Jak rozpoznać, czy złota moneta lub sztabka jest prawdziwa czy fałszywa?

image

Jest to największy lęk każdego posiadacza złota - jego złoto jest fałszywe.

U.S. Money Reserve jest tu po to, by wyposażyć Cię w informacje, które pomogą Ci upewnić się, że taka sytuacja Cię nie spotka, bez względu na to, gdzie zdecydujesz się kupić złoto. Oto sześć wskazówek, które pomogą Ci uchronić się przed ofiarą oszustwa związanego ze złotem.

Wskazówki, jak uniknąć fałszywego złota

1. Poznaj źródło

Nie wszystkie firmy sprzedają oficjalne, legalne metale szlachetne, które zostały wybite w Mennicy Amerykańskiej lub innych rządowych instytucjach menniczych. Robi to U.S. Money Reserve. Mennica amerykańska stanowi złoty standard, jeśli można tak powiedzieć, w produkcji monet będących prawnym środkiem płatniczym. Mennica Perth w Australii, Mennica Austriacka, Królewska Mennica Kanadyjska i Mennica Shenyang to kilka innych godnych zaufania zakładów menniczych na całym świecie.

Kupno złotych monet lub sztabek, które zostały wybite w zaufanym zakładzie, może pomóc wyeliminować wiele obaw. Jeszcze bardziej pomocne może być kupowanie tych złotych produktów od uznanej, dobrze znanej firmy.

Jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy - który prawdopodobnie nie będzie miał takich kwalifikacji czy powiązań jak uznany dystrybutor - rozejrzyj się, zanim kupisz choćby jedną sztukę złota. Poproś o rekomendacje przyjaciół, krewnych i współpracowników, a także przeczytaj internetowe recenzje sprzedawcy.

Kiedy już znajdziesz firmę, z którą chcesz współpracować, skontaktuj się z nią i rozważ następujące kwestie:

  • Jak łatwo jest się skontaktować z firmą?
  • Czy przedstawiciel poświęca czas, aby Cię poznać i zrozumieć Twoje cele finansowe?
  • Czy czujesz, że przedstawiciel cię edukuje? Lub są one naciskając cię do zakupu, zanim jesteś gotowy?
  • Jak długo firma jest w biznesie?
  • Czy firma ma pozytywną reputację w Internecie?

Najważniejsze: Zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze, dowiedz się, od kogo kupujesz i gdzie zostały wybite złote monety i sztabki. I uważaj, jeśli oferta brzmi zbyt dobrze, by mogła być prawdziwa. Takie transakcje mogą być oszustwem.

2.Zmierzaj do celu

W przypadku złotych monet, zapoznaj się z ich wagą, rozmiarem i napisami.

Na przykład, popularne monety 24-karatowe ważą dokładnie jedną uncję trojańską każda. Monety takie jak 22-karatowy Amerykański Złoty Orzeł i Złoty Krugerrand ważą więcej niż jedną uncję trojańską, ponieważ są wykonane ze stopów.

Jeśli kupujesz od osoby prywatnej, upewnij się, że zważysz monetę przed przekazaniem jej pieniędzy. Jeśli jest ona cięższa lub lżejsza niż powinna, może to oznaczać, że moneta jest fałszywa.

Średnica i grubość to dwie kolejne rzeczy, na które należy zwracać uwagę, gdy kupujesz złotą monetę z lokalnego źródła. Dotyczy to głównie monet wybijanych przez rządy, gdyż te mają standardowe rozmiary. Zanim udasz się do lokalnego dealera, upewnij się, jaka jest średnica i grubość monety wybijanej przez rząd. Specyfikacje monet wybijanych przez rząd można łatwo znaleźć w Internecie.

Jeśli moneta ma nietypowy rozmiar, prawdopodobnie nie jest to moneta. Jest to prawdopodobnie okrągła moneta. Żadna okrągła moneta nie może mieć dokładnie takiej samej średnicy, grubości i masy jak moneta będąca prawnym środkiem płatniczym. Regulacje dotyczące rozmiarów pomagają zapobiegać fałszerstwom i utrudniają oszukiwanie technologii obsługujących monety. Regulacje te mogą również prowadzić do powstania nietypowych wag, takich jak 1/20-uncji, 2 uncje, 5 uncji i 10 uncji.

Poza rozmiarem złotej monety, zwróć uwagę na jej napisy.

Na przykład, słowo "LIBERTY" i rok wybicia pojawiają się na awersie niezwykle popularnej złotej monety American Eagle Coin. Na odwrocie znajdują się "UNITED STATES OF AMERICA", "E PLURIBUS UNUM" i "IN GOD WE TRUST". Jeśli moneta, którą chcesz kupić, ma niedoskonałe napisy lub numerację, lub jeśli słowa i liczby nie zgadzają się z tym, co zostało zgłoszone online przez mennicę, mogą to być oznaki fałszywej monety.

3. Sprawdź numer rejestracyjnyGdy

rozważasz zakup złotej monety, znajdź numer rejestracyjny (jeśli moneta jest certyfikowana lub gradowana). Jeśli na plastikowym opakowaniu monety widnieje numer rejestracyjny nadany przez Professional Coin Grading Service (PCGS) lub Numismatic Guaranty Corp. (NGC), wtedy jest ona uznana za autentyczną.

Numery rejestracyjne monet można sprawdzić na stronie pcgs.com/cert lub ngccoin.com/certlookup.

4. Zbadaj oznaczenia mennicyKupując

sztabkę złota, pamiętaj, aby zidentyfikować oznaczenia mennicy. Obejmują one:

  • Logo lub "znak" mennicy
  • Wskazanie czystości
  • Wskazanie wagi
  • Numery seryjne (tylko w przypadku niektórych sztabek)

Jeśli brakuje tych elementów lub nie wyglądają one prawidłowo, bardzo możliwe, że masz do czynienia z fałszywą sztabą. Nasz wpis na blogu o tym, jak kupować sztabki złota, zawiera pomocne informacje dotyczące "czytania" sztabek złota.

5. Wykonaj test magnetycznyZłoto

(.999 fine) nie jest magnetyczne. Fałszywe złoto jednak jest.

Używając silnego magnesu, możesz przetestować złoto, by przekonać się, czy jest ono legalne, czy nie. Jeśli magnes przyciąga to, co powiedziano Ci, że jest sztabką złota lub monetą, to nie jest to złoto próby 999 (lub 99,9-procentowej czystości).

6.

Zwróć

uwagę na

cenęPoważny sprzedawca prawie nigdy nie zaoferuje sztabki złota lub monety nieprzyzwoicie poniżej jej ceny rynkowej, zwanej ceną spot. Jeśli więc cena spot złota wynosi 1400 dolarów za uncję, ale sprzedawca promuje sztabkę złota za 500 dolarów za uncję, przed podjęciem decyzji o zakupie warto zrobić rozeznanie zarówno co do produktu, jak i sprzedawcy. Pośpiech przy zakupie może oznaczać, że zostaniesz oszukany.

Kupuj złote monety emitowane przez rząd od U.S. Money Reserve. Wiele z naszych złotych monet jest oficjalnym prawnym środkiem płatniczym i posiada gwarancję zawartości złota, wagi i czystości.

Więcej na: http://ozloceni.pl