7 super prostych sposobów na wiosenne porządki w finansach

image

Wiosna to świetny czas, by zająć się ambitnymi projektami, takimi jak uporządkowanie szafy lub uprzątnięcie zagraconego garażu. Ale wiosenne porządki mogą wykraczać poza Twoją przestrzeń życiową. Zacznij działać i wprowadź trwałe zmiany w swojej przyszłości finansowej. U.S. Money Reserve pomoże Ci znaleźć sposoby na uporządkowanie swoich finansów, w tym jak otworzyć złote konto IRA lub przenieść środki na jedno z tych kont.

1. Uporządkuj swoje dokumenty.

Łatwo jest zostać przytłoczonym przez dokumenty finansowe, niezależnie od tego, czy są one wysyłane pocztą tradycyjną, czy elektroniczną. Upewnij się, że wszystkie dokumenty finansowe, w tym rachunki i zeznania podatkowe, są przechowywane w bezpiecznym, ale łatwo dostępnym miejscu i posegregowane według różnych kategorii (np. podatki i ubezpieczenia). Rozważ zakup teczek do przechowywania dokumentów finansowych i skorzystanie z niszczarki do papieru, aby pozbyć się starych dokumentów zawierających dane osobowe.

2. Ogranicz ilość papierkowej roboty.

Gdy już wszystko zorganizujesz, nadszedł czas na porządki. Dokumenty finansowe, takie jak rachunki, szybko się piętrzą. Jeśli zasypują Cię stosy dokumentów finansowych, rozważ możliwość rezygnacji z papierowej formy dokumentów. Możesz na przykład zdecydować się na przesyłanie rachunków drogą elektroniczną, a nie tradycyjną pocztą. Może to zmniejszyć bałagan w papierach i zwiększyć prawdopodobieństwo efektywnego zarządzania finansami.

3. Przejrzyj swoje finanse.

Okres wiosenny to najlepszy czas na przeanalizowanie swoich dochodów i wydatków oraz określenie, czy musisz zwiększyć dochody, zmniejszyć koszty, czy też zrobić jedno i drugie. Czy z wyciągów bankowych i rachunków za karty kredytowe wynika, że często jadasz w drogich restauracjach? Czy odkładasz wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturę? Czy wygląda na to, że musisz znaleźć inne źródło dochodów, aby poprawić swój status finansowy?

Autor i ekspert w dziedzinie finansów osobistych Ramit Sethi twierdzi, że jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi jest niewiedza, na co idą ich pieniądze.

"Ile razy zdarzyło Ci się otwierać rachunki, wzdrygać się, a potem wzruszać ramionami i mówić: 'Chyba tyle wydałem?'" pisze Sethi na swojej stronie internetowej.

Przejrzenie swoich dochodów i wydatków - zwłaszcza w trakcie przygotowywania zeznania podatkowego - może pomóc odpowiedzieć na te i wiele innych ważnych pytań finansowych.

4. Przeanalizuj swoje potrącenia.

Jeśli jesteś na dobrej drodze do otrzymania wysokiego zwrotu podatku w tym roku, możesz chcieć sprawdzić wysokość potrąceń z Twojej wypłaty. Dostosowanie potrąceń może sprawić, że w każdej wypłacie znajdzie się więcej pieniędzy, a nie tylko jednorazowy zysk podatkowy.

5. Zrób zakupy porównawcze.

Nie mówimy tu o zakupach nowego samochodu sportowego czy nowej łodzi wędkarskiej. Chodzi nam raczej o szukanie niższych stawek za ubezpieczenie samochodu, domu, telewizję kablową, telefon komórkowy i inne stałe wydatki. Dzięki temu można wygospodarować więcej pieniędzy na emeryturę i inne cele.

6. Oceń swój kredyt.

Za każdym razem, gdy porządkujesz swoje finanse, powinieneś ocenić swój kredyt. W szczególności oznacza to ustalenie, czy nadal powinieneś wyciągać jedną z kart kredytowych o oprocentowaniu 21,99%, by dokonywać zakupów, zamiast korzystać z karty o oprocentowaniu 17,99%. Jeśli z miesiąca na miesiąc spłacasz saldo, przejście z karty o oprocentowaniu 21,99% na kartę o oprocentowaniu 17,99% może w dłuższym okresie czasu przynieść oszczędności rzędu setek, a nawet tysięcy dolarów na odsetkach.

Oprócz wykonywania obliczeń na kartach kredytowych, sprawdź swój raport kredytowy i ocenę kredytową, aby dowiedzieć się, czy nie powinieneś wykonać ruchów, które mogą ułatwić Ci zakwalifikowanie się do otrzymania pożyczki, karty kredytowej lub innych produktów pożyczkowych na korzystnych warunkach.

7. Przeprowadzenie badań emerytalnych.

Tak jak należy regularnie poddawać się badaniom w gabinecie lekarskim, tak samo należy konsekwentnie wykonywać badania emerytalne. Jak wygląda Twój przewidywany dochód na emeryturze? Czy odkładasz wystarczająco dużo pieniędzy w swoim 401(k) w pracy? Czy wpłacasz maksymalną kwotę na swoje konto IRA? Czy powinieneś otworzyć złote konto IRA lub przenieść pieniądze na jedno z tych kont?

Złote konto IRA może stanowić nieopodatkowany sposób na dywersyfikację Twojego portfela poprzez zakup złota (lub srebra, platyny czy palladu) i potencjalnie pomóc Ci ochronić się przed inflacją i wahaniami rynku. Złoto może być włączone jako alternatywne aktywo do konta IRA poprzez rolowanie lub przeniesienie funduszy z konta kwalifikowanego, takiego jak 401(k) lub IRA, na samodzielnie zarządzane konto IRA. Złoto na złote konto IRA musisz kupić za pośrednictwem zatwierdzonego przez IRS powiernika lub depozytariusza. Zatwierdzony przez IRS depozytariusz zewnętrzny przechowuje złoto dla Ciebie.

Precz ze starym i witaj z nowym. Wiosna to czas nowych perspektyw i świeżych początków. Czy Twoim finansom przydałby się lifting? Zacznij od darmowego Gold Information Kit i skontaktuj się z U.S. Money Reserve.

bezpieczeństwo finansowe finanse osobiste oszczędności emerytalneShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11