Darmowy Raport Specjalny: 25 powodów, by posiadać złoto już teraz

image

Niepewne czasy w kraju i za granicą sprawiają, że złoto nadal błyszczy jako bezpieczne aktywo.

Cena złota skoczyła o ponad 18% w 2019 roku. Był to najlepszy roczny wynik złota od 2010 roku. Teraz eksperci przewidują, że rajd złota nabierze jeszcze większego tempa w 2020 roku, ponieważ utrzymuje się niepewność gospodarcza i polityczna.

W naszym najnowszym Raporcie Specjalnym przedstawiamy 25 powodów, dla których warto już teraz posiadać złoto. Tutaj przedstawiamy pięć z nich. Aby poznać wszystkie 25 powodów, dla których złoto powinno być kluczową częścią dzisiejszego portfela, pobierz swój darmowy egzemplarz raportu specjalnego już dziś!

5 (z 25) powodów, dla których warto kupić złoto już teraz1

. Stopy procentowe pozostają na historycznie niskim poziomie.

W 2019 roku Rezerwa Federalna trzykrotnie obniżyła stopy procentowe, starając się podnieść gospodarkę. Niestety, takie cięcia mogą być znakiem, że gospodarka jest schorowana. I nie ma zbyt wiele miejsca na głębsze cięcia stóp procentowych, aby jeszcze bardziej pobudzić gospodarkę.

W tym środowisku niskich stóp procentowych, złoto może działać jako zabezpieczenie na wypadek potencjalnego spowolnienia - spowolnienia, któremu dodatkowe cięcia stóp procentowych mogą nie być w stanie zapobiec.

>> Pobierz specjalny raport U.S. Money Reserve's 25 Reasons to Own Gold Now, aby dowiedzieć się, jak stopy procentowe mogą wpłynąć na decyzje portfelowe w 2020 roku.

2. Napięcia handlowe nie wykazują oznak ustąpienia.

Być może największą niezamierzoną konsekwencją wojny handlowej między USA a Chinami jest rosnące poczucie niepewności. Tradycyjnie złoto prosperuje, gdy konflikty handlowe i inne globalne nieszczęścia przyczyniają się do niepewności.

W grudniu 2019 roku Stany Zjednoczone i Chiny wyprasowały pierwszą fazę porozumienia handlowego mającego na celu ochłodzenie gorącej retoryki handlowej między dwoma globalnymi supermocarstwami. Ale to tylko pierwsza faza porozumienia handlowego USA-Chiny. Wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, aby rozwiązać różnice handlowe między dwoma narodami. W związku z tym, spór handlowy może trwać przez cały rok 2020 i później.

>> Pobierz specjalny raport U.S. Money Reserve's 25 Reasons to Own Gold Now, aby dowiedzieć się o roli handlu w czynieniu ze złota bezpiecznej przystani.

3. Zagrożenie recesją wciąż istnieje.

Po długim okresie ekspansji gospodarczej, recesja jest nadal bardzo prawdopodobna.

W ankiecie opublikowanej przez National Association for Business Economics w sierpniu 2019 r. ponad 70% ekonomistów przewiduje, że recesja nastąpi do końca 2021 r. Spośród tych ekonomistów 42% przewiduje,

że

recesja

rozpocznie się do końca 2020

r.

Tymczasem 52% dorosłych Amerykanów ankietowanych w grudniu 2019 r. przez stronę internetową poświęconą finansom osobistym FinanceBuzz wskazało, że obawiają się, że recesja nadejdzie w ciągu najbliższego roku.

Jeśli te prognozy się sprawdzą, złoto może pomóc Ci przetrwać kolejne spowolnienie gospodarcze.

>> Chcesz dowiedzieć się więcej na temat związku między recesją a atrakcyjnością złota? Pobierz specjalny raport U.S. Money Reserve's 25 Reasons to Own Gold Now.

4. Gdy wyborcy idą do urn, utrzymuje się niepewność polityczna.

W lutym 2020 roku wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oficjalnie rozpoczną się w Iowa i New Hampshire. Oczywiście, do listopada 2020 roku nie dowiemy się, kto będzie zajmował Biały Dom w latach 2021-2025.

W międzyczasie, partyjniactwo w stolicy naszego kraju nadal się zaognia, udaremniając postęp w kluczowych kwestiach, takich jak opieka zdrowotna, infrastruktura, podatki i imigracja. W rzeczywistości, niektóre z inicjatyw obecnej administracji utknęły w Kongresie i sądach.

Brak jasności co do głównych wysiłków legislacyjnych powoli odbija się na entuzjazmie konsumentów, inwestorów i właścicieli firm. Entuzjazm ten może słabnąć do czasu rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich - a może nawet utrzymywać się po ich zakończeniu.

Niepewność polityczna rodzi zmienność, a obie te cechy często napędzają popyt na złoto.

>> Aby zagłębić się w korelację między niepewnością polityczną a złotem, pobierz specjalny raport U.S. Money Reserve 25 Reasons to Own Gold Now.

5. Zadłużenie z tytułu kredytów studenckich nadal paraliżuje Amerykanów.

Zadłużenie z tytułu kredytów studenckich w USA przekracza 1,6 biliona dolarów - mniej więcej tyle, ile wynosi wielkość gospodarki rosyjskiej. Tylko kredyty hipoteczne przewyższają kredyty studenckie jako źródło długu w naszym kraju.

"Zwiększona zależność od długu studenckiego wypiera dostęp jednostki do innych form kredytu dla gospodarstw domowych, co prawdopodobnie opóźnia zakładanie firm i nabywanie domów, ważne czynniki wzrostu gospodarczego i tworzenia bogactwa" - czytamy w raporcie Moody's Investors Service ze stycznia 2020 roku.

Co najważniejsze, góra długów z tytułu kredytów studenckich może sprawić, że nasze następne pokolenie nie będzie przygotowane do roli zarządców przyszłości Ameryki. Wysoko wykształceni i nieobciążeni młodzi ludzie są kluczem do trwałego wzrostu gospodarczego. Co się stanie, jeśli nie będą w stanie odegrać roli, którą powinni odegrać? Naród przeżywa kryzys zadłużenia na ogromną skalę i dopóki nie zostanie wypracowane rozwiązanie fiskalne, złoto może okazać się rozsądnym zabezpieczeniem.

>> Aby dowiedzieć się więcej na temat korelacji pomiędzy zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich a parasolem ochronnym, jakim jest złoto, pobierz specjalny raport U.S. Money Reserve 25 Reasons to Own Gold Now.

gold newswhen to buy goldwhy buy goldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11