Złoto osiąga czterotygodniowe maksimum, gdy obawy o Chiny szkodzą akcjom

image

Złoto osiągnęło w środę czterotygodniowe maksimum, przedłużając zyski o trzecią sesję, ponieważ utrzymujące się obawy o chińską gospodarkę wstrząsnęły rynkami akcji, podczas gdy napięcia na Półwyspie Koreańskim i na Bliskim Wschodzie uspokoiły się.

Metal zbliża się do kluczowych poziomów na wykresie, w tym do grudniowego maksimum na poziomie 1 088,70 USD. Trwałe wyjście ponad 1.088 dolarów wskazywałoby na to, że złoto osiągnęło już dno, po tym jak dwukrotnie odbiło się od okolic 1.045 dolarów w grudniu - mówią analitycy.

Złoto

spot wzrosło o 0,9 procent do 1.086,70 dolarów za uncję o 1047 GMT, podczas gdy kontrakty terminowe na złoto w USA na luty wzrosły o 7,60 dolarów za uncję do 1.086,00 dolarów, poza szczytem 1.088,05 dolarów, najwyższym od 4 grudnia.

"

Popyt fizyczny był dość silny na niższych poziomach.

""W miarę wzrostu, możemy zobaczyć, że niektóre z tych fizycznych popytów zaczynają zwalniać

.

Teraz inwestorzy muszą wrócić do gry i szukać zabezpieczenia przed niepewnością związaną z globalnym wzrostem, z Chinami, poprzez pozycjonowanie w złocie. "

Światowe akcje spadały przez piąty dzień w środę, gdy Chiny podsycały obawy o swoją gospodarkę, pozwalając na dalsze osłabienie juana, a próba nuklearna Korei Północnej dodała do rosnącej listy politycznych

zmartwień.

Korea Północna poinformowała, że z powodzeniem przetestowała w środę zminiaturyzowane urządzenie nuklearne na wodór, uruchamiając dzwonki alarmowe w Japonii i Korei Południowej.

Stosunki między Arabią Saudyjską a Iranem załamały się w weekend po tym, jak egzekucja przez Królestwo szyickiego kleryka, wybitnego krytyka polityki Saudów, wywołała burzę protestów w Teheranie.

"Metale prawdopodobnie nadal będą obierać kierunek z ruchów w akcjach, rozwoju sytuacji w Chinach, huśtawek dolara amerykańskiego i w mniejszym stopniu czynników geopolitycznych w krótkim terminie" - powiedział MKS w nocie w środę.

Inwestorzy będą analizować protokoły z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które zostaną opublikowane w środę w poszukiwaniu wskazówek na temat planów amerykańskiego banku centralnego dotyczących podwyżek stóp procentowych.

Złoto spadło o 10 procent w zeszłym roku z powodu obaw, że wyższe stopy w USA podniosą koszt alternatywny posiadania nierentownego kruszcu. Fed podniósł stopy po raz pierwszy od prawie dekady w zeszłym miesiącu i oczekuje się, że będzie je dalej podnosił w tym roku.

Srebro wzrosło o 0,4 procent do 14,02 dolarów za uncję, podczas gdy platyna spadła o 0,2 procent do 886,30 dolarów za uncję, a pallad spadł o 0,9 procent do 528,40 dolarów za uncję.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w Reuters przez Jana Harveya. Zobacz artykuł tutaj.

ChinagoldhighpriceReutersstock marketShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don
't React.

2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11