4 wskazówki, jak uchronić się przed rozczarowaniem finansowym

image

Czasy są niepewne. Rynki podlegają ciągłym zmianom. Może się wydawać, że trudno jest dostrzec właściwy ruch finansowy. Jeśli poczyniłeś jakieś kroki finansowe, których raczej żałujesz, czytaj dalej. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci przekuć finansowe próby w triumfy i pomogą uniknąć rozczarowań w przyszłości.

Najczęstsze błędy finansowe

"Błędy finansowe są częścią codziennego życia" - zauważa Senior Finance Advisor. Najczęstsze z nich to m.in. życie od wypłaty do wypłaty, oddawanie się niepotrzebnym wydatkom, zaciąganie zbyt dużego długu na kartach kredytowych i rezygnacja z dywersyfikacji portfela.

W sytuacji, gdy akcje cierpią, a niepewność jest nową normą, nadszedł czas

, by zadbać o

swoje

bezpieczeństwo finansowe

"Każda znacząca niestabilność rynku jest dobrą okazją, by uczciwie przyjrzeć się swoim reakcjom i działaniom finansowym, radzi Arielle O'Shea, specjalistka z portalu finansów osobistych NerdWallet.com. Oto, jak lepiej się przygotować.

Pokonać finansowe rozczarowanie1

. Zacznij więcej oszczędzać.

Według badania przeprowadzonego przez GOBankingRates, 58% Amerykanów ma mniej niż 1000 dolarów oszczędności, a odsetek ten nie zmienił się zbytnio na przestrzeni lat.

"Gdy rynek zaczyna świecić na czerwono, powinieneś ponownie ocenić, jak są ulokowane Twoje oszczędności" - mówią eksperci.

Nie trzeba przestać cieszyć się z rzeczy, które się kupuje, ani całkowicie zrezygnować z zakupów. Wystarczy ograniczyć wydatki na niepotrzebne rzeczy. Pomóc mogą nawet niewielkie zmiany w zachowaniu, takie jak parzenie kawy i przygotowywanie posiłków w domu.

Aby zwiększyć swoje oszczędności i uporządkować swoje pieniądze, warto rozważyć następujące wskazówki z Fidelity:

  • Przeznacz 50% wynagrodzenia za pracę na podstawowe potrzeby, takie jak mieszkanie i transport.
  • Odkładaj 15% dochodu przed opodatkowaniem na oszczędności emerytalne.
  • Przeznacz 5% wynagrodzenia na konto oszczędnościowe na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.
  • Pozostałą kwotę przeznacz na inne cele osobiste.

Podejmowanie konkretnych decyzji dotyczących sposobu oszczędzania i wydawania pieniędzy może pomóc w uzyskaniu poczucia kontroli finansowej i uniknięciu życia od wypłaty do wypłaty.

2. Dokonuj świadomych zakupów.

Czasami nie można się powstrzymać od wydawania pieniędzy. Zepsuje się zmywarka albo trzeba założyć nowe opony do rodzinnego samochodu. Nie ma w tym nic złego. Właśnie po to masz swoje "konto oszczędnościowe na nieprzewidziane wydatki".

Badania pokazują jednak, że przeciętna osoba dorosła w USA wydaje miesięcznie 1 497 dolarów na rzeczy, które nie są niezbędne, co daje w sumie prawie 18 000 dolarów rocznie.

Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, warto poświęcić czas na przemyślane zakupy. Ustal priorytety, ustal budżet i trzymaj się planu. Kiedy nadejdzie czas wydawania, dobrze się zastanów.

W U.S. Money Reserve zachęcamy naszych klientów, aby przed dokonaniem zakupu metali szlachetnych dowiedzieli się jak najwięcej na ich temat. Decyzje finansowe zasługują na czas i rozwagę. Gdy nadchodzi czas dokonania poważnego zakupu, warto zadzwonić lub skorzystać z Internetu, aby przeczytać recenzje, artykuły prasowe, e-booki i inne.

"Zawsze trzeba przeprowadzić pewne badania przed podjęciem decyzji, co zrobić z pieniędzmi" - zauważa WiserAdvisor.com.

Ponadto, spowolnienie procesu decyzyjnego może pomóc uniknąć impulsywnego wydawania pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

3. Strzeż się przed zadłużeniem na karcie kredytowej.

Rozczarowanie finansowe w jednej dziedzinie życia może zmusić Cię do sięgnięcia po kartę kredytową w poszukiwaniu ulgi. Unikaj tej potrzeby.

Przeciętnie każde amerykańskie gospodarstwo domowe posiadające kartę kredytową ma 8 398 dolarów długu na karcie kredytowej. To trudna bestia, z którą trzeba się zmierzyć. Trzeba wziąć pod uwagę oprocentowanie, minimalne kwoty płatności, miesięczne zestawienia i zawsze w oddali majaczy kolejny pożądany zakup.

Jeśli jesteś w stanie rozdysponować swoje środki finansowe zgodnie z zaleceniami Fidelity i dokonywać bardziej świadomych zakupów, masz dobrą pozycję do spłacenia zadłużenia na karcie kredytowej.

4. Dywersyfikacja portfela.

Wychodzenie z błędów finansowych nie kończy się w momencie naprawienia kilku problemów. Należy stale dążyć do osiągnięcia gotowości finansowej. Dywersyfikacja portfela jest istotną częścią tego dążenia.

Dywersyfikacja to działanie polegające na zróżnicowaniu portfela w celu zmniejszenia ryzyka. To tak jak ze zrównoważoną dietą, która obejmuje wszystkie grupy żywności. Zdrowe posiłki składające się z owoców, warzyw, mięsa i zbóż nie gwarantują zachowania doskonałego zdrowia, ale stanowią solidną obronę. To samo można powiedzieć o dywersyfikacji.

Jednak "1 na 4 Amerykanów twierdzi, że nie wie lub nie ma zdania na temat tego, czy ich [udziały] są zdywersyfikowane" - wynika z ankiety przeprowadzonej przez CNBC Make It i Morning Consult.

W obliczu ostatnich zawirowań gospodarczych, teraz może być najlepszy czas na dostosowanie swojego portfela. Jak się ma Twoja alokacja tradycyjnych aktywów (takich jak akcje i obligacje) do Twojego zestawu aktywów alternatywnych (takich jak nieruchomości i metale szlachetne)?

Niektórzy eksperci zalecają, aby od 10 do 25 procent portfela inwestować w aktywa materialne, takie jak złoto, srebro i platyna. Oczywiście, podział ten będzie zależał od poziomu ochrony, jakiego wymaga Twój portfel.

Ale dlaczego warto kupować złoto i metale szlachetne?

Posiadanie złota i metali szlachetnych może zrobić więcej niż tylko pomóc w ochronie przed kolejnym finansowym rozczarowaniem w życiu. Może dać Tobie i Twojej rodzinie poczucie namacalnego bezpieczeństwa. Zadzwoń do U.S. Money Reserve pod numer 1-844-307-1589, aby dowiedzieć się więcej o potężnych korzyściach płynących z posiadania metali szlachetnych.

portfel finansowy bezpieczeństwo finansowe planowanie emerytalneShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11