Trump Bump defluje pod polityczną presją

image

Rynki wdychały gigantyczny łyk świeżego powietrza, gdy Donald Trump został wybrany w listopadzie 2017 r., łyk, który wzniósł je na nowe wyżyny. Akcje prześcigały się, a rentowność obligacji wspinała się, aby dopasować nadzieje prognostyków na cięcia podatkowe, reformę służby zdrowia, wydatki na infrastrukturę i deregulację. S&P 500 wzrósł o około 5 proc. w ciągu pierwszych 100 dni prezydenta Trumpa, co jest największym wzrostem giełdowym jakiegokolwiek prezydenta od lat 80-tych, donosi New York Times. Dow i Nasdaq widziały podobne wzrosty między 4 a 5 procent, pozostawiając wszystkich zastanawiających się: Jak długo rynki pozostaną gorące? Cóż, do tej pory może się wydawać. Zwiększona presja polityczna wydaje się wyciskać powietrze z tego, co zostało uznane za "Trump Bump "

Pod presją, rynki tracą swoje powyborcze

zyski17 maja amerykańskie indeksy giełdowe miały najgorszą sesję od ośmiu miesięcy, donosi BloombergMarkets, "podczas gdy ceny obligacji i dolar spadły". W szczególności, S&P 500 spadł o 1,8 procent, osiągając najgorszy dzień od 9 września; średnia Dow straciła 372,82 punkty; a Nasdaq zapadł się o 2,6 procent, osiągając największy spadek od 24 czerwca.

Mniej więcej

w

tym samym czasie, indeks dolara, który śledzi amerykańską walutę w stosunku do sześciu swoich rówieśników, spadł do najniższego poziomu od 9 listopada, skutecznie "oddając wszystkie swoje zyski z 'Trump bump'", donosi Reuters

.

Niemal równolegle rentowność 10-letniego skarbu państwa spadła o 11 punktów bazowych do 2,22 procent, najniższego poziomu od 19 kwietnia - dodaje BloombergMarkets. Ta rentowność, po części, wskazuje na optymizm i zaufanie rynku. Kiedy zaufanie jest wysokie, rentowność 10-letnich papierów skarbowych wzrasta; kiedy prognostom brakuje optymizmu, rentowność ma tendencję do spadania i pojawia się większy popyt na aktywa typu safe haven, takie jak złoto i srebro.

Źródło. Teatry w WaszyngtonieCo

wysysa całe powietrze z uderzenia Trumpa? Według starszego tradera z Silicon Valley Bank, "[T]dramaty, które dzieją się w Białym Domu [są] porywające dla publiczności na całym świecie i widać, że powodują risk-off sentiment na rynku. "

Nikt nie

może zaprzeczyć faktowi, że Waszyngton jest przepełniony dramatami-dramatami, które mogą tłumić procesy potrzebne do urzeczywistnienia planów gospodarczych Trumpa (i nadmuchanych nadziei i marzeń rynku)

.

Według Erika Knutzena, głównego oficera inwestycyjnego w Neuberger Berman, "[M]ucho tego, co się stało, wynika z czynników poza obietnicami i kontrolą administracji." Wielkie nazwiska w Waszyngtonie postulowały, że Trump mieszał się w śledztwo FBI w sprawie swojego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, mieszały w kotle wokół zwolnienia dyrektora Federalnego Biura Śledczego USA i sugerowały, że Trump dzielił się wrażliwymi informacjami z Rosją.

Jeśli prowzrostowe programy Trumpa nadal będą się zawieszać, "obalać, lub po prostu rozpraszać w dół rzeki", mówi John Rothans w Trump Bump and the Perils of the Swamp, "oczekujcie, że optymizm rynku rozbije się, a cały ten nowo odkryty zapał ugrzęźnie w znanym mule Waszyngtonu, który dławi się wiekowym establishmentem. "

Podczas gdy tradycyjne aktywa, takie jak akcje i udziały, serwowały słabe wyniki pod tymi politycznymi naciskami, jeden składnik aktywów pozostał stabilny - złoto

. Złoto pozostaje stabilne

, mimo politycznych spektakli

"Złoto zanotowało w zeszłym tygodniu wzrost o około 2,1 procent... największy taki zysk od tygodnia zakończonego 13 kwietnia" - donosi MarketWatch. Złoto służyło jako zabezpieczenie przez większość historii, prosperując wśród burzliwych środowisk gospodarczych, chwiejącego się dolara i zmienności na giełdzie.

W niepewnych ekonomicznie czasach jedna taktyka pozostaje skuteczna: dywersyfikacja. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze złotem, czy też uważasz się za weterana w kupowaniu złota, przekonasz się, że słynny Free Gold Information Kit U.S. Money Reserve zawiera odpowiednie informacje, które Ci pomogą. Niepewność jest jednym z niewielu życiowych pewników - Twoje finansowe zmartwienia nie muszą być! Zapisz się na swój darmowy zestaw już dziś!

Nagłówki z Waszyngtonu będą prawdopodobnie oferować ciągłe wsparcie dla złota. Jeden ze starszych traderów metali szlachetnych przewiduje, że "złoto spot może dalej zyskiwać do poziomu 1.272 dolarów za uncję, po tym jak przebije się powyżej oporu na poziomie 1.257 dolarów". Zanim muł zgęstnieje i pojawią się kłopoty, podejmij kroki, aby zabezpieczyć swoją przyszłość. Zadzwoń do U.S. Money Reserve pod numer 1-844-307-1589

, aby dowiedzieć się, jak złoto może pomóc zabezpieczyć Twoje oszczędności przed rynkowymi wstrząsami, załamaniami i niespodziankami. gold pricespolitical turmoilstock marketTrumpTrump BumpShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes
to
Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11