Wybieraj aktywa w oparciu o ich korzyści, a nie nazwy.

image

22 października 2021 r. agencja Reuters podała, że przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że w końcu "uważa, że nadszedł czas, aby ograniczyć" masowy program skupu obligacji przez Fed, którego celem jest wstrzyknięcie dodatkowych pieniędzy w odradzającą się gospodarkę amerykańską. Jan Hatzius, główny ekonomista Goldman Sachs, twierdzi, że wzrost gospodarczy w USA "wyraźnie zwalnia".

Jeśli to odejście od bodźców ekonomicznych skłania Cię do zastanowienia się, czy nie nadszedł czas, aby dodać więcej dywersyfikacji do swojego portfela, mam dla Ciebie propozycję, która pasuje do sezonu Halloween: Upewnij się, że nie patrzysz raz, ale dwa razy, zanim wybierzesz aktywa.

Strony internetowe mogą sugerować sposoby zakupu złota, które nie wymagają posiadania prawdziwej rzeczy.

Tutaj, w U.S. Money Reserve, organizujemy coroczny konkurs kostiumowy w okolicach Halloween. To fajna tradycja i dała mi do myślenia: Nie tylko my "przebieramy się" od czasu do czasu. To samo dzieje się również z niektórymi aktywami - w szczególności z funduszami ETF na złoto.

Złote ETF-y to fundusze, które są zarządzane przez stronę trzecią i notowane na giełdach. Fundusze te mogą zawierać, ale nie są ograniczone do fizycznego złota i akcji spółek wydobywających lub rafinujących złoto.

Istnieje kilka sposobów na dywersyfikację produktów związanych ze złotem, a złote ETF-y są uzasadnionym wyborem, który wiele osób wybiera do swoich portfeli. Ważne jest jednak, by wiedzieć, że kupno udziałów w złotym ETF-ie nie jest, jak sugerują niektóre strony internetowe, substytutem posiadania "prawdziwego" złota. Jedynym sposobem, by to osiągnąć, jest zakup prawdziwego, fizycznego złota.


Zawsze przeprowadzaj badania przed wyborem aktywów do swojego portfela.

9 września 2021 roku CNBC napisało, że "jeśli skupisz się tylko na oszczędzaniu... Twoja gotówka [będzie] tracić na wartości z powodu inflacji, a w rezultacie możesz mieć problemy z nadążeniem za kosztami życia." Tak więc budowanie portfela jest mądrym, proaktywnym sposobem, aby pomóc chronić swoje bogactwo w dłuższej perspektywie. Jednakże, artykuł kontynuował, mówiąc coś, z czym bardzo się zgadzam: "Tolerancja na ryzyko jest miarą [Twojej] zdolności do komfortowego radzenia sobie ze stratami, a jest ona bardzo różna dla każdego. Dlatego też ważne jest, aby nie kopiować portfela innej osoby - może ona być bardziej lub mniej komfortowa w przeżywaniu dużych strat w porównaniu z Tobą."

Innymi słowy, sytuacja finansowa każdego z nas jest wyjątkowa, co oznacza, że portfel każdego z nas może być równie wyjątkowy. Niektórzy mogą preferować dywersyfikację poprzez alternatywne aktywa w ramach samodzielnie zarządzanego konta IRA - lub po prostu kupić trochę fizycznego złota lub srebra, aby przechowywać je jako spuściznę, którą można przekazać przyszłym pokoleniom lub jako zabezpieczenie przed ewentualną inflacją.

To wszystko są dobre opcje, ale tak jak można być proaktywnym w ochronie swojego majątku poprzez dywersyfikację, można również być proaktywnym w starannym badaniu każdego składnika aktywów przed użyciem go jako magazynu bogactwa. To tak samo jak zaglądanie pod maskę przed zakupem samochodu - lub, w kategoriach Halloween, upewnienie się, że to jeden z Twoich przyjaciół ukrywa się za maską wilkołaka, zanim go przytulisz.

Budowanie swojego portfolio może być zabawne i ekscytujące. Nie pozwól tylko, aby ekscytacja doprowadziła do beztroski.

Kiedy zabieram moje dzieci na "cukierek albo psikus", są tak podekscytowane, że można by pomyśleć, że zjadły już wiaderko cukru w kształcie dyni. Dlatego, kiedy wracamy do domu, zawsze mówię im, żeby się nie spieszyły i żeby ich nowo nabyte słodycze były trwałe. Pośpiech i chwycenie wszystkiego, co jest w zasięgu wzroku może wydawać się zabawne, ale zwiększa szanse na to, że będą tego później żałować, gdy pojawi się ból brzucha wypełniony cukrem.

To samo odnosi się do naszych portfeli. Powinniśmy uważać, aby nie spieszyć się bez wcześniejszego zaplanowania i dołożyć należytej staranności, jeśli chodzi o zapewnienie, że wybieramy odpowiednie aktywa do naszych unikalnych portfeli. W przeciwnym razie, możemy skończyć jako ci, którzy trzymają nasze finansowe "żołądki" po dokonaniu kilku zbyt wielu nieświadomych wyborów.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNoworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia
finansowego2022-01-13Spojrzenie wstecz na
rok
2021: Czego się nauczyliśmy?
2022-01-066 Podstawowe lekcje pieniędzy, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany w prawie podatkowym
, które należy
obserwować w 2022
roku2021-12-31Cieszymy się nowym rokiem z Rezerwy Pieniężnej USA2021-12-23Czy
inflacja idzie w górę? Tak, i oto dlaczego.
2021-12-22