Łączenie pokoleń

image

W ciągu ostatnich kilku miesięcy znaczenie rodziny zabłysło szczególnie mocno. Wielu z nas było w stanie zwrócić się do swoich rodzin po pocieszenie w tych niepokojących czasach. Wiem, że tak jest w moim przypadku, a kiedy rozmawiam z innymi, słyszę te same odczucia.

Dla niektórych Amerykanów rodzina od tygodni jest jedynym źródłem kontaktu międzyludzkiego.

Dla innych najtrudniejszą częścią kwarantanny była tęsknota za rodziną. Komunikowanie się z dalekimi członkami rodziny, czy to poprzez wideoczat, rozmowy telefoniczne, czy wiadomości tekstowe, było znaczące w kontekście rozładowania stresu.

Przez lata, kiedy rozmawiałem z innymi rodzicami o ich dzieciach, wielokrotnie pojawiał się temat tego, co chcieliby pozostawić swoim dzieciom, kiedy odejdą z tego życia. Wiele chcą opuszczać za ich dziećmi trwałe wspomnienia, solidną finansową podstawę i coś ich dzieci mogą trzymać dalej.

Chcą pozostawić po sobie spuściznę.

Co ciekawe, kiedy pojawiają się te dyskusje, ludzie przypominają sobie, co zostawili im ich rodzice. Wśród przedmiotów, które są przywoływane, wiele z nich to fizyczne pamiątki.

Przedmioty, które mają wartość dla ludzi tylko dlatego, że zostawili je rodzice, mogą być osobliwe. Kawałek bric-a-brac, który byłby po prostu zwykłym przedmiotem dla wielu zyskuje znaczące znaczenie tylko dlatego, że został przekazany przez kochającego rodzica.

Innym razem przedmioty te mają oczywistą wartość same w sobie, która jest tylko wzmocniona przez fakt, że zostały one pozostawione, jak rzadkie antyki i przedmioty kolekcjonerskie, lub drobne przedmioty, takie jak porcelana, dzieła sztuki lub biżuteria. Te przedmioty są cenione zarówno ze względu na ich wartość, jak i wartość, jaką mogą mieć na rynku.

Jedna z moich znajomych opowiadała o czymś, co zostawił jej ojciec. Był to bardzo drogi przedmiot, który jej ojciec, ciężko pracujący człowiek, który zarabiał przyzwoicie na życie, pracował szczególnie ciężko i skrobał i skrobał, aby zaoszczędzić przez lata, aby móc sobie na niego pozwolić. Było to coś, co uważał za szczególnie ważne, aby dać swoim dzieciom. Z biegiem czasu, mimo że przedmiot ten zyskał na wartości, jego córka nie chce go sprzedać. Wie, przez co przeszedł jej ojciec, aby go zdobyć i uważa go za pamiątkę rodzinną.

Tym przedmiotem był zestaw monet.

Kiedy słyszę takie historie, jestem dumny, że pracuję w branży metali szlachetnych. Wiele dla mnie znaczy wiedzieć, jak wiele metale szlachetne, a zwłaszcza całe zestawy monet, znaczą dla ludzi. Sposób, w jaki te piękne przedmioty mogą być używane jako coś symbolicznego, poza ich znaczeniem pieniężnym. Istnieją miliony Amerykanów, którzy mieli szczęście otrzymać te skarby i z tego co mi mówią, wielu z tych szczęśliwych synów i córek planuje przekazać je następnemu pokoleniu.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11