Złoto przebija poziom 1200 dolarów, a na światowych rynkach zapanował tryb risk-off

image

Złoto drożało przez ósmy dzień z rzędu po przekroczeniu poziomu 1200 dolarów za uncję po raz pierwszy od czerwca, gdy wzrost obaw o stan światowej gospodarki zaszkodził rynkom akcji i zwiększył popyt na przystań. Akcje producentów wzrosły.

Kruszec do natychmiastowej dostawy wzrósł o 0,5 proc. do 1.195,66 dolarów i był sprzedawany po 1.190,21 dolarów o godz. 15:42 w Singapurze, zgodnie z ogólną wyceną Bloomberga. W poniedziałek metal skoczył do 1.200,97 dolarów, najwyżej od 22 czerwca, a wtorkowa zwyżka zakończyłaby najdłuższą serię zwyżek od 2011

roku.Złoto zyskało w tym roku 12 proc. dzięki rosnącym obawom, że globalna gospodarka traci parę, a rynki akcji są w odwrocie, a inwestorzy tną zakłady na wyższe stopy procentowe

w USA.

Akcje w Azji spadły po spadku amerykańskich i europejskich akcji w poniedziałek jako Deutsche Bank AG stał się największym pożyczkodawcą w ciągu co najmniej czterech lat, aby czuć się zmuszonym do zapewnienia inwestorów, że ma wystarczająco dużo gotówki, aby zapłacić swoje długi.

"Nasilająca się i bardziej rozpowszechniona globalna niepewność finansowa, wywołana przez zwiększony sentyment inwestorów do ryzyka, podtrzymała wyprzedaż głównych akcji" - powiedział we wtorek e-mailem Vyanne Lai, ekonomista National Australia Bank Ltd. w Melbourne. To napędza silniejszy popyt na bezpieczne aktywa, w tym złoto, powiedziała.

Indeks australijskich producentów notowanych na giełdzie wzrósł o 7,9 proc. do najwyższego poziomu od maja 2013 r. Newcrest Mining Ltd. zamknął się 8,3 procent wyżej, a akcje największego australijskiego producenta są o 30 procent wyższe w 2016 roku. Northern Star Resources Ltd. z siedzibą w Perth wzrosła we wtorek o 7,7 procent.

Opcje finansoweDeutsche

Bank, największy niemiecki pożyczkodawca, powiedział w poniedziałek, że ma więcej niż wystarczające środki, aby zapłacić kupony od swojego najbardziej ryzykownego długu w tym roku i w 2017 roku, ponieważ jego akcje zatonęły. Wśród innych powodów do niepokoju znalazła się amerykańska firma zajmująca się wydobyciem gazu ziemnego Chesapeake Energy Corp.

Globalne spowolnienie, w tym spowolnienie w Chinach, zwiększyło spekulacje, że wzrost w USA schłodzi się na tyle, by zmusić decydentów Rezerwy Federalnej do dłuższego oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp. Perspektywa opóźnień wysłała dolara niżej i dała złotu impuls jako alternatywnej inwestycji po trzech latach strat.

Rajd złota w tym roku nie będzie trwały, ponieważ Fed podniesie stopy o 25 punktów bazowych trzy razy w 2016 roku, według Goldman Sachs Group Inc. Kruszec będzie handlowany na poziomie 1000 dolarów do końca grudnia, napisali analitycy, w tym Jeffrey Currie i Max Layton w raporcie otrzymanym we wtorek.

Udziały kruszcu w produktach typu exchange-traded wspinały się przez 16 kolejnych dni do poniedziałku, co jest najdłuższą passą od września 2012 roku - wynika z danych opracowanych przez Bloomberg. Aktywa powiększyły się o 0,5 procent do 1.563,4 ton metrycznych, przedłużając zeszłotygodniowy wzrost o 2,6 procent, największy tygodniowy wzrost od maja 2010

roku.

Wśród notowanych w USA producentów złota, Newmont Mining Corp. zyskał w poniedziałek 3,2 procent, rosnąc czwarty dzień.

Newmont "korzysta z tego, że jest w naprawdę dobrej kondycji i ma tailwind cen złota" Christopher LaFemina, analityk w Jefferies LLC, powiedział z Nowego Jorku. "Newmont wyróżnia się dla mnie jako stosunkowo tani, dobry wolny przepływ gotówki, stosunkowo niskie ryzyko operacyjne i dobry, silny bilans. "

Ta historia pierwotnie pojawiła się w BloombergBusiness przez Ranjeetha Pakiam i David Stringer 8 lutego 2016

.

View article here.

Bloomberggoldhighpricesafe havenShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11