Ryzyko Czarnego Łabędzia wzrasta do najwyższego poziomu w historii

image

Inwestorzy obawiają się katastrofy "czarnego łabędzia" na rynkach finansowych obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Przynajmniej według indeksu CBOE Skew Index, który mierzy ceny opcji na S&P 500, które są bardzo nieopłacalne. Jego celem jest określenie ryzyka ogona benchmarku lub "ryzyka nietypowych zwrotów o dwa lub więcej standardowych odchyleń poniżej średniej", zgodnie z witryną CBOE.

Mówiąc prościej, handlowcy kupują opcje, które opłacają się tylko wtedy, gdy rynek akcji spada w całości.

Środek jest w górę 30 procent od końca września, w tym 10 procentowy skok z pozornie bez powodu w poniedziałek.

Na jego poniedziałkowym poziomie zamknięcia 148,92, indeks Skew jest teraz wyższy niż poziomy trafione w 2006 roku przed bańką mieszkaniową popped i 1998 wśród implozji Long-Term Capital Management. Jest powyżej poziomu osiągniętego w zeszłym roku, kiedy rynki agresywnie wyprzedawały się pod koniec roku i kiedy rozprzestrzeniały się obawy przed wybuchem wirusa Ebola.

"Gracze wyceniają największe prawdopodobieństwo wystąpienia czarnego łabędzia w ciągu najbliższych 30 dni" - napisał Roberto Friedlander, szef działu obrotu akcjami w Brean Capital, w nocie do klientów we wtorek. "Wycena obecnie jest (dla) 15 procent szansy na ruch o dwa odchylenia standardowe w ciągu najbliższych 30 dni.

""Więc (to) żółta flaga na pewno

.

Pozostańcie czujni, pozostańcie żywi!" dodał Friedlander.

Nie jest jasne, co dokładnie powoduje, że handlowcy opcji stają się tak nerwowi w tym tygodniu. S&P 500 zrobił post korekty w sierpniu na obawy o spowolnienie Chin. Te obawy są nadal aktualne.

Istnieje ogromna niepewność co do tego, czy Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w tym roku, czy też nie i czy ta podwyżka stóp zaszkodzi gospodarce. Bank centralny podejmie decyzję w tej sprawie na dwudniowym posiedzeniu rozpoczynającym się 27 października, w ciągu 30-dniowego okna, w którym inwestorzy obawiają się załamania rynku.

Na froncie geopolitycznym, traderzy są coraz bardziej zaniepokojeni pojawiającą się obecnością Rosji na Bliskim Wschodzie.
I, oczywiście, październik jest znany z krachów rynkowych, takich jak "czarny poniedziałek", który miał miejsce 28 lat temu w tym miesiącu. Ale tak jest co roku.

Naukowiec i autor Nassim Taleb spopularyzował termin "czarny łabędź" podczas kryzysu finansowego. I najwyraźniej tym razem kapitalizuje te obawy. Fundusz hedgingowy powiązany z Talebem, Universa Investments, podobno zarobił 20 procent w jeden dzień w sierpniu, kiedy to średnia przemysłowa Dow Jones spadła o ponad 1000 punktów, zanim się odbiła.

Z pewnością wydarzenia związane z czarnym łabędziem z definicji mają być nieprzewidywalne. A historia indeksu Skew Index pokazuje, że jego osiągnięcia są mieszane.

Średnia trzymiesięczna stopa zwrotu dla S&P 500 po skew spike wynosi w rzeczywistości 1 procent, według Kimble Charting Solutions.

"Powiedziałbym, że obawy były przesadzone i w żadnym wypadku nie jest to smart money" - napisał Chris Kimble we wtorkowym wpisie na blogu.

Analityk techniczny zwrócił również uwagę, że ekstremalne odczyty w indeksie stały się częstsze w ostatnich latach, szkodząc jego przewidywalności.

Mimo to, niektórzy inwestorzy stawiają realne pieniądze na to, że w ciągu najbliższych 30 dni dojdzie do skrajnego zdarzenia i nie należy tego przeoczyć, nawet jeśli traderzy wykorzystują te informacje w sposób kontrariański.

Ta historia pierwotnie pojawiła się w CNBC autorstwa Johna Melloya. View article here.

black swanCNBCFederal ReserveSkew IndexstocksWall StreetShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11