Nadążanie za popytem na złoto

image

Pomimo całego mojego doświadczenia na rynku metali szlachetnych, wciąż zdarzają mi się sytuacje, w których jestem zaskakiwany przez okoliczności rynkowe. Tak było zwłaszcza ostatnio, gdy ogromny popyt na złoto niespodziewanie uderzył w Mennicę Amerykańską.

 

Złoto wkroczyło w rok 2022 po fantastycznym roku 2021.

Trudno nie docenić rozmachu, z jakim złoto rozpoczęło ten rok. Nie tylko cena spot złota osiągnęła najlepszy roczny wynik od 10 lat i nie tylko cena złota osiągnęła nowy rekord wszech czasów, ale także nastąpił 455% wzrost sprzedaży złotych monet w Mennicy Amerykańskiej w 2021 roku. Łatwo zrozumieć, dlaczego może to być trudny rynek dla instytucji menniczych, aby nadążyć za rosnącym popytem.

 

Mennica Amerykańska nadal doświadcza wyjątkowo silnego popytu na złoto.

Niedawno Mennica Amerykańska poinformowała dystrybutorów metali szlachetnych, że monety bulionowe o masie 1 uncji. Gold American Eagle będą tymczasowo niedostępne do późniejszego terminu. Mennica nie była w stanie zaspokoić popytu na te amerykańskie monety bulionowe zaledwie tydzień po tym, jak nowo wybite monety American Eagle stały się dostępne w sprzedaży w 2021 roku. Nigdy wcześniej w historii programu Gold American Eagle nie zdarzyło się, by Mennica nie była w stanie zaspokoić popytu na te amerykańskie monety bulionowe ze strony dystrybutorów zaledwie tydzień po ich udostępnieniu. Wcześniej Mennica miała problemy z dostarczaniem produktów z metali szlachetnych w zeszłym roku, gdy ucierpiały łańcuchy dostaw.

Zatwierdzona przez Gold Bullion Coin Act w 1985 roku, złota moneta Amerykański Orzeł jest jedną z najbardziej cenionych monet na świecie. Dzięki ikonicznemu wzornictwu, uznawanemu za jedno z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek wybito, Złota Amerykańska Moneta Orzeł konsekwentnie pozostaje najlepiej sprzedającą się złotą monetą bulionową w Stanach Zjednoczonych. Każda moneta wykonana jest z 22-karatowego złota, wybita w Ameryce i jest prawnym środkiem płatniczym zatwierdzonym przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Rząd USA gwarantuje zawartość, wagę i czystość złota w monecie.

 

Te nowe wysokie poziomy popytu mogą stać się normą na rynku.

W przyszłości Mennica może być zmuszona do dostosowania się do tego nowego poziomu popytu na złoto, aby uniknąć ponownego napotkania tego problemu. Tak powszechnie cenione, jak historycznie były Złote Orły Amerykańskie, wydają się być na trajektorii do tworzenia nowych poziomów popytu. To wydarzenie może być zwiastunem nadchodzących wydarzeń, kiedy to popyt na złote monety będzie rósł w miarę jak ryzyko na rynku będzie skłaniać wielu do poszukiwania takich monet.

Więcej na: http://ozloceni.pl