Klasyfikacja monet: Czy Twoja wiedza o metalach szlachetnych jest wystarczająca?

image

Być może badasz złotą monetę pozostawioną Ci przez Twojego pradziadka, albo zastanawiasz się, jak kupić najlepsze złote monety, które będziesz mógł przekazać swoim dzieciom i ich dzieciom w przyszłości. Tak czy inaczej, czy wiesz, na co patrzysz? Czy wiesz, czym jest klasyfikacja monet?

Jak mówi Alan Luckett, były dyrektor ds. relacji z klientami w U.S. Money Reserve: "Jest duża różnica między certyfikowanym złotem a złotem kruszcowym". Poznanie tej różnicy zaczyna się od zrozumienia potęgi gradingu monet.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się o klasyfikacji monet od dwóch profesjonalistów w dziedzinie metali szlachetnych i czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób gradacja monety może odgrywać ważną rolę w jej jakości.

Co to jest grading monet?

Klasyfikacja monet to proces określania klasy lub stanu monety, zazwyczaj w przyjętej na całym świecie skali Sheldon Coin Grading Scale od 1 do 70. Wraz z rosnącą liczbą, rośnie stan monety (i zazwyczaj jej cena).

"Siedemdziesiątka jest idealna i nieskazitelna, bez żadnych niedoskonałości, bez drobnych zadrapań, bez żadnych linii włosów" - mówi John Rothans, główny numizmatyk w U.S. Money Reserve. "To jest w zasadzie szczyt, szczyt, A +++ skali klasyfikacji monet. "

W placówkach jednej z najbardziej szanowanych firm zajmujących się klasyfikacją monet, Professional Coin Grading Service (PCGS), szereg klasyfikatorów najpierw bada cechy i stan fizyczny mon

ety.

Następnie, każdy z nich wprowadza niezależne ustalenia do komputerowej bazy danych, aż do momentu osiągnięcia konsensusu i przyznania ostatecznej oceny - informuje PCGS.

Co to są monety ocenione?

Ocenione monety zostały zbadane i ocenione przez wyszkolonych ekspertów. Certyfikowane monety są niezależnie oceniane w skali Sheldona pod względem stanu zachowania i przechowywane w dźwiękowo zamkniętych plastikowych pudełkach. Posiadają one wartość numizmatyczną oprócz wartości stopu metalu.

Monety bulionowe zazwyczaj nie są klasyfikowane, ale mogą być. Termin "kruszec" odnosi się do "metali szlachetnych w formie sypkiej". Cena rynkowa monety bulionowej jest oparta głównie na jej wadze w złocie lub srebrze, niekoniecznie na jej rzadkości lub stanie.

Terminy "proof" i "specimen" mogą być używane do określenia klasy monety, ale należy pamiętać, że terminy te mogą również opisywać typ lub wygląd monety:

  • Monety lustrzane są wielokrotnie wybijane za pomocą specjalnych matryc, co daje im ostre szczegóły z matowym wykończeniem na błyszczącym, lustrzanym tle.
  • Monety okolicznościowe, lub wypalane, są bite tylko jeden lub dwa razy i charakteryzują się doskonałym obrazem na matowym tle.
  • Monety Mint State otrzymały określony stopień MS i charakteryzują się takim samym wykończeniem jak obiegowe emisje danej monety, ale nie są przeznaczone do regularnej dystrybucji.

Dlaczego klasyfikacja monet ma znaczenie?

Oprócz rzadkości i nakładu, klasa monety może również odgrywać dużą rolę w jej ogólnym potencjale. Jak zauważa PCGS, pomysł ten jest zbieżny z podstawą teorii Sheldona, "że '70' będzie warte 70 razy więcej niż '1'."

Istnieje

tylko tyle monet wysokiej klasy, ile istnieje. Zapisz się, aby otrzymać darmowy zestaw złota U.S. Money Reserve oraz ważną broszurę o złotych i srebrnych monetach dowodu w szczególności. Następnie zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby już dziś zabezpieczyć odpowiednie monety dla swojego portfela!

"W dłuższej perspektywie czasowej lepsze zyski przynoszą monety z certyfikatem jakości i monety o niskiej populacji" - radzi Alan Luckett z U.S. Money Res

erve.

Dalej wyjaśnia, że "nie jest to podobne do tego, czy ty lub ja mieliśmy Mustanga z 1965 r. w stanie wystawowym z przebiegiem 200 mil. Idziesz teraz na aukcje i widzisz ten samochód, który mogliśmy kupić za 3000 dolarów w 1965 lub 1966 roku. Samochód ten sprzedaje się teraz za 250.0000 dolarów. Dlaczego? To wciąż Mustang z lat '65/'66. Sprzedaje się za tyle, ponieważ nie ma żadnego z nich w tak nieskazitelnym stanie. "

Kupowanie certyfikowanych monet

:

Czy stopniowane monety mogą pracować dla Ciebie?

Kupno i posiadanie certyfikowanych monet jest jednym z najlepszych sposobów, aby wykorzystać je w swojej pracy. W porównaniu do monet bulionowych, certyfikowane monety mogą pomóc Ci zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować zysk w długim okresie czasu.

Dlaczego tak jest? Podczas gdy cena monety bulionowej zależy przede wszystkim od ceny spot metalu szlachetnego i wagi monety, cena certyfikowanej monety jest również związana z jej dostępnością i stanem. Te dwa ostatnie czynniki są stosunkowo "znane" i mało przewidywalne. Cena spot złota może być nieco mniej przewidywalna.

W związku z tym, certyfikowane monety nie podlegają takim samym wahaniom cen spot, jak monety bulionowe. Kiedy warunki ekonomiczne zaczynają się wahać, cena certyfikowanej monety może być mniej zmienna niż cena monety bulionowej.

Ze względu na swoją rzadkość, klasę i izolację od zmienności rynku spot, certyfikowane monety mogą osiągnąć większy potencjał, jeśli są przechowywane przez dłuższy czas. Ich rzadkość i klasa pozwalają naturalnie na zwiększenie potencjału zysku, ale ich rzadkość oznacza również, że jest tylko tyle monet dostępnych do zakupu. Zapoznaj się z istniejącą ofertą ocenionych i certyfikowanych monet U.S. Money Reserve online i zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby dowiedzieć się więcej już dziś. Dysponujący odpowiednią wiedzą Account Executives są gotowi udzielić Ci indywidualnej konsultacji! Czy nadszedł właściwy czas, aby wykorzystać certyfikowane monety do pracy dla Ciebie? właściciele złotanumizmatycysproof gold american eagleShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
you seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23