Jakie metale szlachetne powinienem kupić? 4 Metale szlachetne dla Twojego portfela

image

Złoto, srebro, platyna i pallad to metale szlachetne, które można znaleźć w biżuterii i wielu współczesnych produktach. Jednak dzięki ich wartości wewnętrznej, te cztery metale są więcej niż atrakcyjne i użyteczne. Błyszczą jako narzędzia do dywersyfikacji portfela i przechowywania namacalnego bogactwa.

Wszystkie cztery metale mogą być wydobywane jako aktywa, które są odporne na długoterminowe skutki inflacji, wahań rynkowych, słabości dolara, długu narodowego i niestabilności gospodarczej. Jako magazyn bogactwa, metale te są dostępne w postaci sztabek i monet oraz poprzez fundusze typu ETF (exchange-traded funds).

Oto spojrzenie na to, jak te metale szlachetne mogą być dobre dla Twojego portfela - i odpowiedź na pytanie: "Jakie metale szlachetne powinienem kupić? "

ZłotoJako

jeden z najbardziej znanych metali szlachetnych, złoto jest często uważane za strategiczne aktywo. Złoto cieszy się długą historią jako:

  • Źródło długoterminowych zysków
  • Dywersyfikator, który może zmniejszyć straty w okresach napięć rynkowych
  • płynne aktywa, które przewyższają waluty krajowe i nie są obarczone ryzykiem kredytowym
  • sposób na zwiększenie wydajności portfela

Z historycznego punktu widzenia, złoto działa jako zabezpieczenie, co oznacza, że jego cena ma tendencję do wzrostu, gdy aktywa takie jak akcje, obligacje i waluty są zagrożone. W przeciwieństwie do akcji wysokiego ryzyka, funduszy indeksowych i ETF-ów, fizyczne złoto zachowuje wartość wewnętrzną i jest postrzegane jako przechowalnia bogactwa i bezpieczna przystań.

Pod koniec lipca 2019 r. cena złota osiągnęła sześcioletni szczyt pośród spekulacji na temat obniżek stóp procentowych w USA. Jeden z analityków przewiduje, że złoto może osiągnąć poziom 2000 dolarów za uncję do końca 2019 r., z poziomu ponad 1400 dolarów w lipcu 2019

r.

SrebroMimo

że złoto ma

tendencję do pochłaniania większości rynkowego światła reflektorów, srebro jest nie mniej istotne jako metal szlachetny i wsparcie portfela. Może pochwalić się kilkoma praktycznymi zastosowaniami, w tym jako innowacyjny komponent w elektronice, energii odnawialnej, opiece zdrowotnej i oczyszczaniu wody.

Liczne zastosowania srebra, wraz z jego historią i przystępną ceną, sprawiają, że jest ono atrakcyjnym dodatkiem do każdego portfela. W dużej mierze dzięki wspomnianym zastosowaniom, popyt na srebro powinien być silny w przewidywalnej przyszłości - co prawdopodobnie przełoży się na trend wzrostowy cen.

W

corocznym badaniu World Silver Survey przeprowadzonym przez Silver Institute stwierdzono, że globalny popyt na srebro osiągnął trzyletni

szczyt

w 2018 r., przekraczając ponad miliard uncji, co stanowi wzrost o cztery procent w porównaniu z 2017

r.

Następnie pod koniec lipca 2019 r. cena srebra skoczyła do 13-miesięcznego szczytu - przesuwając się poza 16 dolarów za uncję - ponieważ obserwatorzy przewidywali, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe.

PlatynaPlatinum

dzieli korzyści zarówno ze złotem, jak i srebrem. Na przykład, jest ona powszechnie stosowana w biżuterii, zwłaszcza w pierścionkach zaręczynowych i ślubnych. Platyna jest również metal przemysłowy, który jest powszechne w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, chemicznym i opieki zdrowotnej.

Podobnie jak złoto i srebro, platyna jest uważana za bezpieczną przystań, jak również jako zabezpieczenie przed inflacją i zmiennością. Jednakże platyna jest bardziej użyteczna niż złoto i bardziej rzadka niż złoto i srebro, co przyczynia się do jej atrakcyjności jako składnika aktywów.

Według MarketWatch, rekordowe ceny palladu zgarnęły światło reflektorów metali szlachetnych - ale przy prawie połowie kosztów za uncję, platyna również zasługuje na uwagę. Pod koniec lipca 2019 r. cena platyny wynosiła prawie 845 dolarów za uncję.

PalladPallad

również ma praktyczne zastosowania. Na przykład, jest to niezbędny metal dla urządzeń i elektroniki, w tym komputerów, telefonów komórkowych i telewizorów z płaskim ekranem, a także w dziedzinie medycyny i stomatologii. Pallad ma nawet zdolność do detoksykacji szkodliwych związków wypluwanych przez spaliny samochodowe.

Dodatkowym atutem palladu jest fakt, że jest to jeden z najrzadszych metali na ziemi - 15 razy rzadszy od platyny i 30 razy rzadszy od złota. Ta rzadkość sprawia, że jest to szczególnie pożądany składnik aktywów.

Światowa podaż palladu jest nadal napięta, ponieważ na świecie działają tylko dwie duże kopalnie palladu. Ograniczenie podaży dobrze wróży przyszłym wzrostom cen. Kitco News donosi, że pallad ma pozostać gorącym aktywem metali szlachetnych, z ceną oscylującą blisko 1500 dolarów za uncję pod koniec lipca 2019 roku.

Precious Metals PowerhouseWięc

który metal szlachetny powinieneś kupić? Dla wielu ludzi, odpowiedź brzmi: wszystkie z nich!

Razem, złoto, srebro, platyna i pallad mogą pracować obok siebie, aby zabezpieczyć Twój portfel i zapewnić zysk ekonomiczny - dwa istotne punkty w świecie, który wydaje się być przytłoczony ryzykiem poza kontrolą.

Nie zawsze można przewidzieć, co czeka nas za rogiem, ale zawsze można być lepiej przygotowanym. Kupuj metale szlachetne w formie monet lub sztabek, a będziesz cieszyć się spokojem ducha, który może pochodzić jedynie z posiadania namacalnego aktywa z zaufanym dziedzictwem, ciągłym popytem aplikacyjnym i znacznymi przyszłymi korzyściami ekonomicznymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak metale szlachetne mogą pasować do Twojego portfela? Pobierz nasz najnowszy raport specjalny, Precious Metals Report: 2019 Edition, na temat złota, srebra, platyny i palladu.

ceny złotapalladplatynaportfoliosilver pricesShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23