Bitcoin Bubble

image

Czy skorzystałeś z niedawnego sukcesu Bitcoina, ale teraz jesteś zaniepokojony zmiennością kryptowalut? Jeśli tak, nie jesteś sam. Podczas gdy wzrost wartości aktywów w ciągu ostatnich kilku miesięcy trafił na pierwsze strony gazet, kryptowaluta napotkała na pewne godne uwagi problemy.

Bitcoin uderzył ostatnio w pewne wzburzone i kłótliwe wody w handlu.

W czwartek, 21 stycznia 2021 roku, cena Bitcoina spadła o 11%. Przyczyną wydaje się być niepotwierdzona wiadomość o "podwójnym wydawaniu", zgodnie z raportami Markets Insider, który definiuje podwójne wydawanie jako "kiedy ktoś jest w stanie wydać ten sam Bitcoin dwa razy. "

Podczas gdy wiadomość o podwójnym wydawaniu okazała się później nieprawdziwa, stanowi ona przykład potencjalnych problemów z cyberbezpieczeństwem i kwestiami technicznymi, które mogą zawisnąć nad kryptowalutami. To masowe wycofanie wskazuje, że nawet groźba takiego problemu może stworzyć ogromne problemy dla aktywów i rzucić rynek kryptowalutowy w chaos.

Ostatecznie CNBC podało, że po zakończeniu godzin handlu 21 stycznia 2021 r., całkowita wielkość rynku kryptowalut zmniejszyła się o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni. Ten dramatyczny spadek jest najnowszym w serii wahań Bitcoina, które mogą prowadzić do obaw o stabilność aktywów.

Zmienność rynku może nie być jedynym problemem, z którym boryka się Bitcoin.

Niedawno wiele organów rządowych stwierdziło albo argumenty za dalszą regulacją Bitcoin, albo całkowity brak zaufania do aktywów kryptowalutowych.

13 stycznia 2021 roku prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała o Bitcoinie: "To wysoce spekulacyjne aktywo, które przeprowadziło kilka zabawnych interesów oraz kilka interesujących i całkowicie nagannych działań związanych z praniem brudnych pieniędzy." Podobnie, 19 stycznia 2021 roku, Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen zasugerowała, aby ustawodawcy "ograniczyli" kryptowaluty i zasugerowała, że pieniądze są wykorzystywane w działalności przestępczej.

Nawet poza presją dotyczącą potencjalnego wykorzystania kryptowalut w przestępczości, inny organ regulacyjny jawnie publicznie zdezawuował kryptowaluty jako opłacalne aktywa.

Brytyjski urząd nadzoru

finansowego (Financial Conduct Authority) wydał bez ogródek publiczne oświadczenie 11 stycznia 2021 roku, w którym ostrzegł, że każdy, kto kupuje te aktywa, "powinien być przygotowany

na

utratę wszystkich swoich pieniędzy".

Dla wielu posiadaczy kryptowalut, te potencjalne poziomy regulacji mogą przynieść niepotrzebny stres.

W zmiennym świecie kryptowalut, ważne jest, aby upewnić się, że rozważasz wszystkie swoje opcje, aby pomóc zrekompensować swoje portfolio przed potencjalnym ryzykiem.

Złoto i inne metale szlachetne mogą służyć jako ważny sposób dywersyfikacji portfela posiadającego kryptowaluty. Metale szlachetne istnieją od wieków i oferują osiągnięcia, których kryptowaluty nie mogą dotknąć. Spokój ducha i bezpieczeństwo oferowane przez metale szlachetne mogą być oczywistym wyborem dla tych, którzy szukają dywersyfikacji swoich udziałów w Bitcoin lub innych kryptowalutach. Z analitykami Goldman Sachs, Citigroup i UBS prognozującymi dalsze wzrosty cen metali szlachetnych w 2021 roku, teraz może być czas, aby w nie wejść.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu, rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11