Grecja "48 godzin od zamieszek

image

Premier Grecji Alexis Tsipras ma prawdopodobnie 48 godzin na rozwiązanie impasu z wierzycielami, zanim wybuchną niepokoje społeczne i zabraknie gotówki w bankomatach, powiedział fundusz hedgingowy Balyasny Asset Management.

Zarządzający funduszami zastanawiają się, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy i europejscy przywódcy mogą przypieczętować porozumienie z Atenami po niedzielnym głosowaniu na "nie" w greckim referendum. Sześćdziesiąt jeden procent głosujących odrzuciło oszczędności, zwiększając prawdopodobieństwo wyjścia ze strefy euro.

"Nie widzę dobrego rozwiązania w najbliższym czasie" - powiedział Colin Lancaster, starszy dyrektor zarządzający w Balyasny, funduszu o wartości 9 mld dolarów z siedzibą w Chicago, w mailowej odpowiedzi na pytania. "Wielkie pytanie brzmi, czy UE przyjmie strategię przeczekania ich.

Balyasny zakończył swoją bezpośrednią ekspozycję na Grecję trzy tygodnie temu, powiedział Lancaster

.

Zarządzający funduszami hedgingowymi stali się ostrożni w kwestii globalnych akcji w okresie poprzedzającym niedzielne głosowanie. Indeks Evercore ISI, określający stosunek długich do krótkich zakładów, wyniósł 50,5 w tygodniu kończącym się 1 lipca, co oznacza spadek z 51,8 na początku czerwca, jak wynika z danych nowojorskiej firmy badawczej.

Badanie, oparte na 31 funduszach hedgingowych z około 86 miliardami dolarów pod zarządzaniem, śledzi inwestycje w skali od zera do 100. Odczyt zerowy wskazuje na "maksymalną" krótką sprzedaż, czyli sprzedaż pożyczonych akcji z nadzieją na zysk poprzez ich późniejszy zakup po niższych cenach; 100 oznacza "maksymalne" zakłady bycze. W ciągu ostatniego roku indeks zszedł poniżej 50 tylko dwa razy.

Plan B

Szanse na to, że Grecja zaakceptuje porozumienie, chyba że dług tego kraju zostanie zrestrukturyzowany, powiedział w e-mailu Philippe Ferreira, globalny strateg w Lyxor Asset Management, paryskiej jednostce Societe Generale SA, która inwestuje w około 100 funduszy hedgingowych. Inwestorzy powinni być ostrożni, ponieważ przywódcy Unii Europejskiej mogą nie mieć odpowiedniego planu B, jeśli negocjacje się nie powiodą, powiedział.

Grecja stała się celem niektórych funduszy hedgingowych szukających zysków na rynku postrzeganym jako zbyt ryzykowny dla wielu tradycyjnych inwestorów. John Paulson z Paulson & Co kupił akcje banków, podczas gdy Perry Capital, Knighthead Capital Management i Monarch Alternative Capital kupiły grecki dług. Randy Smith, który prowadzi Alden Global Capital, rozpoczął w grudniu fundusz skoncentrowany na Grecji.

Bruce Richards, współzałożyciel amerykańskiego funduszu hedgingowego Marathon Asset Management, powiedział w zeszłym tygodniu, że Tsipras odejdzie w ciągu 30 dni, niezależnie od wyniku narodowego referendum.

Głosowanie na "nie" spowodowałoby "zamieszki na ulicach za kilka tygodni, kiedy banki będą zamykane, a ty będziesz miał drachmę" - powiedział w wywiadzie dla programu telewizyjnego "Wall Street Week".

Przywódcy europejscy narażają się na niebezpieczeństwo stworzenia precedensu dla innych rządów, jeśli zgodzą się na odpisy dla Grecji, powiedział Savvas Savouri, główny ekonomista Toscafund Asset Management, funduszu hedgingowego z siedzibą w Londynie, wartego 3 miliardy dolarów

.

"Inne kraje obciążone długiem będą prowadzić kampanię o takie samo traktowanie" - powiedział. "Jest to szczególnie istotne przy wyborach w Hiszpanii w grudniu. "

This story originally appeared in Bloomberg Business by Will Wainewright. View article here.

debteconomyGreeceworldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11