Ocaleni z katastrofy USS Arizona uhonorowani podczas ceremonii wręczenia srebrnej monety Pearl Harbor [WIDEO]

image

Obejrzyj, jak ocaleni z katastrofy USS Arizona i ich rodziny zostają uhonorowani w Waszyngtonie poprzez wręczenie srebrnej monety z okazji 75. rocznicy Pearl Harbor. Posłuchaj wywiadów z dwoma mężczyznami i córką jednego z ocalałych, którzy opowiadają o swoich wspomnieniach o kolegach marynarzach i dniu, który na zawsze zmienił ich życie i Amerykę. Zobacz, jak i Ty możesz uhonorować tych, którzy służyli, kupując srebrną lub złotą monetę Pearl Harbor.

Ocaleni z katastrofy USS Arizona uhonorowani podczas ceremonii wręczenia srebrnej monety Pearl Harbor - zapis wideoFrank

Thorpe:

To dla mnie niezwykły zaszczyt, że mogę być dziś z wami wszystkimi w tym pomieszczeniu. Służyłem w Marynarce Wojennej przez 28 lat i byłem pod pomnikiem Arizony w 60. rocznicę ataku, i nadal jest to jedno z moich najbardziej serdecznych i emocjonalnych wspomnień. Ci dwaj panowie, którzy są tu dziś z nami, dosłownie przetarli szlak, którym kroczyłem przez 28 lat, służąc w Marynarce Wojennej i przechodząc na emeryturę jako kontradmirał, było to wyjątkowe doświadczenie, którego dostarczyli mi ludzie, z którymi służyłem i ci, którzy służyli przede mną. Mam teraz wielki zaszczyt być prezesem i dyrektorem generalnym Navy Memorial. A robię to dlatego, że naszą misją jest uhonorowanie, uznanie i uczczenie mężczyzn i kobiet marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, w przeszłości, obecnie i w przyszłości, oraz informowanie Amerykanów o tym, co robią. I to nie jest dla mnie tylko misja, to jest pasja. Myślę, że wszyscy Amerykanie tak robią. Fajnie jest mieć misję, która jest tak zsynchronizowana z tym, kim jesteśmy jako naród. Dziś nie wiem nawet, od czego zacząć, by opowiedzieć o tych dwóch panach, którzy są tu obecni, a Ken Potts chyba nie mógł do nas dziś dołączyć?

Z tłumu

: "

Frank Thorpe

: Jesteśmy w trakcie stawiania w Navy Memorial pomnika samotnego marynarza. Statuetki Samotnych Marynarzy mają około 7 stóp wysokości i prawdopodobnie znacie je z pomnika Navy Memorial. Ja natomiast byłem właśnie w Pearl Harbor, ponieważ zatwierdziłem miejsce, w którym ma stanąć ten pomnik w Valor Park. Statua Samotnego Marynarza stanie w Parku Walecznych, z widokiem na pomnik Arizony. Będzie to pomnik, który będzie reprezentował Amerykę, patrząc na ludzi takich jak Don Stratton i Lauren Bruner, którzy tamtego dnia oddali wszystko, co mieli, abyśmy mogli wygrać tę wojnę. Pierwsi ludzie, którzy brali udział w tym ataku. Mój ojciec w czasie II wojny światowej skakał ze spadochronem w Normandii i często słyszałem, gdy to z niego wyciągałem, historie, które przeżył. Kiedy patrzę na to, co Joe Ann zrobiła tutaj, aby podjąć wysiłek i docenić wysiłki ratowania życia, które ty podjąłeś. I na koniec, jak sądzę, cytat: "Ktoś musiał gdzieś być" - czy to ten cytat? Byłem w Pentagonie 11 września 2001 roku. Nie uratowałem nikomu życia, ale wiem, jak to jest być po drugiej stronie wrogich działań i całkowitego zaskoczenia. I myślę, że doceniam decyzje, które podjęliście, aby nie rozdzielać statku, aby nie rozdzielać dwóch statków, aby nadal ratować ludzi. Panowie, mam nadzieję, że dzisiejszy dzień jest początkiem kilku dni, które będą kontynuacją uznania dla waszej służby, dla tego, co zrobiliście i reprezentujecie dla tego kraju. Dosłownie jesteśmy tym, kim jesteśmy, nie tylko ze względu na to, co zrobiliście tamtego dnia, nie tylko ze względu na zmagania i powrót do zdrowia, przez które przeszliście, ale ze względu na przykład, jaki daliście wszystkim następnym pokoleniom. Dziś w Stanach Zjednoczonych są trzyletnie i pięcioletnie dzieci, które za 30, 40, 50 lat powiedzą, że spotkały Ciebie. Jesteś bohaterem. I za to nie jesteśmy w stanie wyrazić, jak bardzo to doceniamy.

