Czy w 2020 roku może nas dotknąć globalna recesja?

image

Dzięki szeregowi sygnałów ostrzegawczych, dzwony alarmowe dotyczące globalnej recesji w 2020 r. stają się coraz głośniejsze.

W czerwcu 2019 r. David Malpass, prezes Banku Światowego, wymienił kilka elementów potencjalnej globalnej recesji: "spadek zaufania w biznesie, pogłębiające się spowolnienie w handlu światowym oraz spowolnienie inwestycji w gospodarkach wschodzących i rozwijających się "

W połowie roku 2019 ponownie analizujemy najnowsze ostrzeżenia dotyczące globalnej recesji, abyś mógł się lepiej przygotować.

Kiedy nadejdzie kolejna recesja?

Być może najbardziej znanym dzwonkiem alarmowym w sprawie recesji jest ekonomista Nouriel Roubini, dyrektor generalny Roubini Macro Associates LLC, firmy doradztwa gospodarczego, oraz profesor ekonomii i biznesu międzynarodowego na Uniwersytecie Nowojorskim

.

Roubini trafnie przewidział światowy kryzys gospodarczy w 2008 roku i po raz kolejny bije na alarm. Jak podaje MarketWatch, wskazuje on na konflikt handlowy między USA a Chinami jako główny czynnik napędzający jego fatalną prognozę globalnej recesji w 2020 roku. Przewiduje on, że potyczka handlowa i technologiczna pomiędzy dwoma światowymi potęgami będzie się tylko pogarszać.

"To trochę przerażający czas dla światowej gospodarki" - mówi Roubini.

W szeroko opublikowanej opinii Roubini ostrzega, że w miarę jak USA i Chiny oddalają się od siebie i maleją szanse na kompromis, rośnie ryzyko globalnej recesji na tle "i tak już kruchej gospodarki światowej". "

Roubini nie jest jedynym głosem w obozie zwolenników nadciągającej recesji

.

Gigant usług finansowych UBS ostrzegł niedawno, że gospodarka światowa znajduje się na krawędzi recesji.

Oprócz impasu na linii USA-Chiny, do innych czynników sygnalizujących zbliżającą się globalną recesję można zaliczyć:

  • Zagrożenie nałożeniem przez USA ceł na Meksyk;
  • Ryzyko gospodarcze, polityczne, finansowe i polityczne w Europie, w tym ciągła niepewność co do losów Brexitu;
  • ciągłe wahania stóp procentowych ustalanych przez Rezerwę Federalną i banki centralne w innych krajach;
  • spowolnienie produkcji w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji; oraz
  • rosnące zadłużenie Chin.

Ponadto, znajdujemy się w końcówce niezwykle długiego cyklu globalnej ekspansji. Niestety, to, co idzie w górę, musi w pewnym momencie spaść.

"Widzimy, że kilka tłoków w globalnym silniku zaczyna się zacinać" - powiedział serwisowi informacyjnemu Reuters Andrew Milligan, dyrektor ds. strategii globalnej w firmie zarządzającej aktywami Aberdeen Standard Investments Inc.

Kiedy jest czas na kupno złota? Wkrótce, jeśli nie teraz.

Biorąc pod uwagę możliwość nadejścia globalnej recesji w 2020 r., możesz się zastanawiać, czy jest to dobry moment na zakup złota. Odpowiedź: Tak, jest. Gdy na horyzoncie pojawiają się zagrożenia gospodarcze, dodanie złota do portfela może mieć jeszcze większy sens.

W jaki sposób złoto może wzbogacić Twój portfel i sprawić, że będzie on bardziej odporny na recesję? Oto trzy powody, dla których ludzie często kupują złoto:

  • Złoto oferuje długoterminową dywersyfikację Twojego portfela.
  • Złoto może pomóc Twojemu portfelowi przetrwać trudności gospodarcze, w tym globalną recesję.
  • Złoto może z czasem osiągać lepsze wyniki niż główne klasy aktywów.

Ostatecznie, złoto i inne metale szlachetne mogą pomóc chronić Twój portfel w czasach niestabilności, w tym globalnej recesji.

"

Pytanie, jakie powinni zadawać ekonomiści, nie brzmi: czy lub kiedy nadejdzie recesja - mówi Anthony Rowley, dziennikarz ekonomiczny - ale raczej: co można zrobić, gdy już nadejdzie. "

Pobierz jeden z darmowych raportów specjalnych U.S. Money Reserve, by dowiedzieć się więcej o tym, jak może wyglądać następna recesja - i zadaj sobie pytanie:

czy jesteś przygotowany?

Czy jesteś przygotowany?

Czy

mógłbyś być bardziej przygotowany?

recesjaKiedy kupować złotoShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02Gdy chodzi o
złoto, działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11