Czy kupowanie złotych monet i sztabek online jest bezpieczne?

image

Kupujesz ubrania, książki, artykuły spożywcze i prezenty online. Możesz nawet robić większość swoich operacji bankowych w sieci. Ale kupowanie złota online? Możesz być nieco ostrożny, i to dobrze. Wyjaśnimy Ci, jak możesz być sprytny i bezpiecznie kupować złoto online.

Czy jesteś narażony na ryzyko?

Wśród meteorycznego wzrostu cen złota w 2019 roku, program Accredited Precious Metals Dealers, oddział non-profit Professional Numismatists Guild, wzywa kupujących do uważania na oszustwa związane ze złotem. Według grupy, niektórzy sprzedawcy mogą twierdzić, między innymi, że mogą zaoferować super niskie ceny lub nierealistycznie szybkie zyski.

Raport z 2014 roku sporządzony przez Specjalną Komisję Senatu USA ds. Starzenia się oszacował, że ponad 10 000 Amerykanów padło ofiarą oszustw związanych ze złotem i innymi metalami szlachetnymi, a straty ostrożnie oszacowano na 300 milionów dolarów.

"Prawdziwe straty są prawdopodobnie wyższe, ponieważ wiele ofiar nie wie, że zostały oszukane" - donosi AARP.

Przynajmniej część z tych oszustw została przeprowadzona przez Internet.

Jednak wiele renomowanych firm zajmujących się sprzedażą metali szlachetnych w całym kraju sprzedaje prawdziwe, wydane przez rząd złote monety i prawdziwe sztabki złota, również przez Internet. Ale to Twój wybór, jak i gdzie kupujesz złoto.

Jak możesz uchronić się przed oszustwem związanym ze złotem?

Co możesz zrobić, by mieć pewność, że Twoje ciężko zarobione pieniądze nie wylądują na koncie bankowym oszusta?

Bez względu na to, co kupujesz online, zawsze mądrze jest odrobić pracę domową. Wejdź na Google i inne wyszukiwarki, by sprawdzić reputację firmy, która oferuje Ci sprzedaż złota. Poszukaj opinii klientów, raportów prasowych i innych informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć firmę.

Dowiedz się jak najwięcej, odwiedzając strony internetowe programu Accredited Precious Metals Dealers, American Numismatic Association, Industry Council for Tangible Assets, U.S. Mint i podobnych organizacji.

Możesz nawet napisać post na Facebooku lub innej platformie mediów społecznościowych, by sprawdzić, czy ktoś, kogo znasz, miał doświadczenia z danym sprzedawcą złota. Nawet pół godziny szukania informacji w sieci może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo przy kupowaniu złota online.

"Nie podejmuj pochopnych decyzji w oparciu o zgrabne reklamy. Nie dokonuj żadnych zakupów, dopóki nie rozejrzysz się po sklepach i nie poznasz konkurencyjnych cen u renomowanych, akredytowanych dealerów" - radzi Robert Brueggeman, dyrektor wykonawczy Professional Numismatists Guild.

Również dealerzy złota, którzy oferują darmowe przechowywanie lub opóźnioną dostawę mogą nie być legalni, donosi Consumer Affairs, a Ty możesz nigdy nie zobaczyć złota, za które zapłaciłeś. Dodają, że sprzedawcy z Craigslist, lombardy i naganiacze to trzy inne typy sprzedawców, których należy unikać.

Inne wskazówki dotyczące kupowania złota online to:

  • Rozważ certyfikowane lub stopniowane złote monety. "Jeśli autentyczność przedmiotu nie jest odpowiednio udokumentowana, szukaj gdzie indziej", radzi strona PocketSense.com poświęcona finansom osobistym. To jeden z szybkich sposobów, by wiedzieć, że kupujesz prawdziwe złoto.
  • Bądź ostrożny z dostawami. Niektórzy sprzedawcy dostarczają złoto i inne metale szlachetne do bezpiecznego obiektu, a nie bezpośrednio do kupującego. "Jeśli kupujesz metale bez dostawy, podejmij dodatkowe środki ostrożności, aby upewnić się, że metal istnieje, ma opisaną jakość i jest odpowiednio ubezpieczony" - zaleca Federalna Komisja Handlu.
  • Wiedz, kiedy powiedzieć "nie". Jeśli oferta brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, to prawdopodobnie tak jest, jak mówi stare powiedzenie. Bądź pewny siebie i zrezygnuj z potencjalnego zakupu, jeśli coś wydaje Ci się nie w porządku. Masz kontrolę nad swoimi pieniędzmi, swoim portfelem metali szlachetnych i swoimi zakupami złota.

Jeśli nie zdecydujesz się na kupno złota online, rozważ zakupy u dealera w Twojej okolicy. Pamiętaj jednak, by przed dokonaniem zakupu zrobić wszystko, co w Twojej mocy - i pamiętaj, że możesz zapłacić wyższą cenę u lokalnego dealera, być poddanym taktyce sprzedaży pod dużą presją lub utknąć, wybierając spośród niewielkiego asortymentu.

U.S. Money Reserve ułatwia Państwu zakup metali szlachetnych w zaciszu własnego domu - online lub przez telefon. Jesteśmy dostępni na czacie, nawet jeśli nie są Państwo gotowi do dokonania zakupu. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby porozmawiać z kompetentnym Account Executive już dziś.

kupowanie złota onlin gdzie kupić złotoShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. Złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16