5 sposobów na ograniczenie budżetu i duże oszczędności w 2021 r.

image

Co by się stało, gdybyś przeszedł na finansową dietę?

Według danych GOBankingRates, Amerykanie mogliby zaoszczędzić średnio 5 339 dolarów rocznie, ograniczając niektóre wydatki uznaniowe - donosi CNBC. To kwota, jaką ludzie wydają na rzeczy zbędne, takie jak kawa, jedzenie na mieście, rozrywka, odzież, przejazdy i alkohol. Jeśli podzielimy tę liczbę na mniejsze części, otrzymamy dodatkowe 445 dolarów miesięcznie, które można przeznaczyć na składki emerytalne lub awaryjne konto oszczędnościowe.

Chcesz walczyć z normą i obrać kurs na większą siłę finansową? Oto pięć sposobów na okrojenie budżetu zarówno na wydatki niezbędne, jak i uznaniowe i potencjalne duże oszczędności w 2021 roku.

1. Wykorzystaj

majsterkowaniePandemia koronawirusów skłoniła wielu Amerykanów pozostających w domu do zajęcia się domowymi projektami majsterkowania. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także na zaoszczędzenie pieniędzy. Raport NerdWallet z 2018 roku wykazał, że mediana kosztów remontu/dodania kuchni metodą "zrób to sam" jest o 22 000 USD niższa niż mediana kosztów zatrudnienia profesjonalisty do wykonania tej pracy.

Pieniądze zaoszczędzone na projekcie "zrób to sam" można przeznaczyć na takie rzeczy, jak redukcja wysokooprocentowanego zadłużenia, stworzenie funduszu awaryjnego lub zasilenie konta emerytalnego.

2. Zmniejsz zadłużenie na karcie kredytowejStatystyki

opracowane przez biuro kredytowe Experian wskazują, że średnie zadłużenie na karcie kredytowej w USA w ubiegłym roku wynosiło 5 314 USD. Zmniejszenie tego zadłużenia może sprawić, że na Twoim koncie bankowym znajdzie się więcej pieniędzy, co może poprawić Twoje perspektywy finansowe.

W listopadzie 2020 r. średnie oprocentowanie obciążającej karty kredytowej wynosiło 16,28%. Jeśli co miesiąc w całości spłacasz rachunki za karty kredytowe, odsetki nie stanowią problemu. Ale jeśli z miesiąca na miesiąc spłacasz saldo, odsetki mogą sięgać setek, a nawet tysięcy dolarów rocznie. Jak podaje Investopedia, do końca 2019 r. amerykańscy konsumenci zapłacili łącznie 121 miliardów dolarów z tytułu odsetek i opłat związanych z kartami kredytowymi.

3. Negocjuj swoje

rachunkiWydaje się,

że mamy więcej rachunków niż kiedykolwiek - usługi strumieniowego przesyłania filmów, usługi internetowe, usługi bezprzewodowe i składki ubezpieczeniowe, by wymienić tylko kilka. Nie musisz jednak koniecznie pozostawać przy dotychczasowych kwotach płatności. Być może uda Ci się wynegocjować niższe koszty, kontaktując się z firmami, które wysyłają Ci te rachunki i prosząc o obniżenie stawek lub korzystając z pomocy profesjonalnego negocjatora, takiego jak Truebill, BillFixers, Billshark czy BillAdvisor.

Oszczędności uzyskane w wyniku negocjacji rachunków można przeznaczyć na zmniejszenie zadłużenia na karcie kredytowej, utworzenie funduszu awaryjnego lub odłożenie dodatkowej gotówki na emeryturę.

4. Zerwij z nawykiem

picia kawyW

serwisie finansów osobistych NextAdvisor szacuje się, że parząc kawę w domu zamiast kupować ją w kawiarniach takich jak Starbucks, można zaoszczędzić od 1 000 do 2 000 USD rocznie na wydatkach uznaniowych. Te 1-2 tys. dolarów mogą pomóc w poprawie kondycji finansowej. Możesz na przykład przesunąć te pieniądze na swoje konta emerytalne, a tym samym wzbogacić swoją strategię emerytalną.

5. Maksymalizacja wpłat na konta IRAMoże

się okazać, że nie wykorzystujesz

wszystkich możliwości wpłat na konta IRA.

W roku 2021, maksymalna kwota, którą można wpłacić na wszystkie tradycyjne i Roth IRA wynosi $6,000. Kwota ta jest o $1,000 wyższa, jeśli masz 50 lat lub więcej. Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz te limity wpłat na IRA, jeśli jeszcze tego nie robisz.

Jednym z elementów, który możesz dodać do swojego konta IRA, jest Samozarządzane Konto IRA z Metalami Szlachetnymi. Ten rodzaj konta IRA pozwala na przechowywanie alternatywnych aktywów, takich jak złoto, srebro, platyna czy pallad. Wśród innych korzyści, jakie oferuje, Samodzielne Konto IRA z Metodami Szlachetnymi może zdywersyfikować Twoje portfolio, zabezpieczyć przed inflacją i słabym dolarem oraz zapewnić bezpieczną przystań dla ochrony Twojego majątku.

Możesz zacząć oszczędzać pieniądze już dziś. Wprowadź te praktyki, aby pomóc sobie i swoim bliskim w osiągnięciu sukcesu finansowego w przyszłości. Skontaktuj się z U.S. Money Reserve już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat Samodzielnych Kont IRA z Metalami Szlachetnymi.

bezpieczeństwo finansowe oszczędności na emeryturęShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don
'
t React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11