Żyjemy w złotej erze złota i eksploracji kosmosu

image

Prawdopodobnie zastanawiałeś się, ile złota pozostało na świecie, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile złota jest poza naszym światem?

Jak się okazuje, istnieje gigantyczna asteroida, która zawiera wystarczająco dużo złota i innych metali, aby każdy na Ziemi stał się multimiliarderem. A NASA używa złota do ochrony statków kosmicznych przed promieniowaniem. Z całym tym złotem w kosmosie, pozaziemskie górnictwo jest realną możliwością.

Dowiedz się o potencjalnych źródłach złota i zastosowaniach złota w kosmosie z U.S. Money Reserve, America's Gold Authority®.

Podekscytowana PsycheW przeciwieństwie do

większości skalistych, lodowych asteroid, asteroida Psyche - znajdująca się pomiędzy Marsem a Jowiszem - zawiera skarbnicę metali, w tym złota, żelaza i niklu. A szacowana wartość całego tego metalu? Około 700 kwintylionów dolarów. Jeśli te pieniądze zostałyby rozdzielone pomiędzy wszystkich 7,6 miliardów Ziemian, każda osoba "wydobyłaby" około 92 miliardów dolarów. Aby umieścić to w perspektywie, rozmiar gospodarki Hawajów usiadł na 93,4 miliardów dolarów pod koniec 2018 roku.

Niezaładowany statek kosmiczny NASA ma wyruszyć do Psyche w 2022 roku, aby zbadać asteroidę w kształcie ziemniaka, która mierzy około 140 mil średnicy i zalicza się do największych asteroid w regionie przestrzeni znanym jako pas asteroid. Statek kosmiczny ma dotrzeć do Psyche 31 stycznia 2026

r.

Wraz z przejściem w 2019 r. do kolejnego krytycznego etapu w rozwoju statku kosmicznego Psyche, Lindy Elkins-Tanton z Arizona State University (ASU) powiedziała, że ona i jej zespół "są o jeden duży krok bliżej do odkrycia tajemnic Psyche, gigantycznej, tajemniczej metalicznej asteroidy, a to oznacza dla nas cały świat. "

Elkins-Tanton jest dyrektorem ASU's School of Earth and Space Exploration, która prowadzi misję P

syche.

Przy okazji, nie chcesz jeszcze zaczynać wydawać tych miliardów dolarów na Psyche. Jeden z ekspertów ostrzega, że od wydobycia złota i innych metali szlachetnych w kosmosie mogą nas dzielić dziesięciolecia. Nauka i technologia nie są jeszcze w pełni rozwinięte.

Mimo to Allied Market Research prognozuje, że rynek górnictwa asteroid - zwłaszcza projektowania i budowy statków kosmicznych potrzebnych do przeprowadzenia misji górniczych - może zbliżyć się do 3,87 miliarda dolarów do 2025 roku.

Złoty standard w

kosmosieZłoto

jest "ważnym zasobem strategicznym" w kosmosie, jak twierdzi NASA

.

Wiele satelitów nosić złoto-powlekane arkusze mylar, aby chronić je przed ciepłem słonecznym, według NASA. Tymczasem, cienka warstwa złota na wizjerze hełmu astronauty odbija promieniowanie słoneczne. I mikroelektronika satelitarna, które wysyłają dane na całym świecie polegają na komponentach złota, aby zapewnić niezawodne, odporne na korozję, i statycznie wolny wydajność, NASA mówi.

Złota szansa na KsiężycuKsiężyc

nie

jest wcale taki jałowy.

Misja NASA z 2009 r., w której rakieta uderzyła w Księżyc, a drugi statek kosmiczny zbadał wybuch, wykazała, że powierzchnia Księżyca zawiera szereg związków, w tym złoto, srebro i rtęć, według PBS.

Począwszy od 2020 roku, firma eksploracji kosmosu o nazwie Moon Express planuje regularne loty na Księżyc w pogoni za złotem i innymi rzadkimi materiałami wartymi biliony dolarów, według gazety The Sun.

Powrót na

ZiemięZłoto znajduje

się nie tylko

nad skorupą ziemską, ale również pod nią. Do tej pory odkryto około 244 000 ton metrycznych złota, donosi U.S. Geological Survey. Złota może być więcej, ale nikt nie może być pewien, ile go jeszcze zostało i jak trudno będzie je wydobyć. Ilość złota znajdowanego przez górników spadła o 85 procent w ciągu ostatniej dekady, zauważa Bloomberg Market.

Jeśli chodzi o ilość złota, które pozostało w ziemi, U.S. Geological Survey szacuje, że do wydobycia pozostało około 57 000 ton. Porównaj to z ilością złota, które zostało już wydobyte, a to, co Ci pozostanie, to sześcian o boku około 6 metrów z każdej strony. Sześcian tej wielkości stałby mniej więcej tak wysoki jak dorosła żyrafa.

Nic więc dziwnego, że trwają prace nad wydobyciem złota z asteroidy Psyche i z Księżyca!

Ze wszystkich minerałów, które są wydobywane, żaden nie jest bardziej użyteczny niż złoto, mówi Geology.com. To dlatego, że złoto przewodzi elektryczność, nie matowieje, może być łączone z innymi metalami, łatwo się topi i kształtuje oraz ma olśniewający połysk.

Poza branżą jubilerską, złoto jest wykorzystywane między innymi w elektronice, stomatologii, medycynie, przemyśle lotniczym i szklarskim - podaje Geology.com. I oczywiście, jest on używany do tworzenia złotych monet i sztabek, które zachowują swój urok i atrakcyjność rynkową przez dziesięciolecia, jeśli nie stulecia. Historycznie, złoto było długoterminowym środkiem do przechowywania bogactwa - ziemskiego źródła bogactwa, które jest nie z tego świata.

Nie musisz podróżować lata świetlne stąd, by przywieźć do domu fizyczne złoto. Możesz pozostać tam, gdzie jesteś, i kupować online lub zadzwonić do U.S. Money Reserve pod numer 1-844-307-1589.

gold mine productiongold pricesgold supplyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsHave You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne vs. Złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Czy platyna jest lepsza od złota? Oto, co mówią eksperci.
2021-06-11Jak wygląda rynek złota w 2021 roku? Oto co mówi Światowa Rada Złota.
2021-04-16Au czy Ag? Poznaj podstawy metali szlachetnych2021-04-16