Fed w 2022 roku: Jak będą wyglądały stopy procentowe w 2022 roku?

image

Przez wiele miesięcy Rezerwa Federalna twardo trzymała się zasady utrzymywania niskich stóp procentowych, aby wspomóc naszą zmagającą się z problemami gospodarkę w obliczu wydarzeń ostatnich dwóch lat. Jednak w pewnym momencie Fed będzie musiał się poddać i zacząć ponownie podnosić stopy procentowe - najprawdopodobniej w 2022 roku. Przyjrzymy się, w jaki sposób cena złota rosła i spadała w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pozornie związana z wiadomościami o stopach procentowych, i czego możemy się spodziewać, gdy stopy procentowe wzrosną.

Cena złota a

stopy procentoweCena

złota przeżywała w tym roku wzloty i upadki, gdy rosły spekulacje na temat tego, kiedy Fed podniesie stopy procentowe.

Jak podaje CNBC, kiedy stopy procentowe rosną, ma to tendencję do zwiększania rentowności obligacji. To z kolei powoduje, że posiadanie złota wiąże się z wyższym "kosztem alternatywnym". Jednak gdy stopy procentowe pozostają na stosunkowo niskim poziomie, złoto przyciąga kupujących, którzy szukają bezpiecznego aktywa.

Oczywiście, nikt nie wie, kiedy Fed ostatecznie podniesie stopy procentowe. W międzyczasie ceny złota będą się wahać, prowadząc do niższych cen, które mogą pobudzić aktywność kupujących, lub do wyższych cen, które mogą podnieść notowania żółtego metalu.

Jakie mogą być stopy procentowe w 2022

roku?

Próba określenia, kiedy Fed podniesie stopy procentowe, jest popularną grą w zgadywanie. Niektórzy eksperci uważają, że Fed może podnieść stopy procentowe w 2022

r.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozuje, że Fed podniesie stopy procentowe pod koniec 2022 r. lub na początku 2023 r., według serwisu informacyjnego Bloomberg. Tymczasem Fed powinien ograniczyć zakupy aktywów w pierwszej połowie 20

22 r.

Fed prawdopodobnie wprowadzi co najmniej dwie podwyżki stóp procentowych w 2023

roku.

Niektórzy liderzy Fed chcieliby jednak, aby stopy wzrosły wcześniej, w 2022 roku. Na razie jednak stopy procentowe ustalane przez Fed pozostają blisko najniższego poziomu.

W lipcu 2021 roku prezes Fed Jerome Powell powiedział, że Fed jest jeszcze "daleki od rozważania podwyżki stóp procentowych". To nie jest coś, co jest na naszym ekranie radarowym w tej chwili. "

Jaka może być prognoza oprocentowania kredytów hipotecznych na 2022

rok? Oprocentowanie kredytów

hipotecznych prawdopodobnie wzrośnie w 2022 roku, jeśli

Fed podniesie stopy procentowe.

Ale jak bardzo wzrosną stopy procentowe kredytów hipotecznych, to już każdy może zgadywać. Kilka organizacji zważyło się z własnymi prognozami, chociaż. Według Forbes:

  • Mortgage Bankers Association przewiduje, że długoterminowe stopy procentowe osiągną poziom 4% do 2022 roku, a do końca przyszłego roku osiągną pułap 4,3%.
  • PNC przewiduje, że 30-letnie stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych skoczy do 3,4% do końca 2022 roku.
  • Freddie Mac prognozuje, że 30-letnia stała stopa procentowa wyniesie 3,7% do końca 2022 roku.
  • National Association of Realtors przewiduje, że w 2022 roku stopy wyniosą średnio 3,6%.

Według Bankrate, średnia stała stopa procentowa dla 30-letniego kredytu hipotecznego wynosiła 3,21% w połowie października 2021 r., w porównaniu z 3,03% zaledwie miesiąc wcześniej.

Wyższe stopy procentowe przekładają się na mniej pieniędzy w kieszeniach nabywców domów, ponieważ płacą oni więcej za pożyczenie pieniędzy. Wyższe stopy mogą zniechęcić niektórych ludzi do kupna domu i zamiast tego skierować ich w stronę lokowania pieniędzy w alternatywne aktywa, takie jak złoto.

Z kolei ktoś, kto kupuje dom, gdy stopy procentowe są niskie, może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, uwalniając gotówkę na zakup złota lub innych alternatywnych aktywów.

Warto też pamiętać o wskaźniku złota do domu. Wskaźnik ten mierzy względną wartość złota i nieruchomości, a nie koniecznie stopy procentowe.

Według Daniela Amermana, certyfikowanego doradcy finansowego, "Historia pokazuje, że jeśli możesz kupić złoto "po taniości", podczas gdy nieruchomości są relatywnie "drogie", wtedy, biorąc pod uwagę cenę aktywów, złoto prawdopodobnie będzie silnie przewyższać nieruchomości jako [aktywa], bez względu na wszystko inne". I dalej: "I odwrotnie, kiedy nieruchomości są 'tanie', a złoto jest 'drogie' w stosunku do swoich długoterminowych średnich, wtedy to właśnie nieruchomości będą prawdopodobnie silnie przewyższać złoto jako [aktywo] w długim terminie. "

Czy myślisz, że nadszedł czas, aby pochylić się nad fizycznym złotem, nieruchomościami, obligacjami lub innym aktywem, mając na uwadze to, co wiesz teraz? Pobierz darmowy Gold Information Kit, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu złota już teraz. Zadzwoń do U.S. Money Reserve pod numer 844-307-1589, aby dowiedzieć się więcej na temat aktualnych cen złota i krajobrazu metali szlachetnych.

budżet federalnyRezerwa FederalnaFederal Reservefederal reserve rate cutinterest ratesShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNoworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia
finansowego2022-01-13Spojrzenie wstecz na
rok
2021: Czego się nauczyliśmy?
2022-01-066 Podstawowe lekcje pieniędzy, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany w prawie podatkowym
, które należy
obserwować w 2022
roku2021-12-31Cieszymy się nowym rokiem z Rezerwy Pieniężnej USA2021-12-23Czy
inflacja idzie w górę? Tak, i oto dlaczego.
2021-12-22