BlackRock stara się o zgodę SEC na wewnętrzne pożyczanie funduszy

image

BlackRock Inc. ubiega się o zgodę rządu na utworzenie wewnętrznego programu, w którym fundusze inwestycyjne, które zostaną dotknięte umorzeniami klientów, będą mogły tymczasowo pożyczać pieniądze od siostrzanych funduszy, które są bogate w gotówkę.

BlackRock, największy na świecie menedżer pieniędzy, złożył w piątek wniosek do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o ustanowienie czegoś, co jest znane jako program pożyczek między funduszami. Wśród wnioskodawców są BlackRock Advisors i BlackRock Fund Advisors, które na koniec roku zarządzały aktywami brutto o wartości odpowiednio 524 mld USD i 863 mld USD.

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, powiedział w grudniu, że fundusze obligacji amerykańskich stoją w obliczu zwiększonej zmienności, dodając, że spodziewa się "dysfunkcyjnego rynku" trwającego dni lub nawet tygodnie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Podczas gdy nowojorski BlackRock zwiększa ilość pieniędzy, które jego fundusze mogą pożyczać od banków, aby zaspokoić tymczasowe potrzeby gotówkowe, firma powiedziała w dzisiejszym wniosku, że wewnętrzny program pożyczkowy może okazać się mniej kosztowny i zapewnić dodatkową elastyczność.

Dyrektorzy funduszy BlackRock "uznali, że rozsądnie jest dodać nowe opcje pożyczania i kredytowania pieniędzy w przypadku nieoczekiwanego wolumenu umorzeń lub nieoczekiwanego niedoboru gotówki z powodu niepowodzeń w rozliczeniach", firma powiedziała w swoim wniosku.

Międzyfunduszowe instrumenty pożyczkowe są "powszechną cechą" amerykańskich kompleksów funduszy wzajemnych, powiedziała Tara McDonnell, rzeczniczka BlackRock.

"Jako powiernik badamy możliwość rozszerzenia tej funkcji na fundusze zarządzane przez BlackRock" - powiedziała w oświadczeniu.

Linie kredytowe

Podczas gdy program pożyczkowy byłby nowy, firma zwiększyła kwotę bankowych linii kredytowych dostępnych w celu zaspokojenia tymczasowych potrzeb gotówkowych w swoich funduszach do 2,1 miliarda dolarów od listopada z 500 milionów dolarów na początku 2013 roku. Ta linia kredytowa, udzielona przez grupę banków, ma wygasnąć w kwietniu 2016 roku, wynika z piątkowego wniosku.

"Ostatnie zmiany w regulacyjnych zasadach kapitału bankowego mogą zmniejszyć gotowość banków do kontynuowania dostarczania funduszy z istniejących linii kredytowych", firma powiedziała SEC. Alternatywnie, zmiany "mogą spowodować, że banki będą oferować takie linie kredytowe przy spreadach znacznie przekraczających obecne stopy "

BlackRock powiedział, że nie ma planów wypowiedzenia istniejących bankowych linii kredytowych, jeśli wniosek zostanie zatwierdzony

.

Jednak towarzystwo funduszy spodziewa się renegocjować takie ustalenia od czasu do czasu, w zależności od panujących warunków, powiedziało towarzystwo funduszy.

Wniosek pozwoli funduszom BlackRock, które mają nieprzewidziane potrzeby gotówkowe, pożyczać pieniądze od siostrzanych funduszy, które mają nadmiar gotówki. Firma powiedziała, że wewnętrzny program będzie tańszy niż kredyty bankowe dla funduszy pożyczających, zapewniając jednocześnie wyższe zwroty niż instrumenty rynku pieniężnego dla funduszy pożyczających.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Bloomberg Business autorstwa Milesa Weissa. Zobacz artykuł tutaj.

BlackRockbondseconomyfundsSECShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11