Kryptowaluty mogą nie być bezpieczną przystanią, ale oto dlaczego złoto jest

image

Wielu obserwatorów rynku sygnalizuje upadek kryptowalut i promuje bezpieczeństwo metali szlachetnych, takich jak złoto.

W jednym z ostatnich artykułów na CNBC.com stwierdzono, że gorąca passa, jaką cieszył się bitcoin - najbardziej znany rodzaj kryptowaluty - jest "naprawdę martwa". W rezultacie, jak podaje CNBC.com, ludzie grawitują w kierunku złota jako bezpiecznej przystani.

Światowa Rada Złota opublikowała niedawno raport, który wspiera tę strategię, argumentując, że wysoce spekulacyjna i zmienna kryptowaluta (znana również jako waluta wirtualna lub waluta cyfrowa) nie jest bezpieczną przystanią.

Powód #1: Kryptowaluta nie zachowuje się jak bezpieczna przystań.

Według Cointelegraph's Bitcoin Price Index, cena bitcoina gwałtownie spadła z 7 588 dolarów pod koniec sierpnia 2018 roku do 3 451 dolarów pod koniec stycznia 2019 roku. Jest to spadek o prawie 55%. Tymczasem cena złota wzrosła o 6,43% przez sześciomiesięczny okres kończący się w styczniu 2019

r.

Pod koniec stycznia 2019 r., Vinny Lingham, dyrektor generalny platformy blockchain ID CivicKey, ostrzegł na Twitterze, że jeśli cena bitcoina spadnie poniżej 3000 USD, "'krypto zima' stanie się 'krypto nuklearną zimą'." Forbes.com zauważył w styczniu 2019 r., że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z rynku kryptowalut wymazano już około 400 miliardów dolarów wartości.

Światowa Rada Złota zwraca uwagę, że w czwartym kwartale 2018 r., gdy globalne rynki akcji zwijały się, kryptowaluty miały "doskonałą okazję", aby wykazać cechy związane z bezpiecznymi przystaniami, takimi jak złoto. Jednak, dodaje Światowa Rada Złota, kryptowaluta zachowywała się jak ryzykowne aktywo, a jej cena gwałtownie spadła, podczas gdy złoto rajdowało.

"Jak wskazały wydarzenia z końca 2018 roku, postrzegana zdolność [kryptowalut] do służenia jako płynne, bezpieczne zabezpieczenie i przechowywanie wartości w czasach stresu rynkowego, nie utrzymała się", według Światowej Rady Złota.

Podczas gdy kryptowaluty "mogą odgrywać pewną rolę na rynkach finansowych", World Gold Council podsumowuje, "ich [zachowanie] w środowisku niepewności rynkowej podkreśliło, że nie są one realnym substytutem dla złota jako bezpiecznej przystani. "

Rzeczywiście, niedawna ankieta przeprowadzona wśród 4000 posiadaczy bitcoinów przez menedżera aktywów Van Eck Associates Corp. wykazała, że ich celem nr 1 w 2019 roku jest złoto, a nie bitcoin. "Tak więc, złoto straciło na rzecz bitcoina, a teraz idzie w drugą stronę", powiedział Jan Van Eck, dyrektor generalny Van Eck Associates, powiedział CNBC.

Powód nr 2: Kryptowaluta nie jest "magazynem wartości "

Podkreślając tę zmianę z bitcoina na złoto, Tim Seymour, założyciel Seymour Asset Management. W wywiadzie dla CNBC stwierdził on, że "bardzo trudno" jest argumentować, że bitcoin jest "magazynem wartości", podczas gdy "nie ma wątpliwości", że złoto może służyć jako magazyn bogactwa.

Posiadacze aktywów wydają się rozumieć tę wiadomość: Złoto było notowane na ośmiomiesięcznym maksimum pod koniec stycznia 2019

r.

Ten ruch jest zgodny z prognozami takich potentatów jak Goldman Sachs, którego ulubioną grą towarową w tym roku jest "długie złoto". W rzeczywistości cena złota ma potencjał, aby uderzyć w 1 450 dolarów za uncję w tym roku, według Jeffrey Currie, globalnego szefa badań nad towarami w Goldman Sachs. Pod koniec stycznia 2019 r. cena złota przełamała barierę 1300 dolarów za uncję, podnosząc się z sześciomiesięcznego niskiego poziomu 1 176 dolarów.

Powód #3: 2019 może być rokiem dla złota, a nie kryptowalut

.

"W przyszłości", według Currie, "złoto będzie wspierane przede wszystkim przez rosnący popyt na aktywa defensywne. "

Suki Cooper, dyrektor wykonawczy ds. badań metali szlachetnych w Standard Chartered Bank, jest równie byczo nastawiona do złota w 2019

roku.

"To może być rok złota" - powiedziała Cooper w wywiadzie dla CNBC.com.

Analitycy zapowiadają, że nie jest to rok dla kryptowalut, w szczególności bitcoina. Badanie przeprowadzone w listopadzie 2018 roku przez Credit Karma wykazało, że amerykańscy posiadacze, którzy sprzedali swoje bitcoiny, ponieśli zrealizowane straty w wysokości około 1,7 miliarda dolarów w 2018 roku. Dla tych amerykańskich posiadaczy, którzy nadal trzymają się bitcoina, ich niezrealizowane straty wyniosły około 5,7 miliarda dolarów.

W świetle słabych wyników bitcoina i innych kryptowalut, obserwacja Goldman Sach w 2017 r., że pomimo szumu, kryptowaluty nie są "nowym złotem", nadal jest bardzo aktualna dzisiaj.

"Wykorzystanie metali szlachetnych nie jest historycznym wypadkiem - są one nadal najlepszym długoterminowym magazynem wartości spośród znanych pierwiastków" - stwierdził Goldman Sachs.

Jak podkreśla Forbes.com, posiadacze aktywów nie powinni spieszyć się z zastąpieniem żółtego metalu cyfrową walutą - zwłaszcza, jeśli są zdezorientowani kryptowalutą w porównaniu z łatwą do uchwycenia naturą fizycznego złota.

bitcoincryptocurrenciesShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11