Frank Thorpe:

Pomnik, który postawimy w Valor Park, będzie wykonany z metalu pochodzącego z USS Arizona, Twojego okrętu. Możemy umieścić tam ten pomnik dzięki Rezerwie Pieniężnej Stanów Zjednoczonych. Ci panowie, wszyscy trzej, reprezentują firmę, która, jak wszyscy wiecie, stworzyła monetę z okazji 75. rocznicy Pearl Harbor. Moneta ta jest czymś więcej niż tylko cennym symbolem finansowym, jest to cenny symbol tego, co zrobiliście wszyscy, co zrobiliśmy jako kraj, aby przeciwstawić się agresji, i do czego będziemy wzywani w przyszłości, aby bronić naszej demokracji i naszego stylu życia. Zabrali wiele z tych dochodów, które wygenerowali, i dosłownie, w pojedynkę, są odpowiedzialni za pomnik, który zostanie postawiony w Pearl Harbor w dniu urodzin marynarki wojennej, 13 października 2017 r., z widokiem na wasz okręt. I za to dziękuję Amerykańskiej Rezerwie Pieniężnej. Dziękuję wszystkim w tej sali, którzy przyczynili się do powstania tego projektu. Joe Ann, chylę czoła przed Tobą, ponieważ jako ci dwaj panowie i jedna z ich małżonek, a zawsze potrzeba rodziny, aby się tu znaleźć, a tak się złożyło, że byłaś w tym miejscu w 1950 r., aby być tu dzisiaj, kiedy się spotkali, dziękuję Ci za to, co zrobiłaś, aby ożywić tę historię i nadal ją ożywiać, a także aby kontynuować uznanie dla tego, co pojedyncze osoby zrobiły tamtego dnia. W tym momencie mam zaszczyt przedstawić dwie osoby z Rezerwy Pieniężnej USA: Sierżant sztabowy Hosea Perkins i sierżant Ramon Rodriguez, którzy przedstawią prezentację w imieniu Rezerwy Pieniężnej USA. Obu panom, a także wszystkim pracownikom Rezerwy Pieniężnej Stanów Zjednoczonych, dziękuję za szczere, niezwykle szczere wyrazy uznania, jakie Rezerwa Pieniężna Stanów Zjednoczonych żywi dla tych ludzi, którzy służyli i poświęcili się w naszym imieniu.

Hosea Perkins: Jako weteran, wraz z moim kolegą, starszym sierżantem Rodriguezem, to prawdziwy zaszczyt stać tutaj w obecności dwóch osób, które przeżyły katastrofę USS Arizona. W imieniu Amerykańskiej Rezerwy Pieniężnej chciałbym wręczyć każdemu z Was dowód naszej najszczerszej wdzięczności. Proszę przyjąć tę srebrną monetę Pearl Harbor w dowód uznania za Państwa odwagę i zaangażowanie w ochronę wolności naszego narodu i wolności przyszłych pokoleń. Ta srebrna moneta została wykonana z 5 uncji czystego srebra i upamiętnia 75. rocznicę tego niechlubnego dnia w historii.
Pan Donald Stratton proszony jest o wystąpienie.

Donald Stratton:

Dziękuję bardzo. Naprawdę to doceniam. Panu również dziękuję.

Hosea Perkins:

Pan Lauren Bruner. Dziękuję.

Ramon Rodriguez:

Dziękuję.

Lauren Bruner:

Dziękuję. [To jest piękne.

Hosea Perkins: Dziękujemy jego córce, pani Joe Ann Taylor, za przyjęcie tego symbolu na jego cześć, a także człowiekowi odpowiedzialnemu za uratowanie życia dwóch spośród uhonorowanych tu dziś osób, zmarłemu panu Joe George'owi z USS Vestal. Pan Joe George od dawna uważany jest za honorowego członka załogi USS Arizona.
Joe Ann Taylor: Dziękuję.

Hosea Perkins:

Chciałbym również przekazać specjalne podziękowania oficerowi rezerwy marynarki wojennej, Matthew Previtsowi, za zorganizowanie tej niezwykłej podróży i umożliwienie nam wzięcia w niej udziału. Emerytowanemu kontradmirałowi USA, Frankowi Thorpe'owi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu US Naval Memorial Foundation, za jego nieustanne wsparcie. I naszemu specjalnemu koledze, Andy'emu Abelowi. Jeszcze raz dziękujemy, że mogliśmy tu być. Życzymy Wam wspaniałej podróży do stolicy naszego kraju i bezpiecznego powrotu do domu. Oddajmy salwę honorowym gościom. pearl harborsilver coinsShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyA New Millennium of American Debt2021-09-02The
2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
how Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18