Poznaj najpopularniejsze programy mennicy amerykańskiej dotyczące monet

image

Mennica Stanów Zjednoczonych tworzy nie tylko monety, ale także historię. Kongres zatwierdza specjalne programy monet Mennicy Amerykańskiej, aby uczcić i uhonorować wyjątkowych amerykańskich ludzi, miejsca, wydarzenia i instytucje, a także aby dać zwykłym obywatelom możliwość posiadania amerykańskiego złota i srebra jako potężnych aktywów finansowych. Programy monet mogą obejmować monety obiegowe, monety nieobliczone, zestawy próbne, złote monety bulionowe, srebrne monety bulionowe, a nawet monety platynowe. Każda moneta jest produkowana w ograniczonej ilości i jest dostępna tylko przez określony czas. Dowiedz się więcej o najbardziej popularnych programach monet i jak możesz sprawić, by kawałek amerykańskiej historii stał się również Twoim udziałem.

Popularne programy monet Mennicy Amerykańskiej, które warto znaćProgram

Złotych

i Srebrnych Amery

kańskich Monet

OrzełUstawa o Złotych Kruszcach z 1985 roku doprowadziła do powstania Programu Amerykańskich Monet Orzeł i produkcji bardzo cenionej rodziny

monet.

Program oficjalnie wystartował w 1986 roku wraz z rozpoczęciem sprzedaży złotych i srebrnych monet bulionowych American Eagle. Platyna została dodana do rodziny monet American Eagle w 1997 roku, a pallad w 2017 roku. Program obejmuje również produkcję złotych monet proof i srebrnych monet proof.

Złota moneta Amerykański Orzeł jest uznawana za jedną z najpiękniejszych złotych monet, jakie kiedykolwiek zostały wybite, między innymi dzięki ponadczasowemu, patriotycznemu wizerunkowi. Awers Złotego Amerykańskiego Orła został zaprojektowany przez Augustusa Saint-Gaudensa na początku 1900 roku. Przedstawia on postać Lady Liberty w pełnej krasie, z twarzą obramowaną rozwianymi włosami i nieustraszonym spojrzeniem. W jednej ręce trzyma ona pochodnię, a w drugiej gałązkę oliwną. Rewers przedstawia rodzinę łysych orłów, zaprojektowaną przez Miley Busiek (obecnie znaną jako Miley Tucker-Frost) w 1986 roku. Dziś złote monety American Eagle są symbolem amerykańskiej tradycji i jedności.

Srebrne Orły Amerykańskie, z drugiej strony, przedstawiają alternatywny wizerunek Lady Liberty autorstwa rzeźbiarza Adolpha A. Weinmana z początku XX wieku. Lady Liberty kroczy po przedniej stronie monety, udrapowana w amerykańską flagę. Jej prawa ręka jest wyciągnięta na zewnątrz, a w lewej trzyma gałązki lauru i dębu. Rewers, zaprojektowany przez rzeźbiarza i grawera Johna Mercanti, przedstawia orła z tarczą. Orzeł trzyma gałązkę oliwną w prawym szponie i wiązkę strzał w lewym.

Szukasz tych monet Mennicy Amerykańskiej na sprzedaż? Należy pamiętać, że Mennica nie sprzedaje monet kruszcowych Amerykański Orzeł bezpośrednio do publicznej wiadomości. Zamiast tego, Mennica rozprowadza monety kruszcowe poprzez sieć zaufanych firm zajmujących się sprzedażą metali szlachetnych. U.S. Money Reserve specjalizuje się w sprzedaży monet wyprodukowanych w Mennicy Amerykańskiej. Posiadając pełne wsparcie rządu USA w zakresie zawartości złota, wagi i czystości, U.S. Money Reserve oferuje wybór monet bulionowych American Eagle, które zaspokajają potrzeby posiadaczy metali szlachetnych na każdym poziomie.

Dla nabywców metali szlachetnych, którzy pragną bardziej długoterminowej izolacji od cen rynkowych, dostępne są również złote i srebrne monety proof. Monety te przechodzą specjalny proces bicia i są oceniane i klasyfikowane pod kątem ich stanu i rzadkości. Są one zamknięte i zapieczętowane dźwiękowo w plastikowej walizce, aby chronić ich pożądany stan i potencjał!

"Mennica amerykańska zadaje sobie wiele trudu, aby wyprodukować oszałamiająco piękną monetę, włączając w to wielokrotne bicie i polerowanie półfabrykatów, aby uzyskać szczegóły projektu i lśniące pole charakterystyczne dla monety" - mówi Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve i były dyrektor Mennicy Amerykańskiej.

Program Złotych Amerykańskich Monet

BawółZłote Amerykańskie

Monety

Bawół zostały po raz pierwszy udostępnione publicznie w czerwcu 2006 roku na mocy ustawy publicznej 109-145, zwanej również Prezydencką Ustawą o Monetach 1$ z 2005

roku.

W tytule II tej ustawy ogłoszono bicie i emisję złotych monet bulionowych i lustrzanych o nominale 50 dolarów American Buffalo, skutecznie rozpoczynając program American Buffalo Coin. Ustawa ta zawierała wytyczne dotyczące projektu monety, wielkości produkcji, ceny, statusu prawnego środka płatniczego, pozyskiwania złota i wiele innych.

