Złoto w Ameryce: Czy mieszkasz w stanie bogatym w złoto?

image

Podczas gorączki złota w połowie XIX wieku do Kalifornii zmierzały rzesze ludzi w poszukiwaniu wielkiej fortuny. Ale czy wiesz, że złoto zostało znalezione w każdym stanie USA?

Gold Bullion Act z 1985 roku nakazał Sekretarzowi Skarbu bicie i emitowanie złotych monet o nominałach 50, 25, 10 i 5 dolarów, a złoto na te monety musiało być wydobywane z naturalnych złóż na terenie USA lub na terytorium Stanów Zjednoczonych. Te złote monety nadal są bite, a złoto nadal jest wydobywane w Ameryce. Dowiedz się, gdzie w USA wydobywa się złoto i sprawdź, czy mieszkasz w stanie bogatym w złoto.

Który stan produkuje najwięcej złota?

Choć Kalifornia była epicentrum gorączki złota w 1800 roku, nie posiada już tytułu Złotego Stanu, choć taki przydomek pozostał.

U.S. Geological Survey (USGS) koronuje Nevadę (znaną jako Silver State) jako stan produkujący najwięcej złota. Kompleks wydobywczy Goldstrike w słabo zaludnionej północno-środkowej Nevadzie jest najważniejszą kopalnią złota w USA, a za nim plasują się Cortez Gold Mine Complex i Carlin Complex, które również znajdują się w północno-środkowej Nevadzie. Inne duże kopalnie znajdują się na Alasce i w Kolorado.

W latach 60-tych XX wieku Newmont Goldcorp stał się pierwszą firmą, która wykorzystała "niewidzialne" złoża złota w Nevadzie, zgodnie z książką Going for Gold: The History of Newmont Mining Corporation, opublikowanej w 2010 r.

"Narodziny i rozwój nowoczesnego górnictwa złota mają wszystkie emocje i historyczne znaczenie barwnej przeszłości tego metalu" - czytamy w książce, której autorem jest Jack H. Morris

.

"Zamiast poszukiwać samorodków, dzisiejsi górnicy korporacyjni muszą stawiać czoła ciężkim przeciwnościom, wydobywając wartość z rud zawierających zaledwie jedną setną uncji na tonę, gdy 240-tonowe ciężarówki wznoszą się jak żuki z głębokich na pół mili wyrobisk i gdy koszt kapitałowy nowej kopalni może przekroczyć 2 miliardy dolarów."

W 2019 r., Newmont i inny duży producent złota, Barrick Gold Corporation, utworzyli spółkę joint venture-Nevada Gold Mines LLC - która, jak twierdzą, uplasuje się w rankingu największych operacji wydobycia złota na świecie (ponad 124 tony metryczne wydobyte w 2018 r.). Nevada Gold Mines ustaliła cel produkcyjny na poziomie 56-59 ton metrycznych w drugiej połowie 2019

r.

Jakie inne stany są bogate w złoto?

Poza Nevadą, Alaską i Kalifornią, stany, w których często wydobywa się złoto, według Geology.com, to:

 • Arizona
 • Arkansas
 • Kolorado
 • Floryda
 • Idaho
 • Luizjana
 • Mississippi
 • Montana
 • Nebraska
 • Nowy Meksyk
 • Północna Dakota
 • Oregon
 • Południowa Dakota
 • Utah
 • Waszyngton
 • Wyoming

W 2016 roku Nevada wyprzedziła wszystkie inne stany pod względem produkcji złota, reprezentując 170 ton metrycznych metalu szlachetnego. Na drugim miejscu była Alaska, na nieco więcej niż 1,6 ton metrycznych.

Wydobycie złota w

całym krajuAmerykanie

wydobywają

złoto w Stanach Zjednoczonych od 1799 roku, kiedy to metal szlachetny został odkryty w Karolinie Północnej, jak podaje Business Insider

.

W skali globalnej, USA zajmuje czwarte miejsce pod względem produkcji złota, za Chinami, Australią i Rosją. Nevada stanowi około trzech czwartych produkcji złota w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku Stany Zjednoczone wyprodukowały około 210 ton metrycznych złota, według USGS. To spadek z 237 ton metrycznych w 2017 roku.

Znaczna ilość złota wydobywanego w USA trafia do emitowanych przez rząd złotych monet, które są dostępne za pośrednictwem U.S. Money Reserve. W pewnym sensie, kupując złoto od U.S. Money Reserve wspierasz stare dobre USA. Amerykańskie monety wykonane z wydobywanego w USA złota to między innymi Złota Amerykańska Moneta Orzeł oraz Złota Amerykańska Moneta Buffalo.

Dzięki U.S. Money Reserve, możesz znaleźć złoto gdziekolwiek mieszkasz - online lub przez telefon! Kup złote monety wykonane z naturalnych złóż złota w USA już dziś.

American coinageU.S. Mintus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16