Obawy o obligacje śmieciowe jeszcze nie minęły

image

Amerykańskie obligacje śmieciowe notują w środę spadek, podążając za globalnymi akcjami, ponieważ inwestorzy obawiają się możliwej próby nuklearnej Korei Północnej, wolniej rozwijającej się gospodarki Chin i świeżego spadku cen ropy.

Niektóre firmy energetyczne były wśród największych przegranych tego dnia, w tym obligacje Range Resources Corp i California Resources Corp. Obligacja Range Resources kosztowała 75,25 centów za dolara, co oznacza spadek o 1,7 centa w ciągu dnia, a obligacja California Resources kosztowała 31 centów, co oznacza spadek o 1 cent, według danych MarketAxess.

Ogólnie rzecz biorąc, 121 obligacji śmieciowych, które były przedmiotem obrotu w środę, spadło w ciągu dnia, w porównaniu z 42, które były wyższe, według MarketAxess. Fundusz iShares iBoxx USD High Yield Corporate Bond ETF, będący szerokim proxy dla rynku obligacji śmieciowych, również nieznacznie spadał w środę rano, handlując po 80,21 USD za akcję, co oznacza spadek o 0,05%.

Obligacje śmieciowe, które są emitowane przez firmy o niskim ratingu kredytowym i wysokim poziomie zadłużenia, przyciągnęły uwagę w połowie grudnia, kiedy to rutyna spowodowała, że ceny spadły najbardziej od czterech lat. Inwestorzy obawiali się, że utrzymujące się niskie ceny ropy doprowadzą wiele firm energetycznych, które stanowią część rynku, do niewywiązania się ze zobowiązań w nadchodzących latach, a negatywny sentyment uderzył nawet w obligacje firm z innych branż.

Rynek nieco się ożywił, ponieważ inwestorzy stwierdzili, że wyprzedaż była przesadzona, a poprawa nastrojów na rynkach długu we wtorek pozwoliła niektórym firmom o wyższym ratingu, takim jak Disney i Ford, na sprzedaż nowych obligacji. Jednak środowy handel pokazuje, że obawy dotyczące sektora energetycznego o ratingu śmieciowym nie ustąpiły.

Ta historia pierwotnie ukazała się w The Wall Street Journal autorstwa Mike'a Cherneya. Zobacz artykuł tutaj.

Chinaeconomyjunk bondstock marketWall Street JournalShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11