Zmniejszanie stresu finansowego poprzez dywersyfikację

image

Wszyscy chcemy przejść na emeryturę komfortowo i żyć jak najlepiej w drodze na emeryturę. Ale jak wszyscy wiemy, posiadanie portfela emerytalnego oznacza życie z pewną ilością stresu finansowego. Jeśli jesteś fanem wiadomości, jak ja, możesz znaleźć się oglądając rynki każdego dnia - i jeśli nie jesteś ostrożny, wszystkie te małe rynkowe wzloty i upadki mogą prowadzić do dużo więcej zmartwień niż jest to konieczne.

Stres finansowy może nawet wpłynąć na Twoje zdrowie. Według HelpGuide.org, stres finansowy może prowadzić do takich problemów, jak bezsenność, depresja, niepokój, problemy w związkach i wiele innych.

Istnieją jednak kroki, które każdy z nas może podjąć, aby zapewnić sobie jak najmniejszy poziom stresu finansowego w miarę możliwości, gdy będziemy dążyć do emerytury i, miejmy nadzieję, zdrowego i szczęśliwego życia.

Dywersyfikacja jest kluczem do zmniejszenia stresu finansowego.

Jak już wielokrotnie wspominałem, dywersyfikacja to przede wszystkim redukcja ryzyka. Poprzez alokację części portfela do wielu klas aktywów - a nawet wielu typów aktywów w ramach tych klas - narażamy się na mniejsze ryzyko związane z każdą klasą aktywów. Jeśli rynek wykona duży ruch w jednej klasie aktywów, inne mogą nie być tak mocno dotknięte, co pozwala na większą ogólną stabilność portfela.

Na przykład: 25 czerwca 2021 roku Reuters poinformował, że 3,6 miliarda dolarów w kryptowalutach zniknęło, gdy zniknęli dwaj bracia, którzy prowadzili giełdę kryptowalut w RPA. A 27 czerwca 2021 r. Fortune poinformował, że Binance Markets Limited, największa na świecie giełda kryptowalut, została zakazana w Wielkiej Brytanii przez brytyjski urząd nadzoru finansowego (Financial Conduct Authority), co Fortune nazywa "jednym z najbardziej znaczących posunięć regulatora w obliczu globalnego kryzysu w branży

kryptowalut

".

Ale z wysokim poziomem dywersyfikacji, możesz pocieszyć się wiedząc, że nawet jeśli miałeś trochę pieniędzy w kryptowalutach, cały twój portfel nie byłby zagrożony. Co więcej, gdybyś dokonał dywersyfikacji, mógłbyś umieścić pieniądze w aktywach, które działają odwrotnie do kryptowalut, co pozwoliłoby na zachowanie równowagi, a nawet potencjału wzrostu, gdyby rynek kryptowalut doświadczył kolejnego spadku.

Złoto jest sprawdzonym w czasie magazynem bogactwa, którego dziesiątki milionów Amerykanów używają do dywersyfikacji swoich portfeli.

Jeśli chodzi o aktywa alternatywne - te, do których ludzie zwracają się, gdy szukają dywersyfikacji z czymś więcej niż aktywa oparte na papierze, takie jak gotówka i akcje - wierzę w potencjał wzrostu złota i innych metali szlachetnych. Aktywa te historycznie zachowywały się odwrotnie do spadków na rynku akcji, a metale szlachetne mają znacznie dłuższą historię jako klasa aktywów niż kryptowaluty, co pozwala nam zobaczyć dowody na zachowanie złota w różnych sytuacjach rynkowych. Co najlepsze, złoto jest namacalnym, fizycznym aktywem, co sprawia, że o wiele trudniej jest parze braci zniknąć wraz z metalem wartym 3,6 miliarda dolarów.

W wywiadzie z 2015 roku dla American Psychological Association, psycholog dr Linda Gallo powiedziała, że "ważne jest, aby regularnie odkładać czas na zdrowe i relaksujące zachowania, ponieważ... kiedy pojawia się stres, często odpuszczamy sobie zachowania, które mogłyby pomóc nam poradzić sobie z nim najbardziej efektywnie. "

Nie mógłbym się zgodzić bardziej. Ważne jest, aby podjąć kroki w celu zmniejszenia stresu, a jeśli chodzi o zmniejszenie stresu finansowego, uważam, że jednym z najlepszych kroków, jakie można podjąć, jest dywersyfikacja za pomocą metali szlachetnych.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu, rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11