4 złote wraki statków, które trzeba zobaczyć, by uwierzyć

image

Morze kryje w sobie wiele tajemnic. Niewiele z nich jest tak porywających jak miejsca ostatecznego spoczynku statków przewożących złote monety, kruszce i sztabki.

Czasami, przedsiębiorczy poszukiwacze skarbów rozwiązują jedną z tych tajemnic - a zatopione skarby, które znajdują są niesamowite. Oto cztery wraki statków wypełnionych złotem, które musisz zobaczyć, aby uwierzyć!

Złoto z wraku statku z czasów wojny sec

esyjnejStatek

:

S.S. RepublicWartość

:

75 milionów dolarów (z potencjalnie 140 milionami dolarów, które mogą pozostać nienaruszone)Opis

:

Huragan skrócił podróż tego statku do Nowego Orleanu, powodując, że poszedł na dno w wodach u wybrzeży Georgii w 1865

r.

Dobra wiadomość: Wszyscy na pokładzie przeżyli. Złe wieści: Wszystkie złote monety przeznaczone do wykorzystania jako twarda waluta po wojnie secesyjnej poszły na dno razem ze statkiem i pozostały na zatopionym statku aż do 2003 roku. W 2003 r. firma archeologiczna odnalazła S.S. Republic około 100 mil od wybrzeża Savannah.

S.S. Republic jest pierwszym z dwóch wraków wojennych z ładunkiem złota na naszej liście. Wojenne narody przywiązywały dużą wagę do tego metalu szlachetnego, podkreślając fakt, że fizyczne złoto od dawna jest poszukiwaną formą waluty i aktywem budzącym ogromne zainteresowanie.

Wrak statku Złoto piratówStatek

:

Whydah GallyWartość

:

400 milionów dolarówNarracja

:

Najcenniejszym ładunkiem na pokładzie statku o unikalnej nazwie Whydah Gally była jego 146-osobowa załoga. Niestety, tylko dwóch członków załogi przeżyło zderzenie statku z piaszczystą łachą w 1717 roku. Przepadł również złoty i srebrny skarb, który rzekomo zebrano z ponad 50 innych statków i zgromadzono w 180 workach. Z taką ilością skarbów na pokładzie, Whydah Gally można śmiało nazwać prawdziwym statkiem pirackim.

Wrak został odnaleziony przez podwodnego odkrywcę w 1984 roku. Artefakty i nie tylko są teraz wystawione w Muzeum Piratów Whydah w Massachusetts. Nie ma tam jednak żadnych sztabek złota z wraku statku. Raczej wrak Whydah Gally zawierał złote monety z wraku - spory ich schowek.

Jak pisze muzeum, "ponad piętnaście tysięcy odzyskanych do tej pory monet stanowi numizmatycznie najbardziej zróżnicowany zbiór monet ze skarbów wraków statków, jaki kiedykolwiek znaleziono. "

Stulecia - zaginione złoto

wraków

statkówStatek

:

San JoseWartość

:

17 miliardów dolarówNarracja

:

Tak jak wojna wpłynęła na losy S.S. Republic, tak samo wojna odegrała rolę w losach San Jose. Na statku znajdowała się załoga licząca 600 osób, 62 działa oraz skarb złożony ze złota, srebra i innych dóbr, którego wartość szacuje się dziś na 17 miliardów dolarów.

Brytyjczycy zatopili hiszpański statek u wybrzeży Cartageny podczas wojny o sukcesję hiszpańską (1701-1714). Wody kolumbijskiego miasta przetrzymywały

wrak

do

czasu, aż instytucja oceanograficzna zlokalizowała go w 2015 roku.

Shipwreck Gold and Florida SwimmersThe

Vessel

: Wiele hiszpańskich statków (nazwy nieznane), które zatonęły w 1715 rokuWartość

:

5,5 miliona dolarów

odzyskanychNarracja:

Kwota w dolarach może nie być znacząca w porównaniu z innymi wymienionymi tu wrakami statków. Jednak kolekcja zatopionych statków u wybrzeży florydzkiego miasta Vero Beach ma zniewalający zwrot akcji. Zwrot? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wielu mieszkańców i gości Vero Beach pływało nad tym skarbem przez wieki.

W 2015 roku współcześni poszukiwacze skarbów odnaleźli warte miliony dolarów złote monety w płytkiej wodzie - na głębokości zaledwie sześciu stóp. Dla porównania, miejsce ostatecznego spoczynku San Jose znajdowało się 2000 stóp pod wodą. Następnym razem, gdy będziesz pływać na plaży, możesz być o wiele bliżej nieopisanych bogactw, niż możesz sobie wyobrazić!

Alternatywa dla złota z wraków statkówCo

tydzień

w

telewizyjnych programach sieciowych pojawiają się detektywi szukający rozwiązania zagadki. Ale są też inni prawdziwi detektywi w pracy, którzy rozwiązują innego rodzaju tajemnice - tajemnice wraków statków ze złotymi monetami, kruszcami i sztabkami na całym świecie.

Jeśli Twoje zainteresowanie złotem wykracza poza te prawdziwe historie, America's Gold Authority® jest tu dla Ciebie. Dzięki U.S. Money Reserve, możesz przeglądać złote i srebrne monety oraz sztabki online z zacisza swojego domu.

Kupuj

online lub już dziś skontaktuj się z Account Executive pod numerem 1-844-307-1589

. jak kupować srebrne monetyU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16