Gotowość do przejścia na emeryturę

image

Jak dobrze Amerykanie są przygotowani do przejścia na emeryturę? Jest to pytanie, które ostatnio zaprząta moją głowę, ponieważ rozmawiałem z wieloma osobami, które nie są pewne swojej przyszłości finansowej. Rezerwa Federalna dysponuje interesującymi danymi na ten temat, które opublikowała w maju tego roku. W swoim corocznym "Raporcie na temat ekonomicznego dobrobytu amerykańskich gospodarstw domowych" Fed zawarł kilka informacji na temat emerytur, które wyróżniają się na tle innych.

Jedna czwarta pracowników nie posiada żadnych oszczędności emerytalnych.

Biorąc pod uwagę, jak ważne jest przygotowanie do emerytury, najbardziej niepokoi mnie fakt, że duża część osób, które Fed określa mianem "nie-emerytów", jest nieprzygotowana.

Raport twierdzi, że liczba ta jest zależna od wieku, a osoby, które zbliżają się do "wieku emerytalnego" są lepiej przygotowane, jednak istnieje wiele niejasności co do tego, kiedy ten wiek będzie osiągnięty, gdyż sam raport Fed stwierdza, że "nieprzewidziane wydarzenia życiowe przyczyniły się do momentu przejścia na emeryturę przez znaczną część

osób

".

Spośród tych, którzy posiadają oszczędności emerytalne, mniej niż 4 na 10 ma poczucie, że ich oszczędności emerytalne są na właściwym poziomie.

Podczas gdy wiele osób wkłada wiele wysiłku i pieniędzy w oszczędzanie na emeryturę, planowanie z uwzględnieniem niestabilności gospodarczej i rosnących kosztów życia może sprawić, że przewidywanie potrzeb będzie trudne. Może to być powodem niezadowolenia milionów Amerykanów z ich obecnej ścieżki emerytalnej.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo wprowadzić zmiany w swoim obecnym sposobie oszczędzania na emeryturę, aby uzyskać większą satysfakcję, czy też rozpocząć oszczędzanie po raz pierwszy, warto rozważyć utworzenie samodzielnego konta IRA.

Samodzielnie zarządzane konto IRA pozwala na przechowywanie alternatywnych aktywów na korzystnym pod względem podatkowym koncie emerytalnym. Oprócz akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych, można wybrać bardziej zdywersyfikowane opcje aktywów w ramach samozarządzającego konta IRA, w tym nieruchomości, niezabudowane grunty i metale szlachetne. Pozwalając na włączenie tych innych aktywów do portfela, można zdywersyfikować ogólny portfel emerytalny, zapewniając sobie więcej możliwości wzrostu. Jednocześnie, Państwa portfel może być lepiej zabezpieczony przed problemami, które mogą wystąpić na kontach emerytalnych, gdzie przechowywane są wyłącznie aktywa papierowe i które mogą być podatne na wahania rynku.

Dla Amerykanów, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swoją emeryturę - i być może uniknąć pułapek w planowaniu emerytalnym, z którymi zdają się borykać miliony - teraz może być najlepszy czas, aby rozważyć przeniesienie części tradycyjnego konta IRA na samodzielne konto IRA.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11