobro i jednocześnie cieszyć się korzyściami podatkowymi.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby przekazać darowiznę finansową, rozważ poświęcenie swojego czasu dla sprawy, na której Ci zależy. Wings of Gratitude jest jednym z naszych ulubionych programów w U.S. Money Reserve. Program ten umożliwia wysyłanie podnoszących na duchu wiadomości do emerytowanych i czynnie służących członków amerykańskiego personelu wojskowego w formie listów, kartek, notatek, zdjęć lub dzieł sztuki. Chociaż ten wysiłek nie zmieni liczb na Twoim zeznaniu podatkowym, może przynieść Ci emocjonalne spełnienie i pomóc skupić się na innych ważnych rzeczach.

Dostosuj wysokość potrącenia W-4Aby

uniknąć niemiłej niespodzianki podatkowej, rozważ zmianę wysokości potrącenia na formularzu W-4 dostarczonym przez pracodawcę. Na przykład, kiedy ostatnio składałeś/aś zeznanie podatkowe, czy zostałeś/aś uderzony/a ogromnym rachunkiem podatkowym? Jeśli tak, możesz chcieć zwiększyć kwotę potrącaną z W-4. Jeśli natomiast otrzymałeś ostatnio ogromny zwrot podatku i wolałbyś otrzymywać te pieniądze z wypłaty przez cały rok, możesz zmniejszyć potrącenie z W-4.

Sprawdź i zaplanuj

ulgi podatkowe

W

zależności

od wysokości Twoich dochodów, możesz kwalifikować się do różnych ulg podatkowych. Ulgi podatkowe obniżają kwotę pieniędzy, którą jesteś winien rządowi. Rząd federalny oferuje ulgi podatkowe na wydatki na studia, oszczędności emerytalne, wydatki na opiekę nad dzieckiem, adopcję oraz energooszczędne modernizacje domu.

Wykorzystaj swoje ulgi podatkowe, wiedząc na co możesz otrzymać ulgę i planując to. Na przykład, czy planujesz w najbliższym czasie zakup samochodu? Niektóre stany oferują ulgi podatkowe dla pojazdów napędzanych energią elektryczną. Oszczędzasz na remont domu? Przeanalizuj wcześniej zakup urządzeń, ponieważ niektóre sprzęty (w tym instalacja) kwalifikują się do ulgi podatkowej. Obejmuje to słoneczne podgrzewacze wody i słoneczne urządzenia elektryczne, zauważa Principal Financial Services.

Sprawdź i rozważ zwiększenie swoich składek emerytalnychZanim

się

obejrzysz, będzie już grudzień. Dlaczego więc nie zacząć już teraz, zamiast pod koniec roku kombinować, jak zwiększyć składki na swoje konta emerytalne?

W 2021 roku, wpłaty pracowników na konta 401(k) sponsorowane przez pracodawcę są ograniczone do $19,500, z dodatkowymi $6,500 dozwolonymi dla osób powyżej 50 roku życia jako składka catch-up.

Dla tradycyjnych i Roth IRA, łączny limit wpłat w 2021 roku wynosi $6,000, jeśli masz mniej niż 50 lat i $7,000, jeśli masz co najmniej 50 lat.

Zbadaj

aktywa alternatywneW

połowie roku można poświęcić czas na analizę alternatywnych rozwiązań w portfelu. Na przykład, możesz chcieć sprawdzić, czy samodzielne konto IRA ma dla Ciebie sens. Samodzielnie zarządzane konto IRA umożliwia ulokowanie pieniędzy w alternatywne aktywa, takie jak złoto, nieruchomości, a nawet prywatne firmy.

Niektórzy eksperci zalecają, aby portfele posiadały od 10 do 25% alokacji w aktywa alternatywne.

Samodzielnie zarządzane konto IRA daje Ci szansę na dywersyfikację portfela, a nie tylko skupienie się na tradycyjnych aktywach, takich jak akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne i fundusze ETF (exchange-traded funds). Ten rodzaj dywersyfikacji może być pomocny, ponieważ aktywa alternatywne wykazują zwykle niską korelację z aktywami tradycyjnymi, w tym akcjami i obligacjami, jak zauważa Corporate Finance Institute.

Wyprzedź planowanie podatkowe dzięki tym wskazówkom. Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu lub zrozumieniu samozarządzających kont IRA lub aktywów alternatywnych, zadzwoń do U.S. Money Reserve już dziś.

portfel finansowy planowanie emerytalne sezon podatkowyShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02Gdy chodzi o
złoto, działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
instrumentów do zrównoważonego portfela2021-08-18Wypełniłeś
maksymalnie swoje składki emerytalne 401(k)

.

Co teraz?
2021-08-13Tutor lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11