Dywersyfikacja metali

image

Złoto jest ostatnio w centrum uwagi. Ma to sens - w zeszłym tygodniu złoto pobiło swój poprzedni rekord wszech czasów i dalej rosło. Ta akcja nastąpiła po miesiącach pozytywnego trendu dla tego metalu szlachetnego, a niektórzy eksperci, tacy jak analitycy Goldman Sachs i Bank of America, widzą w nim jeszcze większy wzrost.

Choć jest to z pewnością ekscytująca wiadomość dla każdego, kto posiada złoto, nie jest ono jedynym metalem szlachetnym, którego wartość wzrasta.

Srebro również bije rekordy popularności.

Wszystkie te same czynniki, które napędzały wzrost złota, przyczyniły się również do rekordowego wzrostu notowań srebra. Spadająca siła dolara amerykańskiego, rosnące zadłużenie federalne, niskie stopy procentowe i niska rentowność obligacji skarbowych sprawiły, że srebro osiągnęło nowe wieloletnie maksima. Jak podaje The Wall Street Journal, czynniki te sprawiły, że srebro osiągnęło siedmioletnie maksima w tym samym czasie, gdy złoto biło rekordy.

Szkoda, że czasami ludzie pomijają srebro, myśląc o dodaniu do swojego portfela zabezpieczenia w postaci metali szlachetnych. Niektórzy ludzie, z którymi rozmawiam, uważają srebro za "złoto dla ubogich", ale takie podejście nie docenia tego, jak dobrze srebro może działać jako uzupełnienie złota, a nie jako jego substytut. Ktoś, kto posiada oba metale, może czerpać korzyści z każdego z nich, a nie postrzegać srebra jako substytutu złota.

Jednak nawet poza tymi dwoma najbardziej znanymi klasycznymi metalami jest jeszcze jeden metal szlachetny, który odnotowuje rekordowy wzrost.

Cena palladu wzrosła o ponad 100% w ciągu ostatnich trzech lat.

Liczba ta została podana przez MarketWatch23

lipca 2020 r., a metal ten nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia w najbliższym czasie. W rzeczywistości, niedawna ankieta Reutersa wykazała, że wielu traderów uważa, że zarówno pallad, jak i towarzyszący mu metal - platyna - odnotują przyspieszony wzrost w 2021 r., po tym jak ponownie ruszy produkcja samochodów. To może jeszcze bardziej podsycić ogień wzrostu cen tych metali.

Szkoda, że wiele osób budujących swój rodzinny majątek nie zwróciło uwagi na pallad, ponieważ mógłby on stanowić doskonałe uzupełnienie złota i srebra. W rzeczywistości wszystkie te metale mogą dobrze ze sobą współpracować.

Różne rodzaje metali szlachetnych uzupełniają się wzajemnie.

Tak jak srebro nie zastąpi złota, tak żaden metal szlachetny nie zastąpi innego. Głównym powodem, dla którego wielu ekspertów zaleca kupowanie metali szlachetnych, jest dywersyfikacja: Dywersyfikacja portfela to powód, dla którego wielu kupujących w pierwszej kolejności sięga po złoto i inne metale szlachetne. Dlaczego więc nie zdywersyfikować swoich metali szlachetnych?

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11