Złote monety American Buffalo triumfalnie ucieleśniają piękno amerykańskiego Zachodu. Na awersie znajduje się portret rdzennego Amerykanina. Rewers przedstawia masywnego bizona, który "przywołuje pionierskiego ducha ekspansji narodu na zachód" - czytamy na stronie Mennicy Amerykańskiej.

Historia złotej monety Amerykański Bawół mówi o jej popularności i sukcesie. W przeszłości Mennica USA wstrzymała produkcję Złotych Amerykańskich Monet Buffalo z powodu ogromnego popytu. Wstrzymali produkcję podczas kryzysu finansowego w 2008 roku, skończyły się zapasy 1 uncji kruszcu w 2010 roku, i sprzedali przez ich 1 uncji dowód inwentaryzacji w 2015 roku.

The 50 State Quarters ProgramThe

U.S. Mint 50 State Quarters Program rozpoczął się w 1999 roku z pomocą Philipa N. Diehl, U.S. Money Reserve's obecny prezes i były dyrektor U

.S. Mint.

Była to 10-letnia inicjatywa, która uhonorowała każdy stan w kolejności, w jakiej ratyfikował on Konstytucję USA lub został przyjęty do Unii.

Po uruchomieniu, ten program monet szybko stał się narodowym fenomenem. Każda ćwiartka była produkowana przez 10 tygodni, a następnie nigdy więcej. Na rewersach ćwierćdolarówek widniały projekty stanów, a na awersie tradycyjny i dobrze znany wizerunek Jerzego Waszyngtona. Amerykanie w każdym wieku przeszukiwali swoje kieszenie i słoiki z drobniakami w poszukiwaniu kolejnej ćwierćdolarówki stanowej. Według Mennicy Stanów Zjednoczonych, szacuje się, że w latach 1999-2008 monety aktywnie zbierało 147 milionów Amerykanów.

"Ta przełomowa inicjatywa okazała się najbardziej udanym programem monetarnym w historii narodu" - powiedział Dyrektor Mennicy Stanów Zjednoczonych Ed Moy na zakończenie programu. "Program 50 State Quarters wykształcił całe pokolenie Amerykanów na temat historii i geografii poszczególnych stanów. Wywołał również ogromną dumę stanową i zachęcił obywateli do zastanowienia się, które wizerunki powinny symbolizować region, w którym mieszkają."

Kupowanie złotych monet emitowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych jest jednym z najmądrzejszych sposobów na posiadanie kawałka amerykańskiej historii i

lepsze zabezpieczenie swojej przyszłości finansowej. Niewiele innych aktywów fizycznych może się z nimi równać. Dowiedz się więcej w naszym darmowym Gold Information Kit, zawierającym wszystko, co musisz wiedzieć o posiadaniu złota!

Program Złotych Monet Amerykańskiej Wolności

- American Liberty High Relief Gold Coin -

jest nowszym programem monet z Mennicy Amerykańskiej. Ta złota moneta weszła do sprzedaży 30 lipca 2015 roku i była pod silnym wpływem Citizens Coinage Advisory Committee, 11-osobowego ciała powołanego w 2003 roku przez Kongres, aby doradzać Sekretarzowi Skarbu w sprawie tematów i wzorów wszystkich amerykańskich monet i medali.

Moneta była tak popularna, że w ciągu kilku godzin od debiutu w Mennicy Amerykańskiej, początkowe zapasy American Liberty zostały całkowicie wyprzedane. Obywatele musieli czekać tygodniami na uzupełnienie zapasów. Każdy chciał posiadać pierwszą od ponad 100 lat złotą monetę narodową z wysokim reliefem.

Awers monety przedstawia nowoczesny wizerunek Lady Liberty, ponadczasowego symbolu wolności, nadziei i odwagi. Rewers przedstawia orła w locie niosącego gałązkę oliwną, symbolizującą ponad 200 lat wolności i odwagi.

Jako moneta reliefowa, elementy projektu Liberty są uniesione bardziej niż w przypadku typowego wybicia. Ta technologia mennicza nadaje monecie niezwykle ostre szczegóły, ale sprawia również, że jest ona trudniejsza w produkcji niż wiele innych złotych monet. Jest to jeden z powodów, dla których bardzo niewiele monet w historii Mennicy Amerykańskiej ma format reliefu.

Monety mennicy amerykańskiej

na sprzedaż w U.S. Money

ReserveMinnica amerykań

ska

przez lata uruchomiła wiele udanych programów monetarnych. Podczas gdy programy te pojawiają się i znikają, fizyczne złoto i srebro trwają wiecznie. U.S. Money Reserve może pomóc Ci upewnić się, że posiadasz złotą lub srebrną monetę, która znaczy dla Ciebie najwięcej, zanim zniknie z rynku. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby dowiedzieć się więcej o monetach Mennicy Amerykańskiej na sprzedaż już dziś! Gold American Eaglemint directorSilver American EagleU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23