Gotówka vs. złoto: Które aktywo może okazać się lepsze?

image

Dewaluacja walut. Ujemne stopy procentowe. Minimalny wzrost gospodarczy. W tak burzliwych czasach, jak sumienni posiadacze majątku mogą zabezpieczyć swoje dochody? Dowiedz się więcej o zaletach i wadach trzymania gotówki zamiast złota, aby podjąć najlepszą decyzję dla swojego portfela.

Korzyści z trzymania gotówkiW

niepewnych czasach zwiększenie rezerw gotówkowych i zmniejszenie ekspozycji na niestabilne rynki finansowe "oczywiście ma sens" - mówi John Mauldin z Mauldin Economics. Niektórzy doświadczeni posiadacze złota wolą ograniczyć swoją ekspozycję na globalną niestabilność, zamiast tego decydując się na zabezpieczenie swojego majątku za pomocą rezerw gotówkowych i złota. Wielu z nich wybiera gotówkę przede wszystkim dlatego, że:

Gotówka jest elastyczna.

Jako oportunistyczna klasa aktywów, gotówka może zapewnić Ci elastyczność, gdy będziesz jej najbardziej potrzebować. Jeśli nadarzy się okazja "raz w życiu", będziesz mógł z niej skorzystać, jeśli będziesz miał pod ręką wystarczającą ilość gotówki lub innych płynnych aktywów.

Gotówka jest znajoma.

Od tego jak wygląda do tego jak się ją czuje, gotówka jest znajoma Tobie i Twojej rodzinie. To, jak ją wydajesz, oszczędzasz i przechowujesz, jest Twoją drugą naturą. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem złota, możesz nie rozumieć jak je kupować i przechowywać.

Posiadanie gotówki wymaga minimalnej interakcji z innymi.

Podczas gdy możesz wchodzić w interakcje z urzędnikiem w banku, jest niewiele innych osobistych interakcji, które występują, gdy trzymasz gotówkę.

Wady trzymania gotówkiNowi

nabywcy złota mogą nie rozumieć potencjalnych wad trzymania gotówki zamiast złota. Z historycznego i ekonomicznego punktu widzenia istnieje wiele powodów, dla których złoto może okazać się lepiej działającym aktywem niż trzymanie gotówki:

Gotówka może zostać przekierowana z Twojego konta bankowego.

"Niewiele osób rozumie, że kiedy wpłacasz pieniądze na konto bankowe, nie są one już twoją prawną własnością" - radzi Michael Lingenheld, współpracownik Forbesa i redaktor zarządzający Cup & Handle Macro Research. Rządy mają w swojej historii przypadki wyprowadzania pieniędzy, które są przechowywane w systemie bankowym. Ostatnio rząd Cypru przekierował środki z indywidualnych kont bankowych, aby uchronić rząd przed niespłaceniem długu.

Tego typu zdarzenia są rzeczywistością dla zmagających się z problemami rządów, ale także dla obywateli USA. IRS regularnie zajmuje konta bankowe małych firm i osób prywatnych, które dokonują wpłat w wysokości 10 000 dolarów lub mniej, i które nie złamały żadnego prawa. Chociaż były prokurator generalny Eric Holder potępił takie konfiskaty, trudno jest "odwrócić precedens tej natury", dodaje Lingenheld.

"Trzymanie się gotówki nie uczyni cię bogatym" -

mówi John Mauldin, również cytowany wcześniej. Banki centralne mogą zdewaluować walutę w ciągu jednej nocy, po prostu drukując więcej pieniędzy. Tego samego nie można powiedzieć o złocie. Odkąd Ameryka odeszła od standardu złota w 1971 roku, siła nabywcza dolara spadła o 85 procent - oblicza Peter Ferrara, były zastępca prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych za czasów prezydenta George'a H.W. Busha. Z jego szacunków wynika ponadto, że dolar zaoszczędzony w 1971 roku był w 2012 roku wart zaledwie 15 centów. Z

drugiej strony, cena złota pozostawała względnie taka sama za uncję w latach 1833-1920, a następnie skoczyła do ponad 1700 dolarów przez prawie 100 dni w 2012

roku.

Złoto jest obecnie wyceniane na około 1325 dolarów za uncję, a niektórzy analitycy przewidują, że do końca roku może wspiąć się powyżej 1600 dolarów. Czy dolar amerykański podążył za tym przykładem? Według obliczeń Ferrara, w momencie utworzenia Rezerwy Federalnej w 1913 roku, dolar był wart 1/20 uncji złota. W 2010 roku ten sam dolar był wart tylko 4 centy.

Korzyści z posiadania złotaSezonowi

nabywcy złota rozumieją potencjał zysku, jaki kryje się za tym metalem szlachetnym. Jeśli chodzi o zabezpieczenie ich ciężko zarobionego bogactwa, ich gotówka może być lepsza w złocie, a nie w papierowych pieniądzach, z następujących powodów:

Złoto może być o wiele bardziej efektywne niż gotówka w przechowywaniu bogactwa.

Stopy procentowe pozostają niskie, co oznacza, że Twoje pieniądze w banku "nie zarabiają praktycznie nic", donosi CNN Money. Po uwzględnieniu inflacji, gotówka może faktycznie stracić na wartości.

Złoto jest uznawane za posiadające długoterminowy rekord stabilności.

Stany Zjednoczone mają całkowicie papierową walutę od 45 lat, podczas gdy złoto jest środkiem globalnej wymiany od ponad 5 tysięcy lat. "To, czego ludzie szukają, to coś, co jest polisą ubezpieczeniową, aktywem, które trzyma swoją wartość w czasach kłopotów" - mówi Avinash Persaud, starszy pracownik Peterson Institute for International Economics. "Nie chcesz niepewnych aktywów rezerwowych". Z historią ponad 5000 lat, złoto może być przeciwieństwem "niepewności". "

Złoto nie jest walutą fiat

.

Waluty fiatowe czerpią swoją wartość od rządu, który je emituje. W przeciwieństwie do papierowych pieniędzy, złoto nie może być rozszerzane na potrzeby walczących banków centralnych. Ze względu na swój nieodłączny deficyt, złoto zawsze będzie wspierane. Ten metal szlachetny utrzymuje swoją siłę nabywczą przez długi czas, w przeciwieństwie do wszystkich papierowych walut fiat, które zostały wprowadzone na przestrzeni lat, donosi Forbes Michael Roney.

Złota Amerykańska Moneta Orzeł jest wspierana przez rząd USA dla jego zawartości złota, wagi i czystości. Została ona zatwierdzona jako prawny środek płatniczy przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Zabezpiecz swój zakup już dziś, dzwoniąc pod numer 1-844-307-1589!

Złoto: "Krytyczna ochrona przed globalną niestabilnością" - donosi ForbesPo

przeliczeniu

głosów w sprawie Brexitu, wyborach prezydenckich w USA na horyzoncie i wahaniach stóp procentowych, widać, że nastały burzliwe czasy dla gospodarki. W związku z tym, ceny złota mogą już nigdy nie być tak niskie. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

i porozmawiaj z jednym z Account Executives U.S. Money Reserve o swoich celach finansowych i o tym, jak możesz zamienić swoje papierowe pieniądze na złoto, które od dawna stanowi zabezpieczenie bogactwa. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie konta czekają na Twój telefon! CNN Moneycurrencysafe haven assetswealth protectionShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11