Podwyżka podatku dochodowego od osób prawnych a wyniki akcji

image

 

Wall Street huczy od nowych propozycji administracji Bidena dotyczących podwyżki podatku od osób prawnych. Planując nową ustawę infrastrukturalną, która może kosztować w przybliżeniu 2,3 biliona dolarów w ciągu ośmiu lat, administracja skupiła się na świeżej podwyżce podatków od korporacji.

 

Proponowany plan podniósłby stawkę podatku od osób prawnych z 21% do 28%.

Byłby to poważny skok w podatkach korporacyjnych zaledwie kilka lat po tym, jak ustawa Tax Cuts and Jobs Act z 2017 r. obniżyła je. Dodatkowo, proponowane zmiany podatkowe zwiększyłyby minimalne podatki od zagranicznych dochodów amerykańskich firm i utrudniłyby firmom z kapitałem zagranicznym posiadającym amerykańskie operacje czerpanie korzyści z przenoszenia zysków do krajów o niższych stawkach podatkowych.

Propozycje dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych idą w ślad za innymi propozycjami podatkowymi, które zostały przedstawione, takimi jak podniesienie podatku dochodowego od gospodarstw domowych zarabiających 400,000 dolarów lub więcej, rozszerzenie zasięgu podatku od nieruchomości i ustalenie wyższej stawki podatku od zysków kapitałowych.

Wszystkie te podatki spotkały się z krytyką, ale podatki od osób prawnych wzbudziły szczególne obawy niektórych osób z Wall Street.

 

Czy nowe podatki mogą wpłynąć na wyniki giełdowe?

Istnieją pewne obawy, że te podatki mogą zahamować wzrost Wall Street. 26 marca 2021 roku Ken Mahoney Asset Management CEO powiedział Fox Business, że jest zaniepokojony wpływem wyższej stawki podatku od zysków kapitałowych na wyniki giełdowe, szczególnie w przypadku akcji technologicznych.

"Właściwie już teraz dostaję telefony od klientów i CPA. I tu jesteśmy teraz na koniec marca mówi o biorąc zyski na akcje technologiczne, które zrobiły tak dobrze w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ są one zaniepokojeni o wyższych zysków kapitałowych. Myślę więc, że jeśli pojawi się więcej dyskusji o wyższym podatku od zysków kapitałowych, to prawdopodobnie przejdziemy od równego ważenia technologii do niedoważania technologii" - powiedział Mahoney w programie Fox Business's Mornings with Maria.

Ponadto, Joshua D. Hargrove, doradca z Insight Wealth Partners, powiedział, że jest zaniepokojony potencjalnym wpływem na fundusze emerytalne wielu Amerykanów. "Połowa Ameryki pracuje dla korporacji. Podwyżka podatku dochodowego od osób prawnych o 7% przekłada się na zmniejszenie udziału w 401(k) i mniejszą liczbę premii, podwyżek i dodatków do akcji. Wraz z ograniczeniem dochodów na IRA i Roths, nasi klienci polegają na tego typu korzyściach, aby wyrównać szanse w oszczędzaniu. Utrata tych bodźców będzie bolesna."

 

Złoto może służyć jako ważne zabezpieczenie dla portfeli w tym nowym proponowanym środowisku.

Złoto może okazać się skutecznym zabezpieczeniem przed tymi zmianami i innymi czynnikami ekonomicznymi. Jeśli proponowane wyższe podatki mogą potencjalnie zahamować wyniki giełdowe, może to być bardzo dobry czas, aby rozważyć aktywa takie jak fizyczne złoto.

Więcej na: http://invest-gold.pl