Dlaczego złoto jest zabezpieczeniem przed inflacją?

image

Według Barron's, złoto jest przygotowane do utrzymania swojej głównej roli jako magazynu bogactwa, podczas gdy obawy przed inflacją rosną w obliczu globalnych działań stymulacyjnych, które wlały gotówkę do systemu finansowego. W jaki sposób złoto zyskało taką reputację na przestrzeni czasu i jak wygląda przyszłość? Dowiedz się, jakie są filary statusu złota jako zabezpieczenia przed inflacją.

Złoto

może pomóc w ochronie przed spadkiem siły nabywczej pieniądzaFrank

Holmes, dyrektor generalny U.S. Global Investors, emitującego fundusze inwestycyjne i ETF oparte na metalach szlachetnych, powiedział Barron's, że złoto staje się prawdziwą potęgą, gdy stopa inflacji zaczyna przewyższać stopy procentowe.

Inflacja odnosi się do ogólnego skoku cen towarów i usług takich jak mieszkania, żywność, paliwo, transport i odzież. Jeśli wzrosną ceny tylko kilku rodzajów towarów lub usług, "niekoniecznie mamy do czynienia z inflacją" - twierdzi Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco.

Jeśli chodzi o złoto i inne aktywa, zabezpieczenie przed inflacją chroni przed spadkiem siły nabywczej pieniądza wynikającym z ogólnego skoku cen towarów i usług.

"Na rynkach złota inwestorzy patrzą na 'realne' stopy procentowe, odejmując stopę benchmarkową od stopy inflacji. Jeśli stopa ta jest ujemna, tak jak ostatnio, złoto błyszczy" - donosił Barron's w kwietniu 2020

r.

Badania opublikowane przez Światową Radę Złota po szczycie kryzysu finansowego pokazują, że gdy banki centralne pozostawiają stopy procentowe na zbyt niskim poziomie przez zbyt długi czas lub pompują zbyt dużo pieniędzy w gospodarkę, ryzykują wywołanie gwałtownego wzrostu stopy inflacji. Jeśli inflacja wzrośnie, Rada zauważa, że tradycyjne zabezpieczenia przed inflacją, takie jak złoto, towary, nieruchomości i obligacje powiązane z inflacją "prawdopodobnie osiągną lepsze wyniki niż inne główne aktywa finansowe. "

Złoto może przynieść zyski, gdy inne aktywa nie

mogąŚwiatowa Rada Złota stwierdziła, że w latach 1974-2008 było tylko osiem lat, kiedy inflacja w USA była wysoka (przekraczała 5%). W tych latach ceny złota skoczyły średnio o 14,9% rok do roku, wyprzedzając takie aktywa jak obligacje, akcje i inne towary.

Dla porównania, w 21 latach umiarkowanej inflacji (między 2% a 4,9%) i sześciu latach niskiej inflacji (poniżej 2%) między 1974 a 2008 rokiem, złoto odnotowało jedynie "umiarkowanie dodatnie" realne zyski, jak wynika z badań Rady.

"Złoto ma do odegrania rolę zarówno jako taktyczny hedging inflacyjny, jak i długoterminowe aktywo strategiczne" - czytamy w raporcie Rady.

Raport Światowej Rady Złota z kwietnia 2020 r. zauważa, że korzyści płynące z niektórych zabezpieczeń portfela zostały uwypuklone podczas Wielkiej Recesji, europejskiego kryzysu zadłużenia, załamania na rynku akcji w 2018 r. i wstrząsów gospodarczych w 2020

r.

"Złoto wyróżnia się jako kluczowy składnik portfela przy identyfikacji długoterminowego dywersyfikatora portf

ela

.

Historycznie, złoto pokazało, że działa jako skuteczny hedging i użyteczna część większego obrazu [ryzyka]" - mówi Rada.

W porównaniu z aktywami finansowymi, złoto jest aktywem "realnym", pozbawionym ryzyka kredytowego lub ryzyka niewypłacalności, a także wspieranym przez wysoką inflację - czytamy w raporcie Rady.

"Dlatego też, jeśli chodzi o skumulowane i roczne stopy zwrotu, aktywa realne, takie jak złoto i srebro, osiągały najlepsze wyniki w ciągu ostatnich 20 lat" - czytamy w raporcie Rady.

Złoto postrzegane jest jako waluta rezerwowaPrzyszłościowo

,

Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, ostrzega, że Rezerwa Federalna tworzy środowisko, które może spowodować "podatek inflacyjny". Ponieważ dolar amerykański nadal słabnie, złoto może go zastąpić jako de facto globalna waluta rezerwowa, uważa Schiff.

The Economist zauważa, że kilku ekspertów, w tym naukowcy z Morgan Stanley i zarządzający funduszem hedgingowym Ray Dalio, przewidują wzrost inflacji w związku z obawami o napływ funduszy stymulujących wzrost cen.

W

tym kontekście, ludzie zalewają rynek złota pieniędzmi jako zabezpieczenie przed inflacją, jak donosił The Wall Street Journal w maju 2020

r.

"Wszystkie realne aktywa skorzystają na wyższej inflacji, ale złoto jest czymś więcej niż tylko realnym aktywem; jest to z wyboru aktywo monetarne" - powiedział The Wall Street Journal Diego Parrilla, partner zarządzający w hiszpańskiej Quadriga Asset Managers

. "

W bitwie walut, złoto wygra. "

Czy Twój portfel mógłby być bardziej zabezpieczony? Porozmawiajmy o potędze metali szlachetnych. Zadzwoń do U.S. Money Reserve już dziś, aby umówić się na indywidualną konsultację.

assetsinflation hedgeWorld Gold CouncilShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16