Czy złoto jest idealnym prezentem?

image

Niedawno opublikowaliśmy naszą Globalną Prognozę dotyczącą Złota na 2022 rok, kompilację danych dotyczących ostatnich wyników złota oraz informacji na temat sił rynkowych, które mogą wpłynąć na potencjał wzrostowy złota w 2022 roku. Przygotowując ten specjalny raport, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zdałem sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa złoto w naszych portfelach i dlaczego złoto zapisało się na kartach historii jako popularna forma pokoleniowego bogactwa.

To dało mi do myślenia: Wchodząc w okres świąteczny, wielu z nas poszukuje idealnego prezentu. Mówiąc z doświadczenia, wiem, że znalezienie wspaniałych prezentów staje się jeszcze większym wyzwaniem, gdy chodzi o dzieci, które ciągle rosną i zmieniają się. Ale doceniam to wyzwanie, a dzięki mojej pracy w U.S. Money Reserve nauczyłem się, że złoto lub srebro często spełnia wszystkie kryteria, których szukam w idealnym prezencie - czymś osobistym, co będzie trwałe, a nawet przydatne w przyszłości.

Złoto jest ponadczasowe, co czyni je potężną formą pokoleniowego bogactwa.

Nie da się ukryć, że żyjemy w epoce cyfrowej. Od rozrywki po bankowość, większość naszego świata składa się z jedynek i zer. Ale niektóre rzeczy na tym świecie są wciąż nie tylko fizyczne, ale i ponadczasowe. I jedną z tych rzeczy jest złoto.

Wykorzystanie złota w jubilerstwie sięga 5000 lat p.n.e. Kowalne i odporne na korozję, złoto szybko stało się symbolem władzy i nieśmiertelności, które można było wykorzystać w biżuterii i dziełach sztuki. Złoto wydobywamy aktywnie od około 2000 roku p.n.e., a w 550 roku n.e. w Lidii (obecnie zachodnia Turcja) wybito pierwsze złote monety. Od tego czasu złote monety są formą pokoleniowego bogactwa, przekazywanego z rodziców na dzieci, zarówno jako symbole statusu, jak i formy zabezpieczenia finansowego.

Dziś złote monety można kupić w różnych wzorach, wagach, rozmiarach i wykończeniach. A ponieważ złote monety są wybijane z datą, mogą stać się ważną pamiątką osobistą lub rodzinną, która reprezentuje konkretny okres w życiu danej osoby - ponieważ widnieje na nich albo data podarowania monety, albo data o osobistym znaczeniu, taka jak narodziny, ślub czy ukończenie studiów. Różnorodność dostępnych złotych monet pozwala Ci znaleźć odpowiednią monetę lub monety dla wyjątkowych osób w Twoim życiu.

Natura złota jako fizycznego, namacalnego aktywa jest ważną częścią tego, dlaczego przetrwało ono przez tak wiele pokoleń jako sposób na przekazanie osobistego bogactwa. Raz po raz słyszymy od klientów, jak bardzo lubią używać fizycznego złota, by pomóc stworzyć spuściznę, którą ich dzieci lub wnuki będą mogły dosłownie trzymać w rękach.

Złoto pozwala Ci stworzyć użyteczną spuściznę, która może przetrwać pokolenia.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy na łamach Gold News & Views, złoto jest często wykorzystywane w celu zmniejszenia ogólnej ekspozycji na ryzyko w portfelach opartych na aktywach papierowych. Złoto było również historycznie postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją i niepewnością ekonomiczną lub polityczną. Jest to kolejny atut złota jako formy bogactwa pokoleniowego. Kiedy przekazujesz fizyczne złoto swoim spadkobiercom, pomagasz im zdywersyfikować ich własne portfele o coś innego niż papierowe aktywa, takie jak gotówka czy akcjeZłoto

jest sprawdzonym w czasie magazynem bogactwa, którego używamy jako formy pieniądza od tysięcy lat. Może stać się cenną pamiątką rodzinną, jednocześnie dywersyfikując portfel. Jest to historyczna forma pokoleniowego bogactwa, często postrzegana jako zabezpieczenie przed inflacją i zmiennością rynku. Jednym słowem, złoto jest ponadczasowe.

Szukając świątecznych prezentów dla własnych dzieci, mam nadzieję, że znajdę rzeczy, które mogą stworzyć miłe wspomnienia, a jednocześnie pomóc im w przyszłości. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, możesz rozważyć złoto.

Zadzwoń do U.S. Money Reserve już dziś, by dowiedzieć się więcej o dawaniu prezentu w postaci złota i otrzymać BEZPŁATNĄ kopię naszej Globalnej Prognozy Złota na rok 2022.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNoworoczne postanowienie dla Twojego zdrowia
finansowego2022-01-13Spojrzenie wstecz na
rok
2021: Czego się nauczyliśmy?
2022-01-066 Podstawowe lekcje pieniędzy, które sprawdzają się rok po roku2022-01-054
Zmiany w prawie podatkowym
, które należy
obserwować w 2022
roku2021-12-31Cieszymy się nowym rokiem z Rezerwy Pieniężnej USA2021-12-23Czy
inflacja idzie w górę? Tak, i oto dlaczego.
2021-12-22