Powrót do szkoły złota: Historia A+ złotej monety American Buffalo

image

Została nazwana klasyczną i piękną, monetą, która przywołuje "złoty wiek kunsztu numizmatycznego". Poznaj Złotą Amerykańską Monetę Buffalo, jedną z najczystszych złotych monet dostępnych na rynku i pierwszą w historii 24-karatową złotą monetę. Zajrzyj do książek i czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ta moneta zapisała się w historii i jak jej design uhonorował dziedzictwo Ameryki, a także jak zapotrzebowanie na nią wzrosło na przestrzeni lat.

Historia złotej monety American Buffalo

Kiedy po raz pierwszy wyprodukowano złotą monetę Amerykański Bawół?

Złota moneta Amerykański Bawół została po raz pierwszy udostępniona publiczności w czerwcu 2006 roku na mocy ustawy publicznej 109-145, zwanej również Prezydencką Ustawą o Monetach 1$ z 2005 roku. W tytule II tej ustawy ogłoszono bicie i emisję złotych monet bulionowych i próbnych o nominale 50 dolarów (Gold American Buffalo). Określił on wytyczne dotyczące projektu monety, wielkości produkcji, ceny, statusu prawnego środka płatniczego, pozyskiwania złota i wielu innych kwestii.

Jeśli chodzi o złote monety American Buffalo, Prezydencka Ustawa o Monetach $1:

  • Nakazuje Sekretarzowi Skarbu bicie i emitowanie złotych monet bulionowych i próbnych o nominale 50 dolarów.
  • Stipulates, że James Earle Fraser projekty dla "Buffalo Nickel" powinny być używane na awersie i rewersie monety
  • Wymaga, aby złoto na te monety było wydobywane z naturalnych złóż w Stanach Zjednoczonych lub na terytorium Stanów Zjednoczonych w ciągu jednego roku od miesiąca, w którym ruda została wydobyta.
  • Zakazuje sekretarzowi płacenia więcej niż wynosi średnia światowa cena złota.
  • Określa monety jako prawny środek płatniczy
  • Określa monety jako "przedmioty numizmatyczne".

Ten ważny akt prawny dotyczący monet oznaczał, że Mennica Amerykańska po raz pierwszy w historii wyprodukowała 24-karatową złotą monetę o czystości .9999. Po części, monety te zostały stworzone, aby dotrzymać kroku 24-karatowym opcjom złota z innych krajów, takich jak kanadyjski Złoty Liść Klonowy czy chińska Złota Panda.

Niewiele rzeczy w życiu jest doskonałych, z wyjątkiem Proof Gold American Buffalo. Posiada on certyfikat PCGS na doskonały stan MS-70 z pożądaną etykietą "First Strike", wskazującą, że monety te zostały otrzymane przez PCGS w ciągu pierwszych 30 dni od ich pierwszego wydania. Z zerową ilością niedoskonałości, Złote Monety Proof American Buffalo wzbogacą Twój portfel w zupełnie nowy sposób. Zamów online lub zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby uczynić doskonałość swoją, ale tylko do wyczerpania zapasów.

Kto zaprojektował złotą monetę Amerykański Bawół?

Awers i rewers Złotych Amerykańskich Monet Buffalo noszą "projekty Jamesa Earle Frasera, które pierwotnie pojawiły się na 5-cio centowej monecie powszechnie nazywanej 'Buffalo nickel' lub '1913 Type 1'", zauważa prezydencki $1 Coin Act. Buffalo nickel był produkowany w latach 1913-1938 i stał się jedną z najbardziej lubianych monet obiegowych w kraju.

"Te klasyczne i piękne projekty amerykańskich Indian i bizonów autorstwa Jamesa Earle Frasera, które są ulubionymi wzorami Amerykanów od czasu ich pierwszego użycia w 1913 roku, przywołują złotą erę kunsztu monetarnego" - zauważył wicedyrektor David A. Lebryk w komunikacie prasowym zapowiadającym monetę.

Projekt awersu


Awers złotej monety American Buffalo przedstawia portret rdzennego Amerykanina, napis roku wybicia oraz słowo "LIBERTY". Portret ma honorować "dziedzictwo pierwszych mieszkańców naszej ziemi", pisze Mennica Amerykańska.

Profil nie przedstawia jednego człowieka. Jest to raczej kompozycja kilku rdzennych Amerykanów, w tym Wodza Dwa Księżyce z plemienia Czejenów i Wodza Żelazny Ogon z plemienia Lakota Sioux.

Monety Proof American Buffalo posiadają znak mennicy "W" na lewo od portretu, tuż pod największym piórem. Oznacza to, że moneta została wybita w Mennicy Stanów Zjednoczonych w West Point. Monety bulionowe American Buffalo są również bite w West Point, ale nie posiadają znaku mennicy.

RewersWers

monety przedstawia bizona stojącego po lewej stronie na szczycie skały lub kopca. Jego obecność jest wszechogarniająca i potężna, jako że jego głowa i ogon wydają się naciskać na krawędzie monety.

Według Mennicy Amerykańskiej, Bawół "przywołuje pionierskiego ducha ekspansji narodu na zachód. "

Niektórzy uważają, że Bawół jest wzorowany na amerykańskim bawole o imieniu Black Diamond, który żył w nowojorskim Central Park Zoo i był uważany za największego bawoła w niewoli. Fraser mieszkał w Nowym Jorku przez ponad dekadę.

Na rewersie znajdują się również napisy: United States of America; E Pluribus Unum; In God We Trust; $50; oraz 1 oz. .9999 Fine Gold.

Złota moneta bulionowa American Buffalo jest jedynym w swoim rodzaju arcydziełem. Jest wykonana z amerykańskiego złota, wyprodukowana w amerykańskiej mennicy i wspierana przez rząd USA... a wszystko to oferuje bezpieczeństwo, płynność i ochronę światowej klasy złotej monety. Zamów online lub zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, by kupić swoją już dziś!

Gdzie mogę kupić złote monety American Buffalo?

Złote monety American Buffalo można kupić w U.S. Money Reserve online lub przez telefon, ale tylko wtedy, gdy zapasy są dostępne. W przeszłości Mennica Amerykańska wstrzymała produkcję złotych monet American Buffalo z powodu ogromnego popytu. Wstrzymali produkcję podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, skończyły się zapasy 1 uncji kruszcu w 2010 roku, i sprzedał przez ich 1 uncji dowód zapasów w 2015 roku.

Więcej na: http://ozloceni.